postie' Voorzichtig herstel van PSV Feyenoord na 4-0 zege op Dinamo Tbilisi zo 20 Vorig jaar struikelde Feyenoord in deze fase van het seizoen over Tréncin. Dankzij een 4-0 zege op Dinamo Tbilisi is de Rotterdamse club nu al officieus verzekerd van de laatste horde op weg naar de poulefase van de Europa League. Kort Lukaku van United naar Inter Romelu Lukaku (26, foto) heeft Manchester United verruild voor Internazionale. De transfersom van naar verluidt 70 miljoen euro kan oplopen tot 83 miljoen euro. De Belg heeft zijn handtekening onder een vierjarig contract gezet. Lukaku trainde al niet meer mee in Manchester. Hij wilde weg omdat hij niet in de plannen van trainer Ole Gunnar Solskjaer zou passen. Arsenal haalt Tierney en Luiz Arsenal heeft zich vlak voor het sluiten van de transfermarkt versterkt met Kieran Tier ney. De 22-jarige verdediger komt over van Celtic, waarvoor hij 170 duels speelde. Tier ney heeft 12 interlands voor Schotland ge speeld. Arsenal heeft naar verluidt 28 mil joen euro voor Tierney betaald. Ook de Bra ziliaanse verdediger David Luiz (32) komt naar Arsenal. Hij verruilt stadgenoot Chel sea voor de concurrent uit Londen. Verrips naar Premier League De Nederlandse doelman Michael Verrips (22, foto) vervolgt zijn loopbaan in de Pre mier League, bij het gepromoveerde Shef field United. Verrips ondertekende gisteren een vierjarig contract. De transfer verliep moeizaam, omdat Verrips in onmin leefde met zijn oude club, het Belgische KV Me- chelen. Voor zijn periode in Mechelen speelde de doelman uit Velp bij FC Twente, Sparta en MVV. Flitsen Quote van de dag 'Ik kon geen nee zeggen tegen Boluspor' Nibali Meter Voetbal Het was alsof hij nu pas besefte bij welke club hij afgelopen jaar terecht is gekomen, Luis Sinisterra. Toen hij kort na zijn wissel zijn rondje maakte langs de tribunes, bezwe ken die haast van opwinding. Nog nooit was de Colombiaan zo harts tochtelijk toezongen als gister avond tijdens Feyenoord- Dinamo Tbilisi. Het vervulde hem zichtbaar van plezier, de spits. Naadloos pas send bij hoe Sinisterra zich tijdens de wedstrijd al manifesteerde. Lang niet altijd goed, wél ronduit gepas sioneerd. Met zijn eerste officiële doelpunt gaf hij, die zo speelse straatvoetballer, de aanzet tot de 4-0 overwinning. Feyenoord kon ook wel een scheutje vrolijkheid gebruiken na weken waarin een blessuregolf de Kuip overspoelde en de resultaten en het spel in de voorbereiding verre van hoopgevend waren. Sinis- terra gaf hoogstpersoonlijk vorm aan dat goede gemoed door in de eerste helft fraai de 1-0 te maken uit een al even fraaie voorzet van Steven Berghuis. Natuurlijk, het niveau van Di- namo Tbilisi houdt niet over. Ook gisteravond niet in Rotterdam, waar alleen Nodar Kavtaradze tot een serieuze kans kwam namens de Georgiërs. In die zin moet niet al teveel waarde worden gehecht aan de uiteindelijk ruime zege van de ploeg van Jaap Stam. Maar toch: het onbevangene waarmee Sinisterra de Kuip achter zich kreeg zei on miskenbaar wat over hoe Feyen- oord zich als geheel profileerde: als een team uitstraalde er voor te wil len gaan en bij vlagen gewoon prima speelde onder aanvoering van Örkun Kökcu (een aantal maal dreigend) en Leroy Fer (die steeds fitter wordt). Tapia Ze werden gecompleteerd door een andere middenvelder, Renato Ta- pia, die verrassend de voorkeur kreeg boven Wouter Burger. Mooi wel, hoe de vorig seizoen aan Wil lem II uitgeleende speler voor de dag kwam. Je kunt Tapia uit Peru halen. Maar je zult de Peruviaan nooit uit Tapia krijgen. Trots zijn degenen voor wie hun wieg in Lima heeft gestaan. Zelfverzekerd ook. En eigengereid. Geen types die zich publiekelijk op hun plek laten zetten. Dus