O fi. Hoek maakt er vijf na de pauze 12 ZEELAND Wind voor tweede keer de spelbreker Tolhoek in Polen de beste Nederlander Van der Meulen is een echte specialist Hulst finishplaats van eerste etappe Organisatie van wielerronde heeft veiligheid hoog in het vaandel. Zeker na het overlijden van de Belgische renner Bjorg Lambrecht. donderdag 8 augustus 2019 Zo'n tweehonderd zwemmers stonden gister avond opgewarmd en wel klaar voor de zee zwemtocht tussen Westkapelle en Zoute- lande. Maar vlak voor de start werd de wed strijd afgelast. En dat was voor de tweede week op rij. De wind was weer de spelbreker. Vorige week werd de tocht tussen Oostkapelle en Domburg ook al afgelast vanwege de harde wind en hoge golfslag. Dat gebeurde toen uren voor de start. Woensdagavond lagen er al zwemmers in het water toen de reddingsbri gade aangaf geen toestemming te geven van wege de veiligheid. De kans bestaat dat de tocht op 28 augustus alsnog gezwommen wordt. Wielrenner Antwan Tolhoek was gisteren de beste Nederlander in de vijfde etappe van de Ronde van Polen. De Yersekenaar zat in de voorste groep, bestaande uit 57 renners, en kwam als 22ste over de streep. Naast Tolhoek was Robert Gesink - beide ren ners komen uit namens de Nederlandse ploeg Jumbo Visma - de enige andere Nederlander in het voorste peloton. Beiden finishten in de zelfde tijd als ritwinnaar Luka Mezgec uit Slo venië. In het algemeen klassement klom Tolhoek 49 plekken, naar plaats 49. Daarin is hij, achter Gesink (45ste), de tweede Nederlander. Zege Walter van der Meulen uit Sirjansland won het nationaal concours uit Bergerac waar 23.728 duiven aan deelnamen, ingezet door 2644 duivenliefhebbers. De duiven waren op vrijdag om 13.30 uur ge lost. De 'Geschelpte 227' - een doffer - arri veerde zaterdag om 6.55.59 uur op het hok. Dat leverde, met in het in acht nemen van de neu- tralisatietijd, een snelheid op van ruim 81 km per uur, over een afstand van 803 km. Dat was genoeg om als winnaar te worden afgevlagd. Met deze nationale zege en negentien duiven in de prijzen, maakte Van der Meulen zijn re putatie als specialist meer dan waar. Dressuur Met een mix van gevoelens van pië teit voor de uit Knesselare afkom stige renner Bjorg Lambrecht, spor tieve ambities en oog voor de veilig heid van het peloton blikte de orga nisatie van de BinckBank Tour (12 tot en met 18 augustus) gisteren in Absdale vooruit op de derde editie van de sterk bezette meerdaagse van het WorldTour-klassement. De derde etappe, met start en fi nish in het Belgische Aalter, voert het peloton door Knesselare, waar een rouwregister is geopend voor de in de Ronde van Polen veronge lukte jonge Belgische prof Lamb recht (22). ,,We leven met een dub bel gevoel'', wees wethouder De Smul van Aalter op een zeer sterk bezette koers en het overlijden van een renner uit de streek. ,,14 augus tus wordt een mooie dag, met een waardig moment waarop we stil zullen staan bij Bjorg.'' Koersdirecteur Rob Discart noemde de veiligheid van de ren ners een thema dat altijd zal blijven bestaan. Hij benadrukte dat er tij dens de koers - die op Nederlands en Belgisch grondgebied wordt ver reden - voortdurend contact is met de politie. ,,We hebben heel goede afspraken gemaakt en willen steeds 14 augustus wordt een mooie dag, met een waardig moment waarop we stilstaan bij Bjorg - Wethouder De Smul weten hoe de koers verloopt en wie wat doet.'' De koersbaas liet weten dat hin dernissen, rotondes en wegver- smallingen zijn uitgepijld. ,,Veilig- heidsmensen op motors duiden die ook nog eens goed aan, door geba ren en met fluitsignalen. We staan het verder niet toe dat ze voorbij renners gaan, om te voorkomen dat ze een gevaar voor de renners zou den kunnen zijn.'' Tot slot noemde de koersbaas een dagelijkse briefing van alle chauffeurs voor de start van elke etappe. ,,Daarin worden zij nog eens gewezen op moeilijke passa ges én herinneren we hen aan hun houding en gedrag tijdens de wed strijd.'' Finish in Hulst Zondag vormt de Grote Markt in Hulst van 16.30 uur tot 19.00 uur het decor van de presentatie van acht tien WorldTour-formaties