aaat voor de 4 Interview Hij maakt een korte tour door Europa en doet zaterdag Brogum in Zierikzee aan: Carvin Jones, alias King of the strings. De blues komt recht uit zijn hart. ,,Als je staat te faken, dan voelt het publiek dat meteen." Bonte stoet acts op Daer Verhage speelt Bach donderdag 8 augustus 2019 dacht dan aan een leven in de mu ziek. Het is het enige dat ik ooit wilde en ik heb er vanaf jonge leeftijd hard aan gewerkt om niet alleen te leren goed te spelen, maar vooral ook om mensen te vermaken en te raken.'' Karakter Jones blijkt onlosmakelijk verbonden met zijn specifieke gitaar, een '62 stratocaster. Hij lijkt niet zonder te kunnen? ,,Dit instrument is met mij meegereisd door meer dan 37 landen. Het is oud en zit vol krassen, maar het heeft karakter. Iedereen zou naar de show moeten komen om zelf het verbazende geluid van dit instru ment te horen.'' Ondanks deze lof zang op zijn '62 Strat' verzamelde Jo nes lange tijd nog veel meer gitaren. ,,Ja, dat klopt. Op een bepaald mo ment had ik 27 verschillende gitaren. De meeste daarvan zijn enkele jaren geleden gestolen. Ik heb er nu nog maar een paar, maar ik ga toch altijd terug naar mijn 62 Strat. Ik heb dit in strument zo bewerkt dat het precies past bij mijn eigen sound. Deze gi taar is betrouwbaar en comfortabel.'' Over de invloed van BB King ver telde Jones al. Ook Jimmi Hendrix en Stevie Ray Vaughan waren belang rijke bronnen van inspiratie voor hem. Heeft hij onder hedendaagse artiesten ook inspirerende voorbeel den? „Mensen zijn vaak hoogst ver baasd als ze horen dat ik wel van rap per 50 Cent houd. Prince is ook een van mijn eeuwige favorieten. Je kunt wel iets van hun invloed in mijn mu ziek en performance horen en zien. Verder luister ik eerlijk gezegd niet zoveel naar hedendaagse, nieuwe ar tiesten.'' dansen, maar ik wil ze ook 'de soul' diep laten voelen. Het is iets dat ieder persoonlijk moet ervaren.'' Jones weet het uit ervaring: ,,Als je als muzikant het gevoel achter de teksten begrijpt, de 'soul' in je eigen leven hebt ervaren, dan ben je in staat met hart en ziel te spelen. Dan streef je er oprecht naar de emoties bij de mensen door te laten dringen met je spel en je optreden. Als je staat te fa ken dan voelt het publiek dat met een.'' Carvin Jones werd in 1966 in Luf- kin, Texas geboren. Die plek en het feit dat hij veel bij zijn grootouders vertoefde, waren van invloed op zijn voorliefde voor muziek. ,,In Lufkin trokken altijd veel grote bluesarties ten rond. Ik herinner me dat ik als jo chie vaak stiekem de clubs in schoot bij hun optredens. Om te luisteren, maar ook om veel te leren", vertelt hij. „Mijn grootvader draaide altijd de albums van BB King. Door daarnaar te luisteren, heb ik al geleerd hoe ik een gitaar moest bespelen. Van mijn grootmoeder kreeg ik mijn eerste gi taar toen ik 11 jaar was." Jones vertelt dat dit in strument hem van de straat hield en hem dus behoedde voor problemen in de achterbuurt waar hij woonde. Op 19-jarige leeftijd verhuisde hij naar Phoenix, Arizona en begon daar met zijn muziekloop- baan. „Voor zover ik me kan herinne ren, heb ik nooit aan iets anders ge- Dit instrument is met mij meegereisd door meer dan 37 landen. Het is oud en zit vol krassen, maar het heeft karakter arvin Jones trad deze week nog op in de VS, hij is vanaf morgen in Europa. ooruitkijkend op zijn optreden in Zierikzee is de blueszanger en -gitarist graag bereid wat vragen te beantwoorden. Neder land heeft een warm plekje in zijn hart. ,,Ik ben al meerdere keren in jul lie mooie land geweest. Ik voel me er altijd zeer welkom en ik ontmoet er altijd fantastisch publiek bij mijn shows.'' Op de vraag of hij kort kan vertellen wat zijn optredens ken merkt, laat hij weten: ,,Ik wil dat mijn muziek de mensen laat EN 4 REDENEN MEER Festival Orgelconcert Carvin Jones Carvin Jones speelt zaterdag in Brogum. foto peter vroon 44 Ali Pankow Carvin Jones, zanger en gitarist Carvin Jones met zijn '62 strat'. Op het 'betoverende' veld achter het Baskensburgplein in Vlissingen vindt morgen en zaterdag de derde editie van festival Daer plaats. Bijzonder is dat het wordt georganiseerd door twee 18-jarigen: Anne van Helteren en Wybe de Haan. In totaal 31 acts zullen naar Vlissingen afreizen om een op treden te verzorgen. Verwacht een bonte stoet aan acts van uit allerlei muziekstromingen. Gevraagd naar een woord dat festival Daer het best om schrijft, wordt al snel esca pisme gebruikt. Doel van de or- ganisatie is dan ook om bezoe kers even los te krijgen van de dagelijkse sleur. Alle decors zijn met de hand gebouwd en naast optredens zijn er ook workshops. Net als bij de voorgaande edi tie is er ook weer een cam ping, waar bezoekers hun tent kunnen opzetten. Voor bezoekers die met de auto komen is er een gratis parkeerplaats in de buurt van het festivalterrein, al moedigt de organisatie het gebruik van OV en fiets met nadruk aan. Morgen en zaterdag, Bas- kensburgplein Vlissingen Traditiegetrouw verzorgt organist Rinus Verhage in de serie Zomer- concerten in de Nieuwe Kerk in Zie rikzee een specifiek Bachconcert. Hij laat tal van composities van Bach weerklinken op het fraai gerestau reerde Kam en Van der Meulen orgel. Naast organist te Oude- Tonge, Stellendam en Zierikzee is Verhage dirigent van een drietal koren en cantor van de Sint Ca- tharijne Kerk in Brielle. Woensdag, Nieuwe Kerk, Zie- rikzee, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48