Zes weken cel na strooptocht Zorg rond verkeer naar Waterpark O cK 6 LANDBOUW BEREGENING Mislukte oogsten door aanhoudende droogte? De boeren rond Rilland hoeven zich daar al decennialang geen zorgen om te maken. De eventuele verzilting van het Volkerak-Zoommeer hangt echter als een donkere wolk boven de Reigersbergsche polder en omgeving. ,,Het zou van de zotte zijn als de politiek dit besluit doordrukt", zegt Wim van Gorsel van de ZLTO. donderdag 8 augustus 2019 Het duo bleek met een strooptocht langs winkels bezig te zijn O De twee, de 30-jarige N. S. en zijn tien jaar oudere landgenoot N. B. schitterden echter door afwezig heid, zodat hun zaak bij verstek werd behandeld. Op 9 april van dit jaar vielen de twee tijdens een surveillance op: uit een van hun tassen stak een paar hagelnieuwe schoenen. De tassen werden ge controleerd en toen bleek dat het duo bezig was geweest met een strooptocht en kledingzaken zoals H&M, Jack and Jones, de schoe nenzaak van Van Haren en Action Sport waren bezocht. De prijs kaartjes hingen er nog aan. Ook werd in de tassen een magneet aangetroffen om de beveiliging van de te roven spullen te omzei- BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Klimaatakkoord Wat mij tot op heden is opge vallen in het klimaatakkoord (30 juli), geen woord over de aan staande luchtvervuiling op Zandvoort! Straks scheuren daar de bolides, onder leiding van Verstappen, en zijn er dui zenden met hun eigen auto (niet allemaal elektrisch hoor!!) naartoe gekomen. Wij moeten van het gas, elektrische auto's kopen, en Bernhard steekt een extra vuurtje aan, ten faveure van de helft van Amsterdam dat hij nog niet bezit? Waarom wordt over deze extra vervui ling niets geschreven? J. van Leeuwen Middenstraat 10, 's Gravenpolder Hondenfokker Van een hondenfokker (3 au gustus) mag je toch verwachten dat hij op de juiste manier voor zijn honden zorgt. Zeker als hij zegt het beste met zijn honden voor gehad te hebben. Blijkt maar weer dat het makkelijk mis kan gaan bij de zogenaamde hondenfokkers. Dan kan het maar om een ding draaien, geld verdienen. En dat over de rug van deze afhankelijke, levende wezens. Wat ik niet begrijp is len of onklaar te maken. Op came rabeelden was duidelijk te zien waar bijvoorbeeld N. mee bezig was. Dat N. destijds beweerde 'zat' te zijn geweest leek politierechter Hopmans sterk, want op de came rabeelden was daar niets van te merken en N. liep kaarsrecht de winkel uit. ,,Geen geld, maar toch flink shoppen'', verzuchtte de of ficier van justitie en eiste tegen elk zes weken celstraf. Het vonnis was conform de eis. Een medebewoner van de twee, N. N. (22), kwam er met een von nis van één maand cel beter vanaf. Hij werd op 11 april in een Middel burgse supermarkt betrapt met een rugzak vol gestolen kleding. De veiligheidslabels zaten er nog op. H. werd aangehouden toen hij zijn winkelverbod overtrad en zijn rugzak werd gecontroleerd. Die bleek geprepareerd. dat deze fokker zes honden te ruggekregen heeft. Waarom krijgt hij geen algeheel levens lang houdverbod? Nettie Zwaan-Schijvens Burghse Ring 2-17, Burgh-Haamstede Kerncentrale Volgens een Duitse antikern energie club maken kerncentra les (31 juli) geen winst. Weer een voorbeeld van 'fakenews'! Ten eerste hebben de 674 kern centrales heel veel winst opge leverd voor het milieu Als de gigantisch grote hoeveelheden elektriciteit die ze maakten, wa ren opgewekt met fossiele brandstoffen, hadden we mis schien nog veel vaker tropische temperaturen en zomerse win ters. Ten tweede wordt de winst opgestreken door de bedrijven die ze in bezit hebben. Ze halen de stroom voor 5 tot 7 cent per kilowatt uur uit de kerncentrale en verkopen het voor ongeveer 25 cent aan de