Sorry, alwee Zeeuwen trouwen in duurste pakken van Nederland Ziekenhuis Knokke geeft ZorgSaam veeg uit de pan 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN ■iffHKBM.M.m Column r Ik geloof dat ik u weer mijn excu ses moet aanbieden. Het was de schuld van de media. Alweer. De fake news media hebben voor een groot deel bijgedragen aan de sfeer van woede en haat die de laatste jaren is opgebouwd. Althans, zo duidt president Do nald Trump de meest recente mas saschietpartijen in zijn land. Niet hij maar de fake news media heb ben het land opgehitst. En sinds de term fake news media ook hier in zwang is geraakt en ook mijn Zeeuwse krantje deel zou uitma ken van een wereldwijde samen zwering van Bilderberg, vrijmet selarij, zionisten en reptilians, past hier een excuus. Sorry, het was niet mooi van me. omdat hij weer over emigranten begint, vlak nadat een jongen zijn automatische wapen leegschiet op latino's? Heeft argumenteren met mensen die in Trump geloven nog zin? land waar we altijd zo om moeten lachen als ze er denken dat Dene marken de hoofdstad van Brussel is. Het land waar tien procent nog steeds denkt dat de maanlanding nep was en waar een gezonde 38 procent nog steeds volhoudt dat de aarde niet ouder kan zijn dan de bijbelse zesduizend jaar. De VS is een christelijk land en zolang Do nald Trump zich een christen blijft noemen, kan hij bij heel veel Amerikanen niet kapot. DE STELLING Vandaag: Trouwpak? Zonde van het geld Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL ZZP-ERS WERKEN DOOR TIJDENS DE VAKANTIE 22 cent per deur in collectebus van Oranje Fonds Kar vol koperen leidingen verdacht Scharendijke Man deelt klappen uit aan beveiligers Dat blijkt uit onderzoek van The- PerfectWedding.nl, dat de trouw- budgetlijsten van 4028 Neder landse koppels analyseerde. Zeeuwse bruiden scoren ook hoog als het gaat om het bedrag dat zij aan hun jurk spenderen: gemid deld 1753 euro voor hun droomjurk, terwijl het landelijk gemiddelde op 1405 euro ligt. Alleen Groningse da mes geven meer uit: 1843 euro. Ongeveer een kwart van alle Zeeuwse uitgaven voor een brui loft gaat naar het uiterlijk. Zeeu wen besteden met gemiddeld 3662 euro het meeste aan hun uiterlijk van heel Nederland. Een gemid deld Nederlands bruidspaar geeft 3096 euro uit aan onder meer de trouwjurk, het trouwpak, het bruidsboeket en de bruidsmake- up. Het totale trouwbudget van een Zeeuws koppel ligt rond het lande lijk gemiddelde van 14.585 euro. Een Zeeuwse trouwdag kost ge middeld namelijk 14.613 euro. Het grootste bedrag gaat doorgaans naar de locatie. Overigens zijn de kosten van een eventuele huwelijksreis in het onderzoek buiten beschouwing gelaten. Een kwart van alle Zeeuwse uitgaven voor een bruiloft gaat naar het uiterlijk Dit jaar lijkt een bruiloft met een groot budget in Nederland popu lairder dan een jaar eerder. In heel 2018 werden evenveel trouwerijen gehouden met een budget van meer dan 30.000 euro als tot nu toe in 2019. Bijna twee derde van alle bruidsparen geeft minder dan 15.000 euro uit aan de bruiloft. Een kwart van de bruidsparen besteedt iets meer: tussen de 15.000 en 20.000 euro. ZorgSaam en AZ Zeno hebben al ja renlang een moeizame relatie. Het botste al meerdere keren tussen beide organisaties. ZorgSaam ver weet het ziekenhuis in Knokke al een paar keer met name West- Zeeuws-Vlaamse patiënten te wil len wegkapen en sprak van 'oneer lijke concurrentie', doordat Neder landse zorgverzekeraars behande lingen in Vlaanderen vaak wel ver goeden, maar Belgische verzeke raars andersom veel moeilijker doen. AZ Zeno liet steeds doorsche- meren de Zeeuws-Vlaamse reacties maar overdreven te vinden en wees steevast op de vrije keuzemogelijk heden van patiënten. Van een con currentiestrijd is geen sprake, be nadrukten ze in Knokke steeds. Ongewenst Lescrauwaet noemt de situatie 'to taal ongewenst'. Hij heeft de hoop nog niet opgegeven. ,,We moeten nu maar starten met langzaamaan wat wederzijds vertrouwen op te bouwen. Een eerste stap zou zijn om elkaar wat meer te respecteren in onze uitlatingen." René Smit, voorzitter van de Raad van Bestuur van ZorgSaam, reageert desgevraagd kort op de uit spraken van Lescrauwaet. Smit laat weten dat ZorgSaam al een uitno diging voor nieuw overleg naar AZ Zeno in Knokke stuurde. ,,Om rond de tafel te gaan en verdere samen werking te bespreken." Op die uit nodiging zegt ZorgSaam nog geen antwoord te hebben gekregen. 