en vijf ploegen die een wildcard hebben. Maandag is de finish van de eerste etappe ter hoogte van Morres Wo nen in Hulst. De koers start die dag weliswaar op Belgisch grondgebied, maar na 69 kilometer zal het pelo ton al een eerste keer passeren aan de finish in Hulst. Vervolgens rij den de renners nog twee rondes door de streek, om na ongeveer 168 kilometer te finishen in Hulst. Met drie relatief vlakke etappes, een rit door de Ardennen, een etappe met aankomst in het Lim burgse Venray, een korte tijdrit in Den Haag en op de slotdag een rit door de Vlaamse Ardennen (met drie keer een omloop over de muur van Geraardsbergen) staat er een gevarieerde koers op het pro gramma. De BinckBank Tour biedt winstkansen voor sprinters, klasse mentsrijders en klassiekerspecialis- ten. David Destorme, de assistent die voorlopig de touwtjes in handen heeft, werd op de bank geassisteerd door Jacky Lambert, lid van de technische commissie. Ze hadden gekozen voor een basisploeg die niet veel af zal wijken van de elf die volgende week zaterdag aan de af trap zullen verschijnen bij het eer ste officiële duel van dit seizoen. Dan gaat Hoek op bezoek bij zon dag-eersteklasser SV TOP, in de eerste kwalificatieronde van de KNVB beker. Zoals Lambert het zei: ,,Dan moeten we er staan, want die móeten we winnen.'' Het duel met Knokke maakte in ieder geval opnieuw duidelijk dat er in Hoek een groep met kwaliteit en potentie staat. Het ontbrak soms nog aan de juiste afstemming en 'het wapen' Erwin Franse werd voor rust te weinig gezocht en ge vonden. Tegen SV TOP moeten we er staan, want die móeten we winnen Waar Knokke voor rust heel za kelijk speelde, was Hoek de bal soms te snel kwijt. De ploeg nam in de opbouw veel risico, wat leidde tot een paar hachelijke momenten en na dertien minuten tot een te- gentreffer. Balverlies in die opbouw leverde Knokke een corner op, oud prof Tom de Sutter zorgde voor 0-1. Hoek kreeg zelf ook voldoende kansen, maar wist er geen te benut ten. Na rust was daar ineens geen sprake meer van. Dankzij een sterke opening trok de ploeg het duel naar zich toe. Rik Impens was de man van de assist, Alexander Embrechts (1-1) en Gert-Jan van Leiden (2-1) scoorden. Rond het uur wisselde Destorme zeven keer. Kort na die omzettin gen kwam Knokke dankzij een we reldgoal van Nils Pierre op 2-2. Vanaf de aftrap sloeg Hoek weer toe. Franse ging goed door en schoof de bal in de korte hoek (3-2). Daarna trok de thuisploeg het duel overtuigend naar zich toe. Aanvoer der Impens combineerde met Fa bian Wilson, de fijne voorzet van Impens werd door Kim van den Bergh binnengekopt: 4-2. Ruben de Jager zorgde voor de 5-2, na voorbe reidend werk van Sven Mbikulu en - wéér - Impens. Quote van de dag 'Mooie overwinning, fantastische support.' GO ZWEMMEN WIELRENNEN Antwan Tolhoek. FOTO COR VOS DUIVENSPORT 1-4 8-1 Tennisster Le sley Kerkhove (foto) bereikte gisteren de tweede ronde van het ITF- toernooi van Chiswick. De Zierikzeese was met 6-4 6-1 te sterk voor de Britse Holly Hutchin- son. Daarmee zette Kerkhove haar goede reeks op En gelse bodem voort. Vorige week won ze al het ITF-toer- nooi van Wo- king zonder setverlies. J De Vlissingse amazone Yvonne Ziel presteerde met haar paard Cappon Su preme beter dan verwacht tijdens de Mid Sommer Dres- suurcyclus van De Kroo. Ze hoopte op twee winstpun ten in de klasse M2, maar pakte er uiteindelijk zelfs drie. (O Safetyfirst bij BinckBank Tour Peter van Kouteren Absdale Bjorg Lambrecht op ar chiefbeeld. FOTO ANP Nog geen 48 uur na het plotse linge vertrek van trainer Hugo Vandenheede stapten de spe lers van Hoek gisteravond het veld op voor het oefenduel met FC Knokke, dat uitkomt op het tweede amateurniveau van Bel gië. Bij rust keek Hoek tegen een 1-0-achterstand aan, maar na 90 minuten stond er een 5-2- eindstand op het scorebord. Barry van der Hooft Hoek - Jacky Lambert - De Axelse verde diger Rick van Drongelen won deze week met zijn club Ham burger SV voor het eerst dit seizoen in competitieverband. Bij Nürnberg werd het 0-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40