Hoezo vakantie? Vlissingse gokverslaafde verdacht van oplichting Tandem F16's stunten boven Zeeland voor tv-serie 2 ZOMERVAKANTIE ZELFSTANDIGEN A Commentaar Hoera, zomervakantie. Lekker nietsdoen. Toch? Niet ie dereen heeft vrij. Zzp'ers, kleine zelfstandigen die wer ken voor verschillende opdrachtgevers, werken door. Uit onderzoek bleek dat maar liefst tweederde van de zzp'ers ook tijdens de vakantie in ieder geval bereikbaar is. Bang als ze zijn opdrachten te missen. Want geen opdracht, betekent geen werk en dus ook geen geld. Drie weken aaneengesloten vakan tie vieren, is voor veel zzp'ers een unicum. Het is geen vreemd beeld meer. Zzp'ers die met hun laptop in het zwembad zitten of voor de tent bivakkeren met hun lap top op schoot. Of zzp'ers die in het weekend vakantie vieren met het gezin en doordeweeks werken. Zeeuwse zzp'ers hebben verschillende redenen om niet in het hoogseizoen op vakantie te gaan. Voor een aantal van hen - denk aan schilders en bouwers die veel in de buitenlucht moeten werken - is de zomervakantie de tijd om geld te verdie nen. Zij kiezen bewust of noodgedwongen voor een vakantie buiten het seizoen. Weer andere zzp'ers vervangen mensen die alleen in de zomer vrij kunnen nemen, omdat zij schoolgaande kinderen hebben. Iedereen maakt een eigen afweging. Daar is niets mis mee. Elke werkende heeft recht op vakantie. Het is gewoon nodig om even helemaal niets te doen. Om tijd voor jezelf én je gezin te nemen. Om de batterij weer op te laten. Altijd maar werken, brengt gezondheidsrisico's met zich mee. Voor je het weet, ben je óverwerkt. Het is gewoon nodig om even helemaal niets te doen De zaak tegen de Vlissingse diende gisteren voor de politierechter in Middelburg, maar werd - mede op verzoek van haar raadsman Bram Cambier - doorverwezen naar de meervoudige strafkamer. In dat ge val buigen drie rechters zich over haar zaak. De afgelopen twee jaar zou zij een 77-jarige inwoner van Nisse bijna 50.000 euro hebben af getroggeld. Ook mocht ze zijn auto gebruiken. Die gaf ze weer aan ie mand als borg voor een 'lening' die ze niet afbetaalde. Daarmee ver duisterde ze de auto van de man die ze zei 'lief te hebben'. Ook een an- ALMANAK Om onnaspeurlijke redenen vond het vakantievierende Zeeuwse stel het een goed idee een tandem te huren: gezellig, achter elkaar, door het Luxem burgse landschap. Het was een ritje van niets: 25 kilometer over een paar heuveltjes. Wat kon er misgaan? Nou, veel. Door de dere 'goede vriend' werd bewogen tot regelmatige betalingen: 25.000 euro. Het geld dat de verdachte zo bin- nenharkte, verdween voornamelijk in de kassa van casino's. Het ver zoek van Cambier zijn cliënt te schorsen, werd door politierechter Het geld dat de verdachte binnenharkte, verdween vooral in de kassa van casino's J. Hopmans vanwege 'levensgroot herhalingsgevaar' afgewezen. Cam- bier is al tegen deze beslissing in beroep gegaan. Wanneer de zaak inhoudelijk wordt behandeld is niet bekend. loodzware fiets voelden de heu vels als Alpencols, in de afdalin gen bleken de remmen nauwe lijks te werken en halverwege klapte de achterband. De laatste 12 kilometer moest lopend wor den afgelegd. Daar gingen ze: mopperend, naast elkaar, door het Luxemburgse landschap. Nieuwe bestuurder woningcorporatie Auto te water bij Sas van Gent SINT JANSTEEN Steense 'reuze rat' strijkt snel neer VLISSINGEN Wie vandaag Fi6's en andere vliegtuigen capriolen ziet uithalen boven Zeeland, hoeft niet te schrikken: dat gebeurt in verband met opnames voor een te levisieserie. De Koninklijke Lucht macht meldde dat op Twitter. Er vliegen twee Fi6's, een PC7, C130 en een civiele helikopter vanwaaruit de opnamen worden gemaakt. De 'bijzondere manoeuvres' kunnen volgens de luchtmacht lijken op een onderschepping of achtervol ging. De opnames begonnen gisteren en gaan vandaag door. Het gaat om twee vluchten per dag, aldus kapi tein Suzanne De Boer-Mateijsen. Een vlucht in de ochtend en één in de middag. Er wordt gevlogen bo ven Zeeland, West-Brabant