8 ZEELAND In theorie kun je omslaan maar daar moet je wel je best voor doen Glijden door het West- Zeeuws-Vlaamse water, terwijl de peddels strepen.trekken in een groen laken van kroos en hetgra&op. de oever welwillend mee wuift. Klinkt dat zen? Dat is het ook. Aan kanoën kleeft slechts één risico: dat je nat wordt in de kano. ZOMER 2019 IN DE KANO vrijdag 9 augustus 2019 WAT IS ER TE DOEN? TIP 1 Fietsroute, Middelburg Kofferbakverkoop, Kerkwerve Skeltertocht door stuifduinen, Westenschouwen Zeeuwse Vliegdagen, Arnemuiden TIP 5 Het Vlaemsche Erfgoed, Groede Proef de historische sfeer van Groede in Het Vlaemsche Erf goed, een cultureel concept in de dorpskern van Groede. Be zoek onder meer de kerkjes, kleine winkels en werkplaatsen, historische herberg en de Erf goedwinkel met streekproduc ten. Het museum is vandaag ge opend van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang is 4,20 euro (kinderen TIP 6 Braderie, Colijnsplaat TIP 7 Orgelconcert, Burgh- Haamstede Steven Knieriem is een jonge or ganist uit Goes die al verschil lende prijzen won bij orgelcon coursen. Vanavond geeft hij van 20.00 tot 21.00 uur een concert in Hervormd Haamstede (Ring 1). Toegang is gratis, aan de uit gang is een collecte voor het Or gelfonds. Festival D^R, Vlissingen Het veld achter het Baskens- burgplein verandert vandaag in een wereld van muziek, theater, kunst en creativiteit met festival D^R. Het festivalterrein is van 16.00 tot 00.00 uur open. Entree is aan de deur 12,50 euro. TIP 9 Vuurtoren, Breskens TIP 10 Privétuin, Koudekerke WAT GLIJDT DAAR DOORHET WATER? Sluis Voor vertrek vraag ik aan Google: 'Kan een kano omslaan?' Het antwoord luidt: 'Ja, dat kan'. Met een tas vol reser vekleding in de auto rijd ik daarom richting het West- Zeeuws-Vlaamse Sluis. Met een beetje gezonde zenuwen: ik heb nog nooit in een kano gevaren en - zelfkennis siert de mens- ik ben nogal stijf en onhandig. Wel ben ik benieuwd hoe West-Zeeuws- Vlaanderen er vanaf het water uit ziet. CarlienWillemsen van Buiten gewoon Actief stelt me gerust. ,,De kano is heel toegankelijk en iedereen kan het." Ze nuanceert mijn angst voor omslaan: in theo rie kan dat, maar dan moet je daar wel héél hard je best voor doen. West-Zeeuws-Vlaanderen heeft geen watervallen of gevaarlijke stroomversnellingen en ik hoef niet in een wiebelige kano op het water te stappen. Dat mag ge woon op de oever. ,,Het enige ri sico is dat je nat wordt m de kano." Vooral door eigen toedoen, daarover later meer. Carlien weet waar ze het over heeft. Ze stippelt en probeert zelf de routes uit en verhuurt vanuit haar boerderij bij Groede ook kickbike-steps, mountainbikes en tandems. Desgevraagd zorgt ze voor een hele dag vol activiteiten. In de zomer kun je je inschrijven voor georganiseerde kanotochten. Er is een route vanaf de Zwart- gatschekreek bij Groede en ik ga kanoën vanaf de Kanaalweg bij Sluis. De dag van tevoren heeft Carlien al een kaartje met de vertrekloca- tie gestuurd. Wanneer ik in de buurt van de Kanaalweg ben, komt het witte busje van Buiten gewoon Actief aanrijden met ka no's op een aanhanger. Als ik de auto uit stap, pakken donkere wolken zich samen boven de ka no's en begint het prompt te rege nen. Na kort beraad hakken we de knoop door: we gaan gewoon. Niet alleen toeristen komen varen GO Kunt u zich een wereld voorstel len waarin werken niet meer vanzelfsprekend is? Maak op eigen gelegenheid een fietstocht langs het Zeeuws Museum en de buitenlocaties van de ten toonstelling 'Nooit meer werken', over de geschiedenis en toe komst van werk. Vind de fiets route op: zeeuwsmuseum.nl/fietsroute. TIP 2 Recreatieboerderij van Lange- raad houdt vandaag van 09.00 tot 14.00 uur een kofferbakver koop op het terrein in het bos (Weelweg 3, Kerkwerve). Boven dien is er een modelstoomtrein waarmee een ritje gemaakt kan worden. Bezoekers kunnen gra tis parkeren op het terrein van de recreatieboerderij. TIP 3 Maak een tocht door het dyna mische landschap van stuifdui- nen in Westenschouwen. Van 11.00 tot 18.00 kunt u vandaag met de skelter dit natuurgebied verkennen. Meer info: jantram- poline.nl. TIP 4 Vandaag beginnen de Zeeuwse Vliegdagen bij het Vliegveld Mid den-Zeeland. Vanavond kunt u van 18.00 tot 21.30 uur gratis komen kijken naar demonstra ties met modelvliegtuigen. t/m 12 jaar: 2 euro). Kinderen tot 5 jaar kunnen gratis naar binnen. Meer info: het-vlaemsche-erf- goed.nl. Vandaag beginnen de jaarlijkse Colijnsplaatse Dagen. Neem tus sen 12.00 en 01.00 uur een kijkje bij de feestelijke braderie, live muziek en kermisattracties in de Haven van Colijnsplaat. Meer info: colijnsplaatsedagen.nl. TIP 8 Het is één van de meest iconi sche gebouwen in West- Zeeuws-Vlaanderen: de vuurto ren van Breskens. De toren is een aantal jaren geleden volledig gerestaureerd en opengesteld voor bezoekers. Bezoek tussen 13.00 en 17.00 uur de vuurtoren en de expositieruimte, waar werk te zien is van Zeeuwse kunstenaars. Meer info: vuurto- renbreskens.nl. Maak vandaag tussen 10.00 en 17.00 uur een wandeling door de privétuin de Houtenhandsche Hof in Koudekerke (Wielema- kersbaan 4). In de tuin is niet al leen een groot aantal bloemen en planten te zien; er staat ook een bijzondere verzameling ste nen sculpturen. Kijk voor een compleet over zicht op vvvzeeland.nl Wat? Kanoën in de zo mervakantie Wie? Buitengewoon Actief uit Schoondijke ver huurt deze kano's Waar zijn we? Vanaf de Zwart- gatschekreek bij Groede of de Ka- naalweg bij Sluis m li b Sophie Stockman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36