MEDIA CULTUUR 25 Grootste uitvoering Orff's Carmina Burana aller tijden Bestel tickets op pzc.nl/carmina dankzij Holly. Die beheerst dat vak, zij heeft me liefdevol en geduldig be geleid. Het klinkt als een verschrik kelijk cliché, maar we hebben niet één keer ruzie gehad. Terwijl ik van heel ver moest komen. En ja, winnen was ongelooflijk. Niet zozeer die eer ste plaats, maar het maandenlange gevecht dat we moesten leveren. Mijn ouders zaten in de zaal, die pinkten een traantje weg." Gek verhaal De afgelopen vier maanden was Kroon druk doende met de opname van een tv-dramaserie waarvan hij vooralsnog niets mag prijsgeven. Wel is bekend dat de jonge acteur is te zien in Goodbye, Norma Jeane, de mu sical over het leven en lijden van Ma rilyn Monroe die volgend jaar in pre mière gaat. Blijft natuurlijk nog één vraag over: hoe komt iemand met zo'n klinkende Hollandse achternaam als Kroon aan zo'n exotische voor naam? ,,Dat is een gek verhaal. Toen ik op komst was, tobden mijn ouders met het vinden van een naam. Mijn vader, hij heet Jos, besloot simpelweg zijn naam om te keren. Zo werd het Soj. De 'j' werd ingeruild voor de 'y' toen ze tijdens vakantie in Spanje be grepen dat soy 'ik ben' betekent. Ik was lang de enige Soy in Nederland - nu krijg ik af en toe een geboorte kaartje toegestuurd van jonge ouders die hun kleine ook zo hebben ge noemd." het Beatrix Theater in Utrecht is te zien, speelt hij de jonge Sky ('Een beach boy die erg in liefde gelooft, dat ben ik ook') die een relatie krijgt met de springerige Sophie, die in deze comedy of errors eerst moet uitzoeken wie haar echte vader is. Het verhaal is bijna vanzelfsprekend onderschikt gemaakt aan de iconische muziek van ABBA. Fantasie ,,Het is één grote jukebox van hits en zeker in het begin moest ik daar aan wennen. Mijn rol in de musical War Horse bijvoorbeeld was een heel an dere. Daar moest je ook spelen op il lusie met die prachtige poppen. Ik vind het fijn als het publiek zijn fan tasie kan laten werken. Het hoeven niet altijd megadecors, schitterende kostuums en geoliede danspassen te zijn. Tegelijk is een musicalcomedy als Mamma Mia! ook heel pittig. Om dat de zaal van het begin af aan bruist en helemaal opgaat in de musical, moet je wel oppassen dat je niet me lig wordt en lui en geroutineerd speelt. In de trant van: ach, ze staan toch wel op de banken van enthousi asme. Voor mij is deze kant van mu sical een heel nuttige ervaring." Zijn auditie voor de hoofdrol van Albert in War Horse - het verhaal over het paard Joey dat wordt ver kocht en wordt ingezet tijdens de Eerste Wereldoorlog - werd opge merkt door Joop van den Ende. 'Die jongen moeten we in de gaten hou den', zei de nestor van de Neder landse musical. De loopbaan van Kroon is divers en de acteur benadrukt dat hij het liefst 'alle genres binnen het theater' wil beproeven. ,,Ik zou nooit avond aan avond alleen maar Shakespeare wil len spelen." Op tv was hij te zien als Sil in Goede tijden, slechte tijden op RTL en later in dezelfde rol in de spin-off Nieuwe Tijden op het film en serieplatform Videoland. Met zijn vriendin Holly Mae Brood - actrice, presentatrice, danseres en zangeres - won hij vorig jaar de tv- reeks Dance Dance Dance. „Alweer zo'n geweldige ervaring. Toen we begonnen met repeteren (Kroon en Brood werden begeleid door choreografen die met Madonna en Katy Perry werkten) dacht ik: 'Soy, waar ben je in vredesnaam aan begonnen?' Ik danste nooit, vond er eigenlijk ook niet veel aan. Maar werd er toch door gegrepen. Ja, ook vrijdag 9 augustus 2019 PC Dirigent Raymond Janssen tekent samen met The International Symphony Orchestra of Lviv en The National Choir of Ukraine 'Dumka' voor de grootste uitvoering van de 'Carmina Burana' aller tijden. Meer dan 130 musici voeren het muzikale meesterwerk van Carl Orff uit tijdens een exclusieve concertreeks in Nederland. Concertdata vr 8 november za 9 november zo 10 november ma 11 november di 12 november wo 13 november do 14 november vr 15 november za 16 november zo 17 november Eindhoven Muziekgebouw 20.15 Amsterdam Concertgebouw 14.15 Den Haag World Forum Theater 14.30 19.00 Rotterdam De Doelen 20.15 Amsterdam Concertgebouw 20.15 Groningen MartiniPlaza 20.00 Oudenbosch Basiliek 20.00 Arnhem Musis 20.00 Apeldoorn Theater Orpheus 20.00 Amsterdam Concertgebouw 20.15 *Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl, transactiekosten. Speellijst Mamma Mia!: stage-entertainment.nl Kroon (r) met zijn tegenspeelster Jolijn Henneman in de musical Mamma Mia! FOTO BRINKHOFF/MÖGENBURG Soy Kroon met zijn vriendin Holly Mae Brood. FOTO DANIEL KROLL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25