verbruiker. En dan zeggen ze dat de centrale met verlies draait. Waar blijft de winst? U kunt het raden. Het is net als bij de boeren. Ze krijgen 5 cent per kilo voor hun aardappels en de supermarkt verkoopt ze voor 30 cent. Dat hier geen kerncentra les gebouwd worden komt door mensen die zich laten leiden door verkeerde informatie J.Ottens Notendijk 49, Terhole Zoet water is een luxe. Zeker in Zee land, waar door de nabijheid van de zee in de meeste sloten brak water te vinden is. Rilland is daarop geen uitzon dering. ,,Juist daarom is het zo uniek dat we hier, waar Zeeland met zo'n twee tot drie kilometer op z'n smalst is, over zoet water kunnen beschikken", zegt Wim van Gorsel van de ZLTO. Terwijl op de achtergrond de sproeier Waterpark Veerse Meer komt op grondgebied van de gemeente Mid delburg. Het park van 950 huisjes en appartementen zal veel verkeer aantrekken. Niet alleen in het na bijgelegen Arnemuiden is de zorg groot, maar ook in Lewedorp. ,,De afslag Heinkenszand biedt volgens de navigatiesystemen de meest rechtstreekse verbinding", zegt Witkam. ,,Dan gaan ze via de Post weg en de Kraaijertsedijk." Overlast ('Nee, niet met kraanwater na tuurlijk!') zijn diepgroene gazon nat houdt, vertelt hij over de tot standkoming van het project, nu 25 jaar geleden. ,,Het idee is ontstaan tijdens een symposium ter ere van het 100-ja- rig bestaan van de Landbouw Ver- Zoet water zal alleen nog maar belangrijker worden in het dorp zal onvermijdelijk zijn, verwacht Witkam. ,,De Kraaijertse- dijk ligt wat hoger, dus dat heeft veel gevolgen voor het lawaai." Het verkeer rijdt vervolgens via de spoorwegovergang bijMcCain Navigatiesystemen sturen toeristen via Heinkenszand naar Lewedorp richting Waterpark. ,,En naar die si tuatie moet ook gekeken worden", zegt Witkam. Dat gebeurt in samenwerking met de gemeenten Borsele, Goes, eniging Reigersberg in 1986. De boeren uit Rilland en omgeving roken eind jaren tachtig een unieke kans. Door de aanleg van de Oesterdam, zou een zoetwater bekken ontstaan waar boeren van zouden kunnen profiteren", ver telt Van Gorsel. ,,Na onderzoek door het toenmalige waterschap Noord- en Zuid-Beveland bleek echter dat het veel te duur werd om het hele gebied van het water schap zoet te maken. De kosten zouden oplopen tot 680 gulden per hectare per jaar." Het project werd daarom be perkt tot Rilland, dat met een rela- Middelburg en Waterschap Schel- destromen. Want deze vier partijen ondervinden allemaal de gevolgen van de uitbreiding van het park. De samenwerking is pas tot stand ge komen nadat Witkam aan de bel trok, omdat Middelburg op enig moment aangaf dat Arnemuiden ontzien moest worden. Toen gin gen in Borsele alle alarmbellen af. Wat zou dat betekenen voor Le- wedorp? Middelburg moest het niet langer zien als een Middelburgs probleem. ,,Het is een gezamenlijk probleem". En dat geldt wat Witkam betreft niet alleen voor het verkeer. ,,Ik las in mijn vakantie dat er informatie bijeenkomsten zijn voor de inwo ners van Arnemuiden. Mijn voor stel is om die ook op Lewedorp te houden." GO 'Zonder zoet water heb je een probleem' Klagende winkeliers over ste lende asielzoekers in de Mid delburgse binnenstad zorgden ervoor dat de politie extra con troleerde. Niet tevergeefs zo bleek, want gisteren moesten twee tijdelijke inwoners van Middelburg zich voor de politie rechter verantwoorden voor et telijke winkeldiefstallen. Ad Roos Middelburg Joeri Wisse Rilland De zorgen over het verkeer naar Waterpark Veerse Meer zijn on verminderd groot in Borsele. ,,We zijn ongerust en nemen dit heel serieus", zegt wethouder Arno Witkam. Melita Lanting Heinkenszand - Wim van Gorsel, ZLTO -Arno Witkam, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34