Ongepolijst 1 (Draai anders de pagina even om...) 24 MEDIA CULTUUI TIJD VOOR PODCAST In de niet te stoppen nostalgiegolf die over het tv- scherm raast - met de terugkeer van series als Will Grace, Dynastyen Full House-mag Beverly Hills 90210 niet ontbreken. Bijna alle hoofdrolspelers van de oorspronkelijke jaren 90-reeks keren terug. Hoe is het hen daarna vergaan? Serie in een serie MAN MAN MAN, DE PODCAST Radiomakers en goede vrienden Domien Ver- schuuren (dj), Qmusic-collega Bas Louissen en Wietze de Jager-sidekick Chris Bergström (Radio 538) zoeken al spontaan babbelend uit hoe man nelijk ze zijn. En wat dat eigenlijk is: mannelijk heid anno nu. Een psychologische studie is het niet, eerder een kapstokje voor veel persoonlijke ontboezemingen van drie dertigers aan de hand van onderwerpen als daten, samenwonen, klus sen en drugsgebruik. Voor iedereen - dus ook de vrouw! - die niet bang is zichzelf te onderwerpen aan wat zelfstudie. Want dat gaat vanzelf. Door de anekdotes komen onherroepelijk gebeurtenissen uit het eigen leven bovendrijven. Misschien wel gebeurtenissen die diep waren weggestopt. Herkenbaarheid is hier het toverwoord. Dit mogen drie radiobonzen zijn, de verhalen zijn universeel. In de eerste afleveringen is het nog onwennigheid troef, maar al snel durven de heren het achterste van hun tong te laten zien. Zelfs dusdanig dat ze soms lijken te ver geten dat de hele wereld kan mee luisteren (de zin 'excuses aan mijn vriendin, zo be doