MIJN FOTO 74fi M 9 Iedereen heeft wel een foto waar een heel verhaal achter zit. Dat verhaal tekenen wij graag op. Vandaag een foto van een hardlopende Ko Meulmeester (77) uit Oost-Souburg. donderdag 8 augustus 2019 y' Als je de gang van de be scheiden woning in Oost-Souburg binnen stapt, krijg je al een in druk van de zaken die voor Ko Meulmeester belangrijk zijn. Veel familiekiekjes van kinderen en kleinkinderen. En foto's van een sportende of regelende Meul- meester. Van zijn glorietijd als voetballer in elftallen van Middel burg en RCS tot Ko als hardloper of Ko als verkeersregelaar tijdens een wedstrijd. Als geboren Arnemuidenaar wuift Meulmeester sentimentele prietpraat weg. ,,Zelf kijk ik bijna nooit naar die lijst met foto's in de gang. Leuk als herinnering, maar natuurlijk verre van compleet. En ik ben ook niet zo van het terug kijken. Ik mag dan de tachtig na deren, ik sta nog midden in het le ven." Dat die woorden waar zijn, hoeft Meulmeester niet te bewij zen. Als gewezen woninginrichter, interieurspecialist en meubelver- koper is Ko nog altijd actief als 'vloerenexpert'. Namens enkele producenten ad viseert hij bedrijven en particulie ren over de manier waarop ze het best hun vloeren bekleden en on derhouden. Ko kijkt mensen niet aan op een mooi parket of een ste vige stenen vloer, maar als mensen advies vragen, raadt hij een tapijt of ander vloerkleed aan. ,,Hygiëni- scher en makkelijker schoon te houden." Atletiek Zijn werk is nog steeds zijn hobby, maar foto's van vloeren en wo ninginrichtingen sieren geen mu ren of plakboeken in huize Meul- meester. Als hij foto's bekijkt, ziet hij toch liever mooie persoonlijke herinneringen of historische pla ten. Als Ko een favoriete foto moet kiezen, pikt hij er toch eentje uit van hem als hardloper. ,,Deze zal van zo'n kwart eeuw geleden zijn, tijdens een loop rond Wolphaarts- dijk. Ik heb ook nog wel foto's uit mijn voetbaltijd, maar in de loop der jaren ben ik atletiek een mooi ere sport gaan vinden. Mensen die me complimenteren, omdat ik op deze foto voorop loop, moet ik overigens teleurstellen. Ik zit hier wel vooraan, maar niet in de kop groep." Recentere foto's laten Meul- meester meestal zien als verkeers- of andere regelaar bij hardloop wedstrijden. ,,Ik werd er laatst op gewezen dat bij Dynamica een groep ouderen loopt. Daar zou ik wel aan mee willen doen, maar dan moet ik eerst fit wezen en we ten dat ik mee kom. Want ik ben niet iemand die achteraan loopt." Naast foto's van kinderen, klein kinderen en sportieve activiteiten waardeert Meulmeester met het klimmen der jaren ook historische foto's uit zijn jeugd steeds meer. Hij werd in de oorlog geboren in Arnemuiden, vader Blaas (bij naam in Erremu 'Loete') werkte bij de Schelde in Vlissingen. ,,Er moet een foto van mij zijn, dat ik als jochie aan de hand van mijn va der over de werf loop, terwijl de Kungsholm ten doop wordt ge houden en en het water over de kade loopt. Die foto zou ik wel eens willen zien GO Mij zie je niet achteraan lopen' M René Hoonhorst Ko Meulmeester liet zich als vijftiger in diverse wedstrijdlo pen nog graag van voren zien. REPRODUCTIE EN FOTO'S LEX DE MEESTER M Ko Meulmeester: ,,Ik mag dan de tachtig naderen, ik sta nog midden in het leven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37