'Ze stonden met tranen in hun ogen bij ons' ZEELAND 3 John Schijf strijkt behoedzaam zijn kwast over een deurkozijn. Net als tweederde van de kleine zelfstandigen werkt de Vlissingse meesterschilder door in de bouwvakantie. Nu op strand liggen bakken, is financiële zelfmoord. Maar niet iedere zzp'er steekt 's zomers noodgedwongen de handen uit de mouwen. Sommigen vinden het heerlijk. donderdag 8 augustus 2019 Myrthe de Jager van Kustlicht Zee land Vakanties in Zoutelande kreeg met Pasen te maken met de eerste Duitsers die een recreatiewoning hadden geboekt via een nepsite. ,,Het was een woning die niet eens door de eigenaar werd verhuurd." Inmiddels blijkt dat vele tientallen Duitse toeristen erin zijn geston ken. Niet alleen Kustlicht werd ermee geconfronteerd. De oplichters ge bruikten ook de namen van andere vakantieparken om mensen te til len die een vakantie aan de Zeeuw se kust wilden boeken. De VVV Zeeland schat dat zeker honderd Duitsers gedupeerd zijn. Gemid deld gingen ze voor 1000 tot 1500 euro het schip in. Het onderzoek naar deze vorm van internetfraude is in handen van de Duitse politie. ,,De mensen waren door te goog- len op de nepboekingssite terecht gekomen. Het ging steeds om een woning die zogenaamd werd ver huurd voor acht personen plus een huisdier", zegt De Jager. Dat soort vakantiewoningen zijn niet dik ge- zaaid. Mensen met zulke specifieke wensen hopen via een zoekmachi ne als Google nog aan een woning Het waren vaak gezinnen die met opa en oma op vakantie gingen te komen als ze die op de gebruike lijke boekingssites niet kunnen vinden. ,,De mensen stonden met tranen in hun ogen als we ze vertelden dat ze waren opgelicht. Ze hadden net een lange reis achter de rug", zegt De Jager. Los van de vraag of er überhaupt nog een vrije vakantie woning is, heeft niet iedereen het geld om een ander huis te huren. ,,Het waren vaak gezinnen die met opa en oma op vakantie gingen of met twee gezinnen tegelijk. We kij ken dan wel of we ze nog iets kun nen aanbieden of we verwijzen door naar de VVV." Kustlicht waarschuwt op haar website voor de louche praktijken. Veel meer kan de recreatieonderne ming niet doen. Pas als de mensen aan de receptie verschijnen, weet Kustlicht wie er bedrogen zijn. Met bedrog in deze vorm en op deze schaal heeft Kustlicht nooit eerder te maken gehad, zegt De Jager. ,,Het is heel vervelend voor de gedupeer den. En je wilt als vakantiepark niet met oplichting in verband worden gebracht." Met bedrog in deze vorm en op deze schaal had Kustlicht nooit eerder te maken De Duitse omroep WDR be steedde vorige maand aandacht aan wat de reporter der perfecte Internet- betrug' noemde. De Jager: ,,Sinds die uitzending krijgen we veel tele foontjes van mensen die zeker wil len weten of hun boeking in orde is." buffelt 's zomers door Frank Balkenende Vlissingen Peter Plompen uit Hoogerheide zet deze dag een f tuinhuisje op camping De Paarde kreek in Kortgene. Hij zit in hetzelfde schuitje als Schijf. ,,Ik krijg in maart al aan vragen voor tuinhuisjes, veranda's en overkap pingen. Ik ben sterk in maatwerk, dus ik kan snel leveren. Als zzp'er kun je in hartje zomer niet zitten slapen. Het is dan ontzettend druk in onze business. Ja, soms is het erg warm, maar dat is beter dan regen hè. Geen haar op mijn k hoofd die erover peinst nu met vakantie te gaan. Dat doen we wel dit najaar. Mijn vrouw vindt het allemaal 1best." Mede-eigenaar Perry van de Vrede van Beaker, een marketing agentschap voor de entertainmentindustrie met vesti gingen in Vlissingen en Amsterdam, moet tij dens de bouwvakvakantie bij voorkeur op zijn post zijn. Het is tenslotte de tijd van de festivals. ,,Als de kaartverkoop van een evenement stagneert, moet je snel kunnen handelen. Ook prijzen moeten re gelmatig worden aangepast bij gestaffelde verkoop van tickets. Je moet elke dag even kijken." Beaker is de stille marketingkracht achter evenementen zoals Paas- pop, Live at het Amsterdamse Bos, het foodfestival Trek, City of Dance en het Belgische Voltage Festi val. Zelf vindt Van de Vreede het wel fijn om in deze periode te werken. ,,Het is rustiger dan normaal, een soort werkvakantie. We zijn trouwens pas verhuisd, dus als we in de tuin zitten, voelt dat ook als foto lex de meester vakantie." Debora Stroo uit Arnemuiden is 's zomers doorgaans beschik baar. Een bewuste keuze. ,,Wij houden van wintersport, dus gaan we 's winters op vakantie." Stroo werkt als zelfstandige on dernemer voor verschillende zorgbureaus zoals Zeeuwse Zorgmensen. ,,Dat varieert van 2 tot 24 uur per week. Ik kom bij jong, rijp en oud. Ik help ze met wassen, aankleden, boodschap pen doen, de krant voorlezen of wat er op dat moment nodig is." Dat doet ze niet alleen voor Zeeuwen. Stroo wordt ook inge huurd om zorgbehoevenden die in Zeeland vakantie vieren te be geleiden. ,,Dat zorgtoerisme vind ik een leuke uitdaging. Het is toch prachtig dat mensen met een beetje hulp van een vakantie kunnen genieten. Het is mooi en dankbaar werk." Daar sta je dan met je keurig ge printe, maar waardeloze boe kingsformulier. Na drie, vier uur rijden vanuit het Ruhrgebied krijg je niet de sleutels van het vakantiehuis, maar hoor je de dame achter de balie zeggen dat je bent opgelicht. Geld kwijt, va- kantiedroom aan diggelen. Theo Giele Zoutelande -Myrthe de Jager, Kustlicht Zeeland Vakanties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31