O CD In Wolphaartsdijk is 12 ZEELAND deert Kerkhove niet Tim Visser verzorgt een clinic bij Tovaal V Toppers nek-aan-nek tijdens HZ-toernooi Taurus Krajenbrink maakt zich zorgen over de toekomst van Hansweertse Boys. Zelf heeft hij zijn lidmaatschap opgezegd, nadat de club hem niet tot erelid benoemde. CLUBICOON TELEURGESTELD De speelster uit Zierikzee draait op volle toeren in Engeland. Vorige week won ze al het toernooi van Woking. Dat deed ze zonder een set te verliezen. En in Chiswick overleefde ze de eerste ronde ook al zonder setverlies. In de tweede ronde van dat toernooi, tegen Bar nett, moest ze weer eens een set inleveren. Ze ver loor de eerste in een tiebreak: 7-6. Daarna scha kelde Kerkhove een tandje bij en trok ze het duel overtuigend naar zich toe. De tweede set won ze met 6-2, de derde met 6-0. Op zaterdag 24 augustus verzorgt voormalig top- rugbyer Tim Visser een clinic bij de Goese Rugby club Tovaal. De 32-jarige oud-speler van onder meer Edinburgh en Harlequins geeft die ochtend een training aan de oudste jeugdcategorieën van Tovaal. Verder is er een persconferentie, waarbij de leden van Tovaal vragen kunnen stellen over de carrière van Visser, en een fotosessie. Tussen 2012 en 2018 speelde The Flying Dutchman 33 interlands voor Schotland, waarin hij 14 try's drukte, waaron der twee tegen de fameuze All Blacks op 11 novem ber 2012. Visser zette na afgelopen seizoen een punt achter zijn loopbaan. Bij het HZ-schaaktoernooi gaan de favorieten Loek van Wely en de Amerikaanse Rus Gata Kamsky na zeven van de negen rondes nek-aan-nek. Beiden hebben zes punten. Gisteravond zaten ze in Vlis- singen tegenover elkaar aan het eerste bord. Een winnaar kwam er niet. Tot woensdag, toen de zesde ronde gespeeld werd, ging Van Wely aan de leiding. Hij kwam toen re mise overeen met Erwin l'Ami. Aan de tafel er naast bracht Kamsky de eerste nederlaag toe aan Vyacheslav Ikonnikov. Daardoor kwam hij op ge lijke hoogte met Van Wely. Het HZ-toernooi duurt nog tot en met zaterdag. Dan is de negende en laatste ronde. Quote van de dag 'Jammer, maar we zijn klaar voor het grote werk.' EK Tolhoek Thuis keken ze uit op het veld. Je kunt zeggen dat Hansweertse Boys altijd in zijn leven is geweest. Taurus Krajenbrink (57) kan er mooi over vertellen. Hoe clu bliefde groeit en soms een knauw krijgt. Als jong ventje wachten en smachten tot de training begint. In de pruimenboomgaard bij het veld, waar natuurlijk wel eens een pruim werd gepikt. De lange Adriaan Nieu- wenhuijse was er ook vaak bij. Krajenbrink was een talent, snel en technisch vaardig. Als linkerspits kwam hij het best tot zijn recht. Maar liefst 21 jaar stond hij in het eerste. Met Bud Aschman vormde hij voorin een mooi koppel. Andere herinnerin- Ik nam Anita mee naar de club terwijl ik nog even het gras ging maaien gen ko men langs, van veel later. Anita is al ziek en zit in een scootmobiel. Krajen brink is bestuurslid en vrij williger. ,,Ik nam haar mee naar de club terwijl ik nog even het gras ging maaien. Zij lekker in het zonnetje en ik aan het werk.'' Natuurlijk komt Anita langs in zijn verhaal. Ze was de liefde van zijn le ven. Anita van café Thalia, één van de vele cafés die er toen nog in het dorp waren. Met feestzaal. ,,Ik heb er nog achter de bar gestaan.'' Anita hield ook van de voetbalclub. ,,Ze hoorde bij het vrouwengroepje dat er altijd bij was.'' Anita kreeg een hersentumor. ,,Ik ben tien jaar haar Van 1979 tot en met 1998 was de '15 van Wolphaartsdijk' een wed strijd van naam. De top van Ne derland kwam naar het Beve- landse dorp om rap te finishen. Tonnie Dirks, olympisch mara thonloper in 1992 en zevenvoudig Nederlands kampioen cross, kwam in 1993 binnen in 44.10 mi nuten. De Middelburgse Irma Heeren, toptriatlete en sterk op zowel de weg als in de cross, liet vier jaar later 49.23 noteren. Op die twee tijden wordt morgen ge jaagd, onder het motto 'beat the legends'. In 2018 werd de '15 van Wol- phaartsdijk' voorzichtig nieuw leven ingeblazen. Dit jaar geeft de organisatie weer vol gas. Er is een Tonnie Dirks lost morgen het startschot. Hij liep in 1993 het record sterk deelnemersveld samenge steld. Vanuit Zeeland doen bij de mannen onder anderen Tim Pleijte, Erwin Harmes, Martijn de Kok en Ronnie Overgaauw mee. Zij krijgen concurrentie van Christiaan Bosselaar, Jim Rothweiler en Timo de Geus. Bij de vrouwen zullen waarschijnlijk Monica Sanderse en Samantha Luitwieler voorop lopen. De laat ste is in vorm, getuige haar vijf overwinningen in het Zeeuwse stratenloopcircuit. De klok - aan de finish en op de buggy - begint om 17.00 uur te lo pen als Tonnie Dirks het start schot heeft gelost. De inwoner van het Brabantse dorp Zeeland is ook benieuwd of zijn tijd stand houdt of verbroken wordt. Er worden vijf rondes van exact 3 ki lometer gelopen; alles is precies door de Atletiekunie nagemeten. Rondes zullen gemiddeld in min der dan 8.50 minuten moeten gaan bij de mannen en in minder dan 9.52 bij de vrouwen. Niek Flipse, zelf voorheen een natio nale topper, zal vanaf de motor verslag doen, zodat iedereen in Wolphaartsdijk het wedstrij dver- loop kan volgen. vrijdag 9 augustus 2019 GO TENNIS Tennisster Lesley Kerkhove is doorgedrongen tot de kwartfinale van het ITF-toernooi in het Engelse Chiswick. Ze was in drie sets te sterk voor de Britse Alicia Barnett. UGBY Tim Visser, hier tijdens een clinic in Amster dam, komt volgende week naar Goes. foto olaf KRAAK SCHAKEN - Hoek-spelers Fabian Wil son (foto) en Ruben de Jager gaan voor de camera van deze krant in op het plotselinge ver trek van trainer Hugo Vanden- heede. Hun reacties zijn te bekij ken op pzc.nl/sport. 2 Wielrenster Shirin van An- rooij (foto) komt vandaag voor de tweede keer in actie tij dens het Euro pees kampi oenschap in Alkmaar. De wegwedstrijd bij de juniores staat op het programma voor de zeven tienjarige Ka- pelse. Woens dag werd ze al Europees kam pioene tijdrij den. 14 Antwan Tol- hoek was gis teren opnieuw de beste Ne derlander in de Ronde van Polen. De wiel renner uit Yer- seke werd veertiende in de zesde etappe en klom daardoor naar de veertiende plek in het al gemeen klas sement. Van daag wordt de zevende en laatste rit ver reden. O a CO 'Ik zet geen stap meer op dat veld' Ben van den Aarssen Hansweert - Taurus Krajenbrink (57) De klok is zeer belangrijk, mor gen bij de '15 van Wolphaarts- dijk'. Er zal daarom bij de her boren hardloopwedstrijd een strandbuggy voor de kopgroep uit gaan, met daarop een grote klok. Zo weten de voorsten constant of ze op schema lig gen. Waar dat bij grote stads- marathons heel gebruikelijk is, is dat voor Zeeland nieuw. Roeland van Vliet Wolphaartsdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40