4 of 5 dagen 4*-kasteelhotel in het Erzgebergte hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur t 088-0331506 Ja, dan kan ik toch nog een beetje lachen om Amerika. Ik zucht weer eens diep als hij het over Toledo heeft in plaats van Dayton als hij het over Toledo heeft in plaats van Dayton. Wat moet je anders? Helpt het als ik boos word, worden. Ik doe dat dus niet. Als ik dan lees dat uit een onderzoek blijkt dat tien procent van de bo venbouw van de Highschool-leer- lingen denkt dat Jeanne d'Arc (Joan of Arc) de vrouw van Noach was en de helft van de onder vraagden denkt dat Sodom en Go- morra met elkaar getrouwd wa ren vrijdag 9 augustus 2019 We hebben het over Amerika. Het Reageer op pzc.nl Gisteren: Ook een zzp'er kan niet zonder vakantie 731 reacties VLISSINGEN Zeeuwse collectanten hebben 12.494,10 euro opgehaald tijdens de lan delijke Oranje Fonds Col lecte. Gemiddeld gaven de Zeeuwen 22 cent per bereikte voordeur. De vrijgevigste gemeente is Schouwen-Duiveland: 63 cent per voordeur. De or ganisatie die het meeste geld wist op te halen (2521,19 euro) was net als vorig jaar Siloah uit 's Gravenpolder. Deelne mende verenigingen en stichtingen mogen de helft van het opgehaalde geld zelf houden. De gul ste gemeente is Schier monnikoog met 1,40 euro per voordeur. WAARDE Een 53-jarige man uit Oudenbosch is woens dagavond op de A58 bij Waarde aangehouden op verdenking van heling. Hij had in zijn aanhangwa gen koperen leidingen liggen die vermoedelijk gestolen zijn. Het rijge drag van de man viel agenten rond 20.00 uur op omdat de aanhangwa gen achter de auto slin gerde. Ook droeg de be stuurder geen veilig heidsgordel. In de te zwaar beladen aanhang wagen lagen koperen lei dingen en kabels. Verder bleek dat de verdachte nog een openstaande straf heeft en nog 34 dagen moet zitten. Een 19-jarige man uit Doetinchem is in de nacht naar donderdag aangehouden omdat hij twee beveiligingsmede werkers heeft mishan deld. De man werd rond 01.00 uur door een be veiliger uit de camping discotheek aan de Kuij- erdamseweg gezet omdat hij met bier gooide. De discoganger reageerde agressief en gaf de medewerker van de beveiliging een vuist slag in zijn gezicht. De verdachte verzette zich en gaf ook een tweede beveiliger een flinke klap en spuugde naar hem. Zeeuwen 'zuunig'? Niet als het om hun trouwpak gaat. Van alle bruidegommen van Nederland, zijn het de Zeeuwse mannen die het jawoord geven in de duurste trouwpakken. Een Zeeuwse bruidegom besteedt daar ge middeld 1306 euro aan, dat is ruim een derde meer dan lande lijk gemiddeld. Luc Oggel Vlissingen Het bestuur van ZorgSaam toont weinig wil om samen te werken met het ziekenhuis in Knokke. De Zeeuws-Vlaamse zorgorganisatie lijkt niet bereid om het beste resultaat te berei ken voor de Zeeuwse patiënt. Dat zegt directeur Frank Les- crauwaet van het Knokse zie kenhuis AZ Zeno in een inter view met deze krant. Frank Gijsel Knokke-Heist ZEELAND 7 Schlosshotel Purschenstein pp 3 of 4 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x bezoek Thermalbad Wiesenbad V 1 x 2-gangendiner V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Tip: het Notenkrakermuseum Ik zucht weer eens diep en lach Je zou er heel sip van kunnen BIJ DE VOLSENDE TOOM IS HET IH UUR, 52 MINUTEM EM 30 SECONDEM...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2