popy vaan 5 COACHING MUZIEKTALENT 12,5 JAAR donderdag 8 augustus 2019 HIPHOP AAN ZEE? Artiestenmanager Gaétan van de Sande coachte in 2018 een groep waarvan hij al snel zag dat niet ieder een dezelfde doelen had. Één van de leden ging solo onder de naam STONY. Hij bracht een single uit die meer dan 100.000 keer werd be luisterd, tot bewondering van zijn coach. Van de Sande is Head of Label bij Trifectra, een platenmaatschappij die muziek uitbrengt van artiesten als Ali B en Boef. Tijdens de Muziekdag in de Melkweg in Amsterdam kwam ineens een hiphopgroep genaamd ZeroOneEighteen uit Zeeland naar hem toe. Zij vroegen of Van de Sande hen wilde coachen bij een ontwikkelings traject. De Almeer- der stemde in en maakte op die ma nier kennis met het Popaanzee- traject. ZeroOneEighteen, vernoemd naar het kengetal van Walcheren, bestond uit de rappers Antonio Lo- rello en Sietse van den Boomgaard, en dj Stefan van den Boomgaard. Hun coach zag een groep die uit balans was. De één leek wat ge motiveerder dan de ander. De groep ging met elkaar in ge sprek en viel uit elkaar. Antonio ging individueel verder in het traject onder de naam STONY. Van de Sande was erg onder de indruk van het talent. „Hij heeft de wil om een heel grote te worden", zegt hij. ,,Hij is van alle markten thuis. Hij kan produceren, schrijven, noem maar op. Laatst Door het platform kunnen Zeeuwen hun lokale talenten leren kennen en omarmen vroeg ik hem nog een radiocom mercial te maken. Dat deed hij ook. Hij kan zich moeiteloos inleven in een rol; dat is tegelijkertijd zijn val kuil. Dan heeft hij de kans dat hij te veel als een andere artiest klinkt. Hij mag nog wel wat meer zoeken naar zijn eigen sound. Dat gaat al een stuk beter." Hij bracht STONY vooral bij hoe hij zijn muziek uit kon brengen. „Muziek maken is belangrijk. Maar muziek bij de mensen krijgen ook. Daar heb ik Antonio wat in bij kun nen brengen", zegt Van de Sande. ,,Artiesten moeten zich realiseren hoe belangrijk het is dat hun single in Spotify-playlisten van de consu ment staat." Antonio volgde dit verzoek op, en met succes. Hij zette de single Loes in Me Douche op Spo- tify en die werd meer dan 100.000 keer beluisterd." Het is volgens de producer goed dat Zeeland een traject als Popaan- zee heeft. ,,Door het platform kun nen Zeeuwen hun lokale talenten leren kennen en omarmen. Het is in de regio erg belangrijk dat je ge holpen wordt met de eerste stap pen. Als je kan spelen, kan je spe len. In dat opzicht zou het voor een Zeeuwse artiest niet moeilijker moeten zijn landelijk door te bre ken. Maar het is wel zo dat alles in de Randstad gebeurt. Voor een ar tiest uit de Randstad zijn optredens op het Mediapark bij een radio- of tv-programma vanzelfsprekender. Ik merkte in Zeeland dat de muzi kanten al heel dankbaar waren met een kleine stap. Dat was mooi om te zien. De talenten kunnen op hun beurt Zeeuwse jongeren inspire ren." neemt je mee Kijk snel op nrv.nl/rondreizen-indonesie of bel 070 30 76 700 tot 300 9 9 korting GO 'Zeeuwse artiesten zijn dankbaar' Popaanzee, het platform voor ta lentontwikkeling in Zeeland, viert in september zijn koperen jubileum (12,5 jaar) tijdens het Zeeland Na zomer Festival. In de weken daar naartoe maakt de PZC zes verha len over het opleidingstraject. Aflevering 3: Gaétan van de Sande, die als coach deelnemers begeleidt. Koen Florusse Vlissingen Drie hiphop-artiesten die meededen aan Popaanzee: 3. FamilyFirst (2019) - Worden dit jaar gecoacht door Gaétan. -ArV ZeroOneEighteen. 3voor12 Zeeland exposeert tijdens het Zeeland Nazomer Festival foto's van alle deelnemers van Popaanzee. Bij elk verhaal laten wij er alvast één zien. foto martijn fincke A Coach Gaétan van de Sande. FOTO DANIEL WOLTERS - Gaétan van de Sande 1. BDM (2018) - De rapper uit Oost Souburg deed in hetzelfde jaar mee als STONY. 2. Chav Qube (2017) - Gaan nu af zonderlijk verder. Qube werd dit jaar de Zeeuwse Belofte. NRV heeft 11 groepsreizen en 22 privéreizen naar Indonesië vol met culturele hoogtepunten, prachtige natuur en heerlijke stranden. Ontdek Java, Bali, Sumatra of één van de kleinere eilanden van Indonesië. Profiteer nu op al onze rondreizen naar Indonesië tot 300 per persoon korting. Impressies van Bali Groepsreis 15 dagen, al vanaf Ubud, Lovina, Candidasa, en een week relaxen op het strand van Zuid-Bali Java Bali Groepsreis 17 dagen, al vanaf Onze meest populaire rondreis over het veelzijdige Java en het lieflijke Bali Beste van Bali Privéreis 15 dagen, al vanaf Een individuele reis met uw eigen privé- chauffeur langs de mooiste plekjes van Bali Sumatra, Java Bali Groepsreis 24 dagen, al vanaf Ervaar het groene Sumatra, Java met zijn historie en Bali, het eiland van de goden Relaxt door Java Bali Groepsreis 22 dagen, al vanaf In een aangenaam tempo de cultuur en wonder schone natuur van Java en Bali ontdekken Bali, Lombok Gili Privéreis 17 dagen, al vanaf Beleef mystiek Bali, ongerept Lombok en ervaar het 'bounty' gevoel van Gili Prijs incJ. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. •v. «H* jr «•-> Azië Voordeelweek wonderful indonesi^ /ï/V l neemt je mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33