en Scheveningen. Er kan sprake zijn van enige geluidsoverlast. De luchtmacht kan niet aangeven waar precies en hoe laat de vliegtui gen overkomen. ,,Exacte operatio nele informatie geven wij niet vrij", reageert De Boer-Mateijsen. Dat heeft ook te maken met de plan ning van de opnames, het overige luchtverkeer en het weer, legt ze uit. Ook kan ze niet vertellen voor welk programma de opnames wor den gemaakt. ,,Wij hebben afspra ken met de producer en de omroep dat wij dit nog niet vrij mogen ge ven. Eind van de zomer wordt hier wel meer over bekend." donderdag 8 augustus 2019 II De 52-jarige gokverslaafde Vlis singse B. H., die diverse 'relaties' voor een dikke 70.000 euro op lichtte, zal nog enige tijd op haar berechting moeten wachten. Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Invaller Jan Leo van Deemter is benoemd tot de nieuwe bestuurder van woningbouwcorpora tie L'Escaut in Vlissingen. Sinds vorig jaar verving Van Deemter vorig direc teur Robert de Ridder. Die moest door gezond heidsklachten de organi satie verlaten. Van Deem ter leidt l'Escaut door een aantal grote investe ringen, zoals de nieuw bouwwijk op het Schel- dekwartier, de vervanging van verouderde woon complexen (het Rave- steijnplein) en de ver duurzaming van wonin gen en appartementen, zoals aan de Spuistraat. SAS VAN GENT Bij de Westkade (N252) bij Sas van Gent is gister morgen een bedrijfsauto van de kade gerold en te water geraakt. Er zat nie mand in het voertuig. Het incident werd rond 10.15 uur gemeld. Een bergingsbedrijf werd op geroepen om te takelen, maar de auto lag te ver uit de kant en was hele maal onder water ver dwenen. Daarom werd de hulp ingeroepen van de sleepboot Hendrik 7. Die takelde de auto met een kraan uit het water, onder toeziend oog van een pa trouillevaartuig van Rijks waterstaat. Even na 13.00 uur werd de auto afgevoerd. Het kunstwerk van Hul stenaar Eddy Saman, een met kasseien ge vulde rat, wordt eind deze maand, begin sep tember geplaatst bij de entree van Sint Jans teen. De Steense rat is een knipoog naar de bij naam van inwoners van Sint Jansteen, het dorp waar hij oorspronkelijk vandaan komt. Saman heeft een paar jaar aan zijn trots gewerkt. De rat is vijf meter lang en 1 meter 60 hoog, ver telde hij eerder in een interview met deze krant. Saman schenkt het kunstwerk aan de gemeente Hulst. Zzp'er .-qss, FOTO LEX DE MEESTER Toevallig heeft meesterschilder John Schijf deze week een binnenklus in een wo ning in Vlissingen. Hij voorziet deurkozijnen en deuren van een nieuwe laklaag. Ook de trap moet nog. ,,Maar dit karweitje is een uitzondering. Driekwart van mijn werk is buiten. Het begint in het vooorjaar en loopt door tot november. Dan zijn de hoog tijdagen van een schilder. Je kunt geen vakantie nemen, nu moet het geld worden verdiend. Dan ga je niet op een strand liggen", zegt de directeur van het eenmansbedrijf. Vakantie viert Schijf eind november, begin december. „Meestal in warme oorden, zoals Thailand. Het is een voor deel, want de prijzen zijn in die periode een stuk lager. Mijn vrouw en ik zijn aan dat ritme gewend." 's Winters wachten de klussen binnenshuis. Dan doet de mees terschilder veel decoratiewerk: marmeren van hout, of hout voorzien van bladgoud. ,,Soms denk je, als er maar genoeg opdrachten komen, maar de winteragenda loopt altijd wel vol." Zzp'er Art de Vos springt in als de woordvoerder van EPZ 's zomers welverdiend uitpuft. Jaar en dag doet hij dat al. Hij heeft een langja rige overeenkomst met de exploitant van de kerncentrale Borssele. ,,Want als woordvoerder moet je wel de details van een kerncentrale en de organisatie kennen." Thuis is zijn zomerinzet geen probleem. ,,De kinderen zijn het huis uit, dus kunnen we kiezen wanneer we met vakantie gaan. We zijn dit voorjaar naar Namibië geweest. Een bijko mend voordeel van werken in de zomer is dat het werk minder hec tisch is. Je kunt daardoor meer tijd aan bepaalde zaken besteden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30