beeld Bliek krijgt gezelschap van drie nieuwe gezichten de klok altijd in ZEELAND 13 moeien. ,,Soms speelde ik wel twee potjes op een avond. Eerst in Krui- ningen, snel douchen en dan laat in Goes weer de zaal in.'' Verzorger Krajenbrink haalde ook zijn papieren als sportmasseur. Op die manier was hij ervan verzekerd dat hij altijd bij de voetbal kon blijven, ook als zijn ei gen lijf niet meer zo wilde. Krajen brink was als verzorger verbonden aan tal van clubs, van Rillandia en zijn eigen Hansweertse Boys tot Goes. ,,In de periode dat Gérard de Nooijer daar trainer was.'' Natuurlijk Mensen van buitenaf hebben de overstap naar de zaterdag erdoor gedrukt kent hij veel mensen in de voetballe rij. Op Walcheren en Beveland, overal eigenlijk wel. Omgekeerd: ie dereen kent Taurus. ,,Al die persoon lijke banden en verbindingen, dat is je leven.'' Veel is er ook met meer. Zijn ou derlijk huis is verdwenen, zoals bijna heel Hansweert-oost van de kaart is geveegd. Dat oude veld, nee, dat is er ook niet meer. Net als Thalia en veel andere cafés uit zijn jeugd. Met de club is het ook niet meer wat het ge weest is. ,,Het staat al jaren op een laag pitje.'' Hansweertse Boys is zoe kende, wisselde de zondag in voor de zaterdag en haalde het voorbije sei zoen het einde van de competitie niet. Na de zomer keert de ploeg toch weer terug in de vierde klasse, als standaardteam. Krajenbrink heeft de overstap naar de zaterdag nooit be grepen. Hij was er fel tegen. Vooral de gevolgde procedures stuitten hem te gen de borst. ,,Mensen van buitenaf hebben het er doorgedrukt. Het is nooit een besluit van de ledenverga dering geweest.'' Nieuwe bedreigingen hangen bo ven het hoofd van de club. Er is sprake van een nieuwe dijkverster king in Hansweert. Het doembeeld: het trapveld en een deel van het tweede veld verdwijnen straks in de dijk. ,,Dat kan meteen ook het einde van de club zijn.'' Het zou Krajen- brink pijn doen, na vijftig jaar lid maatschap. Eerdere fusiebesprekin gen met Kruiningen ketsten af. De sentimenten zijn groot, weet Krajen- brink. ,,Je mocht elke wedstrijd ver liezen, maar niet tegen Kruiningen'', zegt hij. Drijvende kracht Zelf organiseerde hij de nodige feest jes voor de club, als bestuurslid en drijvende kracht van de evenemen tencommissie. Bij de viering van het 6o-jarig jubileum in 2016 was hij nog nauw betrokken. Het laatste seizoen liep niet geweldig. Krajenbrink kwakkelde met zijn gezondheid. Overal pijn. Koortsaanvallen ook. Het was meer dan een griepje. In het zie kenhuis hadden ze lang moeite met het stellen van de juiste diagnose. Krajenbrink was de wanhoop nabij. ,,Ik wilde liever slecht nieuws dan helemaal geen nieuws.'' Een PET-scan maakte alles duide lijk: PMR, oftewel spierreuma. Kra- jenbrink moest zelfs stoppen met voetballen, vorig jaar oktober. Een zware kuur met prednison volgde. De ontstekingswaarden zakten snel, gelukkig. ,,Het is troep, maar mij hielp het.'' Sinds een maand of wat is Krajenbrink weer helemaal gezond. ,,Veel sneller dan verwacht.'' Dit voorjaar keerde hij terug op de vel den. Op het eind van het seizoen volgde een nieuwe domper. Op de feestavond van de club werd hij niet gehuldigd als erelid, ondanks al zijn verdiensten en vijftig jaar clubliefde. ,,Vanwege administratieve onduide lijkheden.'' De boodschap kwam hard aan bij Krajenbrink. Maar de andere dag stond hij toch weer op het veld, met zijn veteranenteam. ,,We zijn die dag kampioen geworden.'' Krajenbrink heeft zijn lidmaatschap ondertussen opgezegd. Hij is niet boos, wel teleur gesteld. ,,Ik zet geen stap meer op dat veld.'' Waalwijk