Allerlei feesten rond de mossel UIT THUIS 3 Taal is alles in licht absurdistische 'Het huwelijk' Geoffroy Chapelle speelt in Groede YERSEKE in Nederland en ook van de de Rock- coverband Music Junkies uit Ierland heb ik hoge verwachtingen. En we hebben de bekende Volendamse co verband Almost Famous. Die zorgt altijd voor bruisende zalen. Ben be nieuwd of ze ook een havenplateau aan het swingen krijgen." Tot half zes is Mosselrock gratis toegankelijk, in de avond moeten be zoekers een kaartje kopen. Dat wil niet zeggen dat er 's middags niets te beleven valt. In tegendeel. ,,Voor kin deren zijn er spelletjes en een mini- strandje om op te spelen. Er is een di gitale voetbalmuur, een wedstrijd zandkastelen bouwen en je kunt een potje dartsvoetbal proberen. Drie keer zal een beauty- en fashionshow worden opgevoerd, voorafgegaan door en afgesloten met optredens van de Shuffle Girls. Dat zijn jonge dames die dansen op bekende rock-'n-rollmuziek van vroeger. Ook aan de inwen dige mens is gedacht Er is van al les te proberen, bijvoorbeeld speciale bieren, een garnalencocktail of een gegratineerde oester." Het havenplateau biedt vanaf 14.00 uur voor ieder wat wils. De organisa tie hoopt van Mosselrock weer een jaarlijkse traditie te maken. ,,Met be perkte middelen verwachten we iets moois neer te zetten. Als alles uit pakt zoals we verwachten, staat dit festival weer volledig op de Zeeuwse kaart. Morgenavond zal blijken of die verwachting is uitgekomen." ^1 Toneel Piano vers. foto PROMOTIE mi 13 Impressie van het hoofdpodium, gebouwd op een mosselkotter. Augustus is feest maand in Yerseke. Mosselrock is on derdeel van een serie evenementen die betrekking heeft op de visserij. Afgelopen zater dag vond de Mos selfandag plaats, aanstaande zater dag is de Mossel race (zeilwedstrijd) en vrijdagavond 16 augustus - de avond voor Mos seldag - is het culi naire evenement Yerseke by Night. „Liefst hadden we Mosselrock ook op die vrijdagavond gehouden", erkent René van de Guchte. „Maar de gemeente is van mening dat het al druk genoeg is dat weekend. Daarom zijn we verhuisd naar een week eer der." Het programma van de Mosseldag op 17 augustus bevat onder meer een vlootschouw, kindervrijmarkt, dweilbandfestival, kermis, taptoe en braderie. De Mos seldag trekt jaar lijks tienduizenden bezoekers uit bin nen- en buitenland. donderdag 8 augustus 2019 YERSEKE Music Junkies uit Ier land speelt rockco- De Volendamse coverband Almost Famous is altijd goed voor een feestje. foto STICHTING PROMOTIE Mosselrock, morgen, Havenpla teau Yerseke, vanaf 14.00 uur. De band ROLR is een van de Zeeuwse acts op het festival. foto promotie YERSEKE PEER is een van de hoofdacts op het drij vende podium. De Poolse schrijver Witold Gombrowicz had niet veel vertrouwen in de mens. „Mens-zijn betekent toneelspeler zijn. Een mens is mens omdat hij zich gedraagt als een mens." In de paar toneelstukken die hij schreef, spelen de personages dus dat zij spelen dat zij mens zijn. Wat dat precies betekent, weet je niet zeker. Het woord krijgt meer macht en betekenis dan ge woonlijk. En licht absurdistisch wordt het meestal sowieso. Het Gentse collectief Tibaldus maakt Het huwelijk nog net een tikje abstracter. Op een kaal speelvlak doen en worden de per sonages wat anderen zeggen. Met alleen hun lijf en hun taal werken ze rond het plot, en dat is jezelf terugvinden door te huwen. Of is het jezelf terugvinden door je vader van zijn troon te stoten? Taal is alles in dit stuk, en Tibaldus zingt het zelfs uit, in Vlaamse polyfonie. Een wonderlijke, en zeer mooie, combinatie. Met een glansrol voor wie het best zonder woorden kan: een lallende dronkaard (Katrien Valckenaers). Vandaag, Theater aan Zee Oostende, 17.00 en 20.30 uur Zijn wieg staat in België (Waterloo), waar hij de liefde voor de piano ont dekte. Als vijftienjarige gaf hij recitals over de hele we reld, met als bijzonder op treden een concert in New York. De muzikale honger van Geoffroy Chapelle is niet te stillen. De pianist soleerde met be kende orkesten als het Brussels Kamerorkest, het Nationaal Orkest van België en Musica Mundi Orchestra en werkt veelvuldig samen met andere pianisten. Cha- pelle won verschillende Eu- ropese prijzen, waaronder de tweede prijs in de Stein- way pianowedstrijd voor jonge talenten in België. Momenteel volgt hij lessen aan de Manhattan School of Music in New York en is te vinden op vele festivals. Woensdag treedt Chapelle in het kader van Zomer avondconcerten aan Zee op in Groede. Daar speelt hij werken van Debussy (preludes), Brahms (inter mezzi en ballades), Proko fiev (sonate 2), Haydn (so nate) en Chopin (ballade). Woensdag, Zomeravond- concert aan Zee, Grote Kerk Groede, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47