ook niet door Sjaak Troost, technisch directeur ad interim bij Feyenoord, die Tapia al zo'n beetje bij het grof vuil had gezet en slechts nog wachtte op een vuilniswagen die hem mee wilde nemen. ,,Hij moet gewoon meewerken aan een transfer", foeterde Troost. Marktwaarde Niet erg handig van de oud-verde diger. Niet alleen omdat Tapia ge woon nog een doorlopend contract heeft in de Kuip, ook omdat hij de marktwaarde van de middenvelder bepaald niet opdreef met zijn uit spraak. Dat doet Tapia zelf mogelijk - - PSV is na de zege in Noorwegen in elk geval een stap dichterbij de groepsfase van de Europa League. Dat het voor de ploeg van Mark van Bommel bij vlagen moeizaam ging tegen Haugesund, de nummer acht van de Noorse Eliteserien, interes seerde de PSV'ers weinig. Het re sultaat was heilig na de matige sei zoensstart met verlies in de Johan Cruijff Schaal, uitschakeling in de Champions League en een punt te gen FC Twente. Van Bommel: ,,Na- tuurlijk hadden we het beter kun nen doen, maar we winnen en heb ben een goede uitgangspositie." De trainer is nog zoekende naar de ideale samenstelling van zijn elf tal. Dat bleek ook wel aan zijn op stelling tegen FK Haugesund. Hir- ving Lozano zat net als tegen FC Twente op de bank en dat leidde opnieuw tot vragen. De Mexicaan mocht deze keer nog wel invallen; hij kwam ruim een halfuur voor tijd in het veld voor de flets spe lende Armindo Bruma. Een verhelderend antwoord over de huidige status van Lozano gaf Van Bommel niet. ,,Kijk, ik kan niet alles zeggen", begon Van Bommel cryptisch aan zijn uitleg. ,,Het is mijn keuze. En soms ben je ook een beetje op zoek naar wat bij elkaar past. Transferperikelen? Nee dan had ik hem wel thuis gelaten." Zoekende Ook in de defensie is Van Bommel nog zoekende. Derrick Luckassen, die het seizoen als basisspeler be gon, bleef in Nederland achter. En Trent Sainsbury, die tegen FC Twente nog als centrale verdediger vrijdag 9 augustus 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Ben Rienstra vertrekt van sc Heerenveen naar Kayserispor. Hij tekent een contract tot medio 2021. De 29-jarige middenvelder speelde ook bij Willem II, AZ, PEC Zwolle en Heracles Almelo. De Formule 1 komt ook de komende drie jaar naar Mexico. Rechtenhouder Liberty Media van de koningsklasse van de auto sport heeft dat donderdag bekendgemaakt. De Grand Prix van Mexico krijgt wel een nieuwe naam, de Mexico-City Grand Prix. —Rydell Poepon (31) is terug bij zijn oude club op het tweede niveau van Turkije. Hij maakt een binnenlandse transfer van Gazisehir Gaziantep. U Vincenzo Nibali verkast van Bahrain-Merida naar Trek-Seg- afredo. Bij Trek wordt de 34-ja- rige Italiaan ploeggenoot van Bauke Mol- lema. Nibali reed drie jaar bij Bahrain-Me- rida. Daarvoor kwam hij, sinds 2013, uit voor Astana. J Schoonspring- ster Inge Jan sen (foto) is Europees kam pioen op de 3 meterplank. De Limburgse sprong het beste tijdens de finale in Kiev. Ze kwam tot een score van 293,85. J Matthijs de Ligt, Virgil van Dijk en Frenkie de Jong zijn in de race voor een prijs van beste speler van de Cham pions League van vorig sei zoen op hun positie Vrolijkheid is Feyenoord J Dinamo Tibilisi Dennis van Bergen Rotterdam Doelpuntenmaker Luis Sinis- terra viert zijn openingsdoel punt. Steven Berghuis lacht met hem mee. Feyenoord zou nog drie keer scoren. foto pim ras o a 0) J FK Haugesund PSV Goed was het allemaal niet, maar PSV won op bezoek bij FK Haugesund wel weer eens (0-1) een wedstrijd. En vijzelde het broze vertrouwen daarmee weer eens een beetje op. Wél blijven er na de Noorse trip nog de no dige vraagtekens over. Chris Ottens Haugesund

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20