Organisaties voorbereid op storm Robotmaaier Peddelen Onstuimig weer op komst, evenementen treffen maatregelen V SCHARENDIJKE Ze wilden het nog gekker maken dan de jacuzzi van vorig jaar. Jordy, Justin, Sem en Max (vlnr) uit Den Hoorn namen een zwembad van 3 bij 4 meter mee naar camping Duin Strand in Scharendijke. Met behulp van een vrachtwagen werd de container met water neergezet. ,,De campingbaas weet ondertussen dat we altijd iets geks meenemen", lacht Justin. ,,We wilden met iets groots komen. Hartstikke gezellig." nachtmerrie voor egel langs Sluis en Groede Nederland krijgt volgens Weer- plaza te maken met vroeg herfst weer. Vandaag stroomt eerst nog warme en vochtige lucht over het land, maar ondanks een tempera tuur van 23 tot 28 graden is het verre van aangenaam. Er komen buien aan, soms met onweer en forse windvlagen. Morgen wordt het nóg onrustiger met aan zee een storm achtige wind (windkracht 8). Zon dag zwakt die af. De Zeeuwse Vliegdagen - van daag, morgen en zondag op vlieg veld Midden-Zeeland - gaan hoe dan ook door, zegt een woordvoer der. ,,Vooralsnog zijn er geen aan passingen in ons programma nodig. We wachten het af en kunnen eventueel op het laatste moment alsnog aanpassingen doen.'' De eerste editie van Lifesaving Event Flushing op het Badstrand in Vlissingen gaat morgen ook door, al wordt het programma wel aange past. ,,We hebben net spoedoverleg gevoerd'', zegt Olivier de Puit na mens de organisatie. ,,Omdat het weer zondag iets beter is, zullen we wateronderdelen van zaterdag naar zondag verplaatsen. Ons evene ment is een internationale wed strijd met reddingsbrigades. De De verkopers weten hoe ze zich op dit weer kunnen voorbereiden veiligheid staat voorop. Er moeten sowieso twee boten op het water kunnen liggen om alles veilig te la ten verlopen.'' De organisatie overlegt het ver- loop met de hoofdscheidsrechter. Inzet van helikopters kan voorals nog doorgaan. De Puit: ,,Met wind kracht 7 moet dat kunnen. Het enige verschil is dat er niet gered kan worden vanaf een vlot, maar rechtstreeks uit het water. Met gol ven van anderhalve meter wordt het daardoor spectaculairder.'' De Burghse Dag in Burgh-Haam- stede, met onder meer muziek, een braderie, ringrijden en foodtrucks, wordt zeker niet afgelast, zegt Ma- riska den Hartog. ,,We zitten geluk kig niet op een open plek, maar enigszins beschut in het dorp. Ho pelijk valt het daardoor mee. De grote tent die we hebben neergezet is vastgezet met bigbags.'' Greg Bihi-Zenou van De Culika- ravaan in Middelburg is ook voor- bereid. ,,Als organisatie bewaken we het grotere geheel. Met RBK, de verhuurder van tenten, hebben we alles extra stevig vastgemaakt. De verkopers die meedoen hebben er varing genoeg en weten hoe ze zich op dit weer kunnen voorbereiden." Ponton Tijdens Music at the Lake in Kort gene zouden bands en dj's optre den op een ponton voor de haven. 'Maar de bootjes op het water en tenten aan de kant zouden voor ge vaar kunnen zorgen en dat wil nie mand', schrijft de organisatie. Het evenement is daarom afgelast. Wie juist blij zijn met de harde wind zijn de organisatoren van het golfsurfevenement Slag om Dom burg. Dat gaat nu zéker door. It vrijdag 9 augustus 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl *20*- Een eigen zwembad ZEELAND4 ZEELAND 8 Organisatoren van Zeeuwse evenementen treffen maatrege len nu er voor dit weekeinde on stuimig weer wordt voorspeld. Vooral zaterdag gaat het flink waaien. De organisatie van Music at the Lake in Kortgene wacht niet af en laat de vierde editie niet doorgaan. Eldridge Pentury Vlissingen -Greg Bihi-Zenou, Culikaravaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29