Romantiek op de vleugel 66 5 Aanbevolen door Eric Clapton en Buddy Miles Kijken en varen Zomerconcert Eline de Gast CARVIN JONES De afgelopen jaren boekte Jones veel suc ces met zijn recente albums What A Good Day (2018) en The Carvinator (2015). Staan de nummers van beide albums centraal tij dens het optreden in Brogum? ,,Ja, beslist, de meeste songs die we zullen spelen, ko men van mijn laatste twee cd's, maar ik strooi er wellicht ook nog een paar Stevie Ray Vaughn- en Hendrixcovers tussen door.'' Eline de Gast is geboren en geto gen op Goeree-Overflakkee. Was in haar jeugd al weg van de piano en ging na het vwo studeren aan het conservatorium Codarts in Rotterdam, waar ze in 2017 cum laude afstudeerde. Ze is nu werk zaam als solist, begeleidster, ka mermusicus en docent. ,,Ik vind het heerlijk om zelf muziek te ver tolken, daar kan ik mijn gevoel he lemaal in kwijt. Maar ik geef ook met veel plezier pianoles aan leer lingen van alle leeftijden en ni veaus. Het leuke van het lesgeven is het doorgeven van je eigen en thousiasme en liefde voor muziek aan anderen en de leerlingen zo wel muzikaal als persoonlijk te zien groeien.'' De Gast volgde tijdens haar stu die masterclasses en schreef een eindscriptie over de ontwikkeling Ik wil laten horen hoe de totaal verschillende componisten elkaar beïnvloed hebben van muzikaliteit bij kinderen. Zij onderzocht hoe die het beste gesti muleerd kan worden. ,,Ik heb voor mijn scriptie over muzikaliteit een workshop Schilderen op muziek ontworpen en uitgevoerd. Hierbij mochten kinderen schilderijen maken bij verschillende soorten muziek, van Bach tot Messiaen. Hieruit bleek dat kinderen heel goed in staat zijn om de sfeer en emotie in een muziekstuk te her kennen en dit om te zetten in een beeld. Deze kennis gebruik ik in mijn huidige lespraktijk. Bij het stimuleren van muzikaliteit vind ik het belangrijk dat leerlingen na gaan wat zij zelf voelen of ervaren bij een muziekstuk, welke emoties of beelden de muziek bij hen op roept. Vervolgens help ik hen erbij om dit te verwerken in het mu ziekstuk.'' De Gast is blij met de uitnodi ging van de Keldermansconcerten in Tholen. De concerten in de reeks hebben volgens haar iets spe ciaals. Er treden vooral jonge mu sici op en er wordt gespeeld op his torische instrumenten die in het stadhuis staan (klavecimbel, orgel en piano). ,,Ik heb al samen met zangeres Marlotte van 't Hoff lie drecitals verzorgd. Deze keer speel ik solo. Door de intieme en sfeer volle setting van het Oude Stad huis in combinatie met de mooie Feurichvleugel komt de muziek hier helemaal tot zijn recht.'' Passie De muzikale voorkeur van Eline de Gast gaat uit naar de Romantiek. Ze brengt zaterdag het programma Pianojuwelen uit de Romantiek. Deze periode, waarin Schubert, Chopin, Liszt en Rachmaninov leefden, kende verschillende stro mingen, van vroeg- tot hoogro mantiek. Maar de menselijke emo tie speelde altijd een grote rol. ,,Wie kent niet Liebestraum van Liszt, waarin je in de opening zijn passie hoort voor de vrouw van wie hij hield?", vertelt de jonge pi aniste. ,,De lyrische melodieën, maar ook aangrijpende passages uit pianosonate 13 van Schubert passen bij het beeld van een jonge, verliefde Schubert. Deze muziek klinkt weer totaal anders dan de, technisch moeilijke, echt Russi sche muziek van Rachmaninov.'' ,,Ik wil in mijn recital laten ho ren hoe de totaal verschillende componisten elkaar beïnvloed en geïnspireerd hebben. Liszt heeft zich voor zijn Liebestraum bijvoor beeld laten inspireren door de noc turnes van Chopin en Rachmani- nov werd geïnspireerd door zowel Chopin als Liszt." Het concert bevat een aantal van De Gasts favoriete muziekstukken. ,,Het wordt een romantisch avon tuur.'' Vliegdagen Zang en orgel donderdag 8 augustus 2019 GO Eline de Gast speelt zaterdag solo in in de reeks Keldermanscon certen in het Oude Stadhuis in Tholen. foto hans villerius De Amerikaanse bluesmuzikant Car- vin Jones heeft ruim 7500 optredens en elf albums op zijn naam staan. Op zijn CV staan aanbeve lingen van Eric Clapton en Buddy Miles. Dankzij zijn specifieke gitaar techniek wordt hij ook wel King of the strings genoemd. Jones verzorgde met zijn band het voorprogramma van een lange rij wereld- sterren, onder wie Carlos Santana en Jeff Beck. Zelf speelde hij ook bij Joe Cocker and the Fabulous Thunder- birds. De organisatie van Brogum is bijzonder blij deze bluesman zaterdag in Zierik- zee te kunnen laten optreden. Jones komt samen met bassist Mario Cian- carella en drummer Domenico Inguaggi- ato. Carvin Jones, zaterdag, Podium Brogum, Zierikzee, aanvang 21.30 uur. Voor info en tickets, zie brogum.nl. Pianiste Eline de Gast (25) neemt het publiek mee op een muzikale reis door de Romantiek in het Oude Stadhuis in Tholen. Zij speelt een aantal van haar lie velingsstukken. ,,Dit recital wordt een romantisch avontuur." Jeanette Vergouwen Eline de Gast, pianiste Eline de Gast, Pianojuwelen uit de Romantiek, zaterdag, Oude Stad huis Tholen, aanvang 15.30 uur. Vliegveld Midden Zeeland is dit weekeinde het decor van de Zeeuwse Vliegda gen. Bezoekers worden vermaakt met allerlei acties in de lucht. Zo zullen er onder meer de monstraties zijn pa rachutisten en zweefvliegtuigen. Ook is er de moge lijkheid een ballon vaart te maken. Het randprogramma be staat uit onder meer een speelplein, bra derie, muziek, food- plaza en simulators. Morgenavond wor den de dagen ge opend met model vliegtuigendemon straties. Morgen t/m zon dag, vliegveld Mid den-Zeeland Organist Joost de Nooijer (foto) en sopraan Mirjam van den Hoek kennen elkaar van hun betrokkenheid bij het koor van de Laurenskerk in Rotterdam. Verder onderhouden de organist en de sopraan ieder voor zich een band met Zeeland. De Nooijer en Van den Hoek verzorgen samen een zomerconcert in de Jacobuskerk in Renesse met eigen tijdse orgel muziek en bijpassende zangcompo sities. Vanavond, Jacobuskerk Renesse, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49