Fataal jeepongeluk schokt IJsselstein II 12 NIEUWS Vader gezin overleden, bestuurder in de cel SYRIË PROTHESE Verkiezingen pas na de brexit Afval nu ook gestort in Kop van Noord-Holland Het ongeluk gebeurde woensdag middag rond 15.00 uur in de Sapadere Canyon, in Alanya in Tur kije. Tijdens een toeristische safari raakte de jeep met daarin het gezin van de weg en stortte twintig meter naar beneden. Na het ongeluk werd een grootscheepse reddingsopera tie opgezet, waarbij alle leden van het gezin naar het ziekenhuis zijn vervoerd. Daar kwam de vader te overlijden. Het is een veilige route. De bestuurder moet als een bezetene hebben gereden Een woordvoerder van het ministe rie van Buitenlandse Zaken beves tigt dat de vader van het gezin is omgekomen. ,,Wij staan klaar om het gezin bij te staan op alle moge lijke manieren.'' Ook reisorganisa tie Corendon zegt op de hoogte te zijn van het drama. „Wij bevestigen dat er gasten van Corendon betrok ken zijn bij een ongeval tijdens een jeepsafari in Turkije.'' In totaal raakten elf mensen ge wond door het ongeval, onder wie toeristen uit Rusland en Litouwen. De bestuurder van de jeep moest ook worden behandeld aan zijn verwondingen. Hij is daarna aange houden en zit nu vast. In IJsselstein, waar het gezin woont, wordt verbij sterd gereageerd op het nieuws. De familie woonde al bijna twee decennia in de buurt. De di recte buurman wist dat ze op va kantie waren en dat er iemand voor hun huis zorgde. ,,Dit gun je nie mand.'' Een paar huizen verderop schrikt een buurtbewoonster van het nieuws. Ze had wel al gehoord van het ongeluk in Turkije, maar nog niet de link gelegd met de overbu ren. ,,Dat het om hem gaat, overvalt me. Verschrikkelijk.'' Mandy Schoemaker van reisorga nisatie Reas Travel Group is bekend met de excursie en de route. ,,Je gaat dwars door de bergen van Alanya en krijgt halverwege een geweldig uitzicht over het natuurgebied. Het is een veilige route zonder gekke haarspeldbochten of krappe weg getjes zoals in Oostenrijk. De bestuurder moet als een bezetene hebben gereden.'' Die bestuurder moet volgens Schoemaker ouder zijn dan 25 jaar en minimaal twee jaar een rijbewijs hebben. Dagelijks wordt de route afgelegd door zo'n acht jeeps met circa tien toeristen per jeep, zegt Schoe- maker. ,,Al die jeeps rijden achter elkaar aan. Er wordt normaal ge sproken dan ook niet hard gereden. Zestig kilometer per uur mis schien? Harder zal het absoluut niet gaan. Professionaliteit staat bij deze excursie voorop. Het verbaast me dan ook dat dit heeft kunnen ge beuren. Ontzettend heftig en wer kelijk vreselijk voor dit gezin.'' Als de Britse regering ten val wordt gebracht, worden er geen nieuwe verkiezingen gehouden vóór de brexit op 31 oktober. Dit hebben naaste medewerkers van premier Boris Johnson gezegd, bericht de Financial Times. Ze zeiden dat Johnson 'dagen na de brexit verkiezingen laat houden'. De leden van het Lagerhuis komen 3 september terug van vakantie. In de verwachting ligt dat tegenstanders van Johnson snel met een motie van wantrou wen komen. Johnson werd in juli premier, vlak voordat de parle mentariërs met vakantie gingen. De top van de grootste oppositie partij, Labour, heeft herhaaldelijk aangegeven de regering-Johnson begin september ten val te willen brengen. Momenteel beschikt die regering, de steun van tien Noord-Ierse gedoogpartners meegerekend, over een meerder heid van slechts één zetel. Problemen ggz bedreigen zorg Agent verwond met machete Vanwege de grote pro blemen bij het Afval Energie Bedrijf (AEB) in Amsterdam, gaat een deel van het afval uit de hoofdstad bin nenkort naar de vuil- stort Wieringermeer in de Kop van Noord Holland. AEB kampt met technische man kementen en miljoe nentekorten. Verbran dingsovens liggen om veiligheidsredenen stil en AEB kan de afval stromen niet meer aan. Eerder werden al twee andere tijdelijke stort plaatsen bekend, in Flevoland en Nauerna (Noord-Holland). Staatssecretaris Stien- tje van Veldhoven (Mi lieu) besloot woensdag al dat voorlopig geen nieuwe contracten over de verwerking van buitenlands afval afgesloten mogen wor den. Maar op korte ter mijn zijn de proble men daarmee niet op gelost. vrijdag 9 augustus 2019 In IJsselstein is met verbijste ring gereageerd op het overlij den van een plaatsgenoot na een ongeluk met een jeep in Turkije. De vrouw en de kinde ren van de man raakten gewond. De 25-jarige bestuurder is aan gehouden. Marco Gerling IJsselstein Dierenartsen in de Syri sche stad Atareb hebben een beenprothese ontwik keld voor een vier maanden oud veulen dat bij een bom aanslag gewond raakte. Aan vankelijk werd voor het leven van de merrie gevreesd. Na de amputatie van het rech- tervoorbeen, kon het dier eigenlijk alleen nog liggen. De eigenaar kon het niet aanzien dat de moeder wan hopig bleef proberen het veulen te laten opstaan. Om die reden zocht hij contact met het Step by Step Centre for Prosthetic Limbs, een or ganisatie in Syrië die prothe sen maakt. Die besloot voor het veulen een kunstbeen te maken, inclusief gewrichten en hoefje. De reacties zijn niet onver deeld positief. Volgens experts kunnen kleinere die ren zoals honden en katten zich na amputatie van een poot redelijk snel aanpassen en gewend raken aan bewe gen op drie ledematen. Bij een paard leidt een been amputatie eerder tot compli caties, zoals peesscheuren, hoefvergroeiingen en insta biliteit. Die complicaties kun nen ook optreden bij het dragen van een prothese. ,,Dit lijkt lief en diervriende lijk, maar feitelijk is dit niet in het belang van het paardje'', reageert een kenner. „Verder zal tijdens de groei van de gehandicapte merrie steeds een nieuw kunstbeen moe ten worden gemaakt. De vraag is of dat in het door oorlogsgeweld getroffen Syrië gaat lukken.'' FOTO AFP -Mandy Schoemaker, Reas Travel Group De jeep met het gezin uit IJsselstein stortte twintig meter naar beneden. foto anp LONDEN Boris Johnson. foto anp AMSTELVEEN De geestelijke ge zondheidszorg (ggz) in Nederland staat onder druk. Er zijn problemen vanwege financiering, perso neelstekort, wachttij den, werkdruk en het sluiten van klinieken. Dat concludeert ad viesbureau KPMG in een gisteren versche nen rapport. De pro blemen zijn een risico voor de toekomst van de zorg, stelt KPMG, dat oproept tot veran deringen in de ggz. LONDEN Een agent is in Lon den ernstig gewond geraakt door een aan val met een machete. De dader negeerde een stopteken, stopte na een korte achter volging alsnog en ging de agent te lijf. AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12