Veel beter AZ laat winst liggen met winst in Haugesund: 0-1 s w sssr *v fti fcanai mom 21 goed als zeker van de laatste horde naar de EL SSken vrijdag 9 augustus 2019 wel. Tegen Dinamo Tbilisi blonk hij niet uit, maar deed hij het beslist verdienstelijk. In dat opzicht wordt de lijn-Stam wel steeds duidelijker. Hj bepaalt. En in tegenstelling tot zijn meer be houden voorganger Giovanni van Bronckhorst, zoekt Feyenoord on der hem wat fanatieker het doel van de tegenstander. Alleen: dan moe ten de mogelijkheden wel verzil verd worden. Dat gebeurde ook gis teravond te mondjesmaat. Dat de Rotterdammers desondanks toch uitliepen tot 4-0 via Daviti Kobouri (eigen doelpunt), Berghuis (pe nalty) en Luciano Narsingh zei al les. Over Tbilisi. Maar zeker ook over de Rotterdammers, die met de riante uitgangspositie de vrolijk heid terugbrachten in de Kuip. En weer heeft AZ in de voorronde van de Europa League te maken met een ultra-defensieve tegen stander die liever achterover leunt dan probeert een thuisgoal te ma ken. Het was voor AZ moeilijk om in te schatten hoe goed FC Mari- oepol is, omdat de ploeg niet live bekeken kon worden. Nu weet de ploeg van Arne Slot dat de spelop vatting van de Oekraïners niet heel anders is dan die van de Zwe den van BK Hacken, die in vorige voorronde nog werden verslagen. En dus trok AZ in het lege Cher- nomorets stadion ten aanval en creëerde het kans op kans. Ron Vlaar: ,,Ik denk dat we goed heb ben gespeeld. Ongelofelijk dat we hier niet hebben gescoord." Dat was niet makkelijk. ,,Europacup- wedstrijden zijn nooit makkelijk. Je moet geconcentreerd blijven tot de laatste minuut. Dat lukte, al leen in de laatste vijf minuten was de tegenstander gevaarlijk. Ik denk dat ze één keer op doel heb ben geschoten." e AZ zit nog even in onzekerheid of het kan doordringen tot de play-offs Myron Boadu, nog de grote man in de vorige ronde tegen BK Hac ken toen hij met één doelpunt en twee assists een groot aandeel had in de overwinning in Zweden, kreeg in Oekraïne nog veel meer kansen om de show te stelen. Zo werd hij in de slotfase in de diepte gelanceerd door invaller Jordy Clasie, toch Boadu's specialiteit. De bal ging voorlangs. En dus zit AZ nog wel even een week in onzekerheid of het kan doordringen tot de play-offs van de voorronde van de Europa League. Het bleek veel beter dan de Oekraïense tegenstander. Maar scoren deed AZ in de thuiswed strijd tegen BK Hacken ook niet. 0-0 blijft een linke uitgangsposi tie. AZ dacht in de tweede helft nog op voorsprong te komen via Bo- adu. Zijn goal werd echter terecht afgekeurd wegens hands. Het was al in de fase dat de Alkmaarders er stiekem rekening mee hielden dat het er donderdagavond gewoon niet inzat, een doelpunt maken. Meer dan eens nam ook Calvin Stengs de steeds onzeker wor dende doelman Rustam Khudzhamov onder vuur, die op één of andere manier zijn doel schoon hield. Hij was voor de Oe kraïners dan ook de gevierde man na afloop. AZ heeft nu vier wedstrijden gespeeld dit seizoen en doelman Marco Bizot heeft nog geen enkel doelpunt tegen gekregen. Een fraaie statistiek, maar de club weet dat het daar volgende week in Alkmaar niets aan heeft. Dan moet er gescoord worden om door te gaan naar de play-offs voor het hoofdtoernooi van de Europa League, waarin Royal Antwerp of Viktoria Plzen de tegenstander zal zijn. in de basis startte, zat in Noorwe gen op de tribune. En dus kon Timo Baumgartl, die voor tien miljoen euro over werd genomen van VfB Stuttgart, zijn debuut maken. En dat deed de Duitser uiterst verdien stelijk. ,,Timo deed het goed, ja. Er Natuurlijk hadden we het beter kunnen doen, maar we hebben een goede uitgangspositie staat wel iemand", stelde Van Bom mel. En dus kan het zomaar zijn dat hij binnenkort een vraagteken minder heeft. Of niet? ,,We kijken per wedstrij d wat we nodig hebben op welke positie", hield de trainer nog een slag om de arm. Van Bommel, die in een lastige fase zit met zijn ploeg, koesterde vooral de overwinning in Noorwe gen. In de eerste 20 minuten zag het daar nog niet naar uit. PSV begon nerveus aan de wedstrijd en had moeite met het opportunistische spel van de fysiek sterke Noren, die een aantal keren dicht bij een doel punt waren. Na twaalf minuten had FK Haugesund al drie corners gehad en zo waren er in de wed strijd wel meer hachelijke situaties. PSV stelde daar aanvankelijk wei nig tegenover, maar kwam na 24 minuten wél op voorsprong. Gastón Pereiro, die opnieuw de voorkeur kreeg op de nummer 10- positie, schoot de bal tegen de arm van een Noorse verdediger aan en de arbiter legde de bal op de stip. Steven Bergwijn schoot raak en en bewees zijn ploeg een goede dienst. Het was de enige treffer, ook al omdat PSV het in de tweede helft een aantal malen niet goed uit speelde. Desondanks ligt de weg naar de laatste voorronde van de Europa League open. En PSV speelt na vier uitwedstrijden op rij zon dag in eigen huis tegen ADO Den Haag. De volgende mogelijkheid om aan het vertrouwen te werken. GO terug in Kuip J FK Marioepol j AZ AZ heeft verzuimd om te win nen van FC Mariupol. De Alk- maarders waren in Odessa veel beter dan de tegenstan der maar konden niet scoren (0-0). AZ moet volgende week thuis in elk geval scoren om door te gaan. Nik Kok Odessa -Mark van Bommel PSV-aanvaller Steven Bergwijn scoort vanaf de stip het enige doelpunt in de wedstrijd bij FK Haugesund. foto epa Ron Vlaar. foto bsr soccrates jjjffi {jjTTTI Ifjffl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21