in een zinderende slot wedstrijd (4-5) te sterk. De verdedi ger uit Burgh-Haamstede gaat met de Deventer club weer vechten voor promotie. Vanavond start de com petitie thuis tegen MVV. Klomp, uit Wissenkerke, is niet helemaal nieuw in de eerste divisie. NAC verhuurde hem twee seizoenen terug aan TOP Oss, waarvoor hij vier competitieduels speelde. Dit seizoen wordt hij op nieuw verhuurd, aan Hel mond Sport. Daar hoopt hij dat totaal van vier op te schroeven. Vanavond wacht FC Volendam. Met Azzagari (Goes) en Van Hecke (Arnemuiden) heeft NAC nog twee Zeeuwen in dienst. Bei den staan nog op nul in de eerste di visie. Azzagari speelde al wel in de eredivisie. Hun club treft vanavond FC Dordrecht. Bliek verruilde zaterdag eersteklasser Kloetinge in 2017 voor een profavon- tuur en kwam sindsdien 52 keer in actie op het tweede voetbalniveau van Nederland (drie goals). Na een seizoen FC Dordrecht verkaste hij naar Go Ahead Eagles, waar hij voor zijn tweede jaar staat. Het had niet veel gescheeld of Bliek was eind vorig seizoen gepro moveerd naar de eredivsie. In de play-offs om promotie bleek RKC mantelzorger geweest'', vertelt hij daarover. Maar op een gegeven moment ging het niet meer. Krajenbrink vergeet dat ene telefoontje nooit meer. Na een wedstrijd bij Vosmeer was dat. Anita moest naar het zorgcentrum. Zijn nieuwe vriendin hielp later mee haar te verzorgen. ,,Mooi dat zoiets kon, zoveel harmonie tussen drie mensen.'' Twee jaar geleden is Anita overleden, veel te jong. Meer dan ooit was voetbal voor Krajenbrink een uitlaatklep. Natuurlijk is hij blijven spelen, altijd. Bij de veteranen van Hansweertse Boys, de club die hij al tijd trouw is gebleven. Op een uit stapje naar Rillandia na. ,,Maar ook toen bleef ik verbonden met de club, als niet spelend lid.'' Rillandia had ambitieuze plannen. De dorpsclub wilde hogerop en zocht talent van buitenaf. Krajenbrink was al bijna dertig en waagde de stap. Het werd geen succes. ,,Ik kwam er binnen met een enkelblessure. Later ben ik ook aan die enkel geopereerd.'' Met Rillandia liep het ook niet goed af, hoewel de beste voetballers uit West-Brabant neerstreken in de polder. Aangelokt door de riante ver goedingen. „Ondertussen speelden de jongens van het eigen dorp met tape om hun voetbalschoenen.'' In de zaal bereikte Krajenbrink wel de top. Met El Toro in de hoofd- i klasse. Slagerij De Waard, dat was ook een mooie tijd. Misschien wa ren de wilde jaren nog wel het 1 mooist, voordat het allemaal te officieel werd en de bond zich k met het zaalvoetbal ging be- vrijdag 9 augustus 2019 GO - Taurus Krajenbrink Erwin Harmes won vorig jaar de eerste editie van de ver nieuwde '15 van Wolphaartsdijk'. foto johan van der heijden De snelheidsduivels kunnen morgen in Wol phaartsdijk een aardig be drag verdienen. Wie een record verbreekt, strijkt 200 euro op, boven op de winstpremie van 100 euro. Wie in de vorige eeuw de '15 van Wol phaartsdijk' won, ver diende een fiets. Middel burger John Vermeule had zijn schuur aardig vol staan. Hij won namelijk vijf keer en verdiende dus ook evenveel fietsen in Wolphaartsdijk. Vier Zeeuwse voetballers starten vanavond aan het nieuwe seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Van hen heeft Julius Bliek de meeste ervaring in de eerste divi sie. De andere drie - Daan Klomp, Yassine Azzagari en Jan Paul van Hecke - zijn nieuwe gezichten. Daniel Vervelde Vlissingen M Taurus Krajenbrink op de sluizen in Hans- weert. ,,De nieuwe dijkversterking kan ook meteen het einde van de club zijn.'' FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41