Bewerking van Tsjechov is wél licht en komisch Tijd voor muziek, festivals en meer 2 DEN BEER... Mosselrock Het heeft acht jaar geduurd, maar Yerseke heeft weer een Mosselrock. Het festival biedt meer diversiteit dan ooit tevoren. Spelletjes voor de kleintjes, fashionshows voor de volwassenen en als klapstuk liveoptredens vanaf het water. Folklore op Burghse Dag donderdag 8 augustus 2019 Uitgelicht In Drie zusters beschrijft Tsjechov de levens van drie vrouwen die na de dood van hun ouders op het platteland achterblijven, ter wijl ze veel liever naar Moskou zouden gaan. Maar het komt er niet van. Nooit niet. Hoewel Tsjechov al zijn stukken als lichte komedie be doeld had, overheerst vaak de zwaarte van me lancholie en lethargie. Als je daar als actrice geen zin in hebt, komt vanzelf de opstandige vraag op: 'En wat als ze wél waren gegaan?' Die vraag stelden drie Vlaamse actrices van formaat zich: Sien Eggers, Sofie Palmers en Jessa Wildemeersch. Dus gingen ze. Drie actri ces op weg naar Moskou. Daar een appartement huren en je dan storten in legendarisch en brui send Moskou, in plaats van te schuilen in het bedaagde en veilige België. Toch niet zo simpel, blijkt. Te beginnen met het vinden van dat appartement, stel ik me voor. En om 'den Rus' te begrijpen, zou het helpen als je Russisch zou spreken. Het duurt even voordat het opvalt, maar als drie mensen samen moeten leven en het eens moeten worden over wat ze precies zullen gaan doen, dan over komt hen hetzelfde als toen, rond 1900. Als je zo dicht op elkaar leeft en samen een aanpak moet vinden, ontstaat vanzelf wrevel Ook hier twijfels, angsten en erger nissen. Als je zo dicht op elkaar leeft en sa men een aanpak moet vinden (voor het geplande stuk), ontstaat er vanzelf wrevel. Het is niet alleen dat iedereen iets Anders wil. Het is vooral het te véél willen, dat tot besluiteloosheid leidt. Ontnuch terende ontdekking. Wat het mooie is aan deze (wel heel vrije en erg afgedwaalde) bewerking van Drie zusters, is dat deze reconstructie wél licht en komisch is. Dat hij authentiek actueel blijkt. Dat hij origineel en vindingrijk is vormgegeven. En dat gaandeweg ook nog duidelijk wordt waarom hij Den beer heeft mij gezien heet. MUZIEK TOP 3 osselrock in Yer- seke kent een rijke historie. De editie van 1993 staat bijvoor beeld bij velen in het geheugen ge grift. Een op dat moment nog onbe kende band met de naam Bl0f ver zorgt zijn allereerste optreden, uitge rekend op het festival in Yerseke. In 2011 viert Mosselrock het 20-jarig ju bileum, het blijkt voorlopig de laatste editie. Het festival mag niet meer ge lijktijdig worden gehouden met Mosseldag en de toenmalige organi satie trekt de stekker er definitief uit. ,,Ik merk al jaren dat er in het dorp behoefte is om Mosselrock nieuw le ven in te blazen", zegt René van de Guchte van Stichting Promotie Yer- seke. Ideeën voor een terugkeer in 2017 en 2018 mislukken nog, maar dit jaar is het eindelijk een feit. Mossel rock is terug. Onder het motto 'als we het doen, doen we het goed' heeft Van de Guchte, samen met andere nieuwe organisatoren, alles uit de kast gehaald om van de herstart van het festival een succeseditie te ma ken. „Blikvanger is het muzikale hoofdpodium, gebouwd op een mos- selkotter. Dat zorgt voor een unieke belevenis, maar voor ons als organi satie was het een grote uitdaging. Hoe krijgen we stroom op de kotter? En nog belangrijker, hoe komen de artiesten aan boord van een boot die 10 meter van de kade ligt? We hebben Blikvanger is het muzikale hoofdpodium, gebouwd op een mossel- kotter ons heel wat op de hals gehaald, maar gelukkig is voor alles een oplossing gevonden. Een lokale ondernemer gaat ons bijvoorbeeld helpen door met een pendelbootje artiesten tus sen kade en mosselkotter te vervoe ren." Voor de organisatie van Mosselrock is het nog altijd het ultieme doel om Zeeuws bands door te laten breken op het festival, zoals 23 jaar geleden met Bl0f. Één van de hoofdacts mor gen is de Middelburgse band Peer. Zij spelen na zonsondergang op de kot ter in de haven van Yerseke. ,,Ik kijk uit naar dat prachtplaatje", vertelt Van de Guchte, terwijl hij visuali seert van hoe dat eruit zal zien. ,,Het zou mooi zijn als Peer eenzelfde weg kan bewandelen als Bl0f na een op treden op Mosselrock. Ze hebben al goede recensies behaald op de Gentse Feesten en Concert at Sea, nu is Yer seke aan de beurt om deze talenten aan het werk te zien." Omgeving De line-up kent een groot Zeeuws gehalte, met onder meer de Middel burgse zanger Kees Moerland en zijn band Raiders of the Last Rock [ROLR] en de band Delta Generation uit Krabbendijke. ,,We zijn niet voor niets een Zeeuws Festival, dus we bieden graag een podium aan bands uit de omgeving." Van de Guchte is ook verguld met enkele internationale artiesten die morgen speciaal voor Mosselrock naar Yerseke komen. ,,De Griekse zangeres Valentina is voor het eerst 3 REDENEN OM UIT TE GAAN... Dorpsfeest Willem Nijssen is theaterliefhebber. Hij schrijft over allerlei voorstellingen. Wat: Den beer heeft mij gezien Waar: Loods NMBS, konterdamkaai Oostende Wanneer: morgen, 20.30 uur, zaterdag 14.30 en 20.30 uur De keuze van onze redactie: Drake - Care package Een verzameling liedjes die eerder wel ergens te horen waren, maar nu zijn op gewaardeerd tot een volwaardige plaat. Sommige fans hadden meer verwacht, maar Drake be stormt gewoon weer de hitlijsten. Lykke Li - Still sad still sexy Een nabrander van de Zweedse zangeres die in juni al het album So sad so sexy uitbracht, dat zeer lovend werd ontvangen. Deze EP bevat twee nieuwe nummers, twee remixen en twee alt-versies. Lloyd Cole - Guesswork Deze man heeft toch een patent op prachtige popliedjes, hoor. Ruim dertig jaar geleden al met The Commotions en nog steeds, op zijn alweer tiende soloplaat. GO B Drie plattelandsvrouwen gaan naar Mos kou in Den beer heeft mij gezien. foto koen broos Mosselrock is Hans Puik 44 René van de Guchte, organisatie Tijd om eropuit te gaan! De redactie heeft uit het aanbod aan concerten, festivals en an dere evenementen voor komende week een selectie gemaakt. Hiernaast drie tips, op de volgende pagina's nog eens vier. Op de tweede zaterdag van augustus is het tra ditiegetrouw Burghse Dag. Burgh staat in het teken van paarden en folklore. Het dorpsfeest biedt een programma met ringrijden, sjezenrij- den, boerenmarkt, creamarkt, een Ot en Sien straatje, oude ambachten, paardenkür op mu ziek, een clinic trekpaarden, een braderie en muziekoptredens op het podium naast museum De Burghse Schoole. Dit keer treedt het Shanty- koor Neptunus op, evenals het duo Jeelz en Anne en de Zeeuwse Kofferband. Streekdracht- vereniging De Arke geeft diverse presentaties van Zeeuwse kle derdrachten. Zaterdag, Dorps kern en 't Hooge Burgh, 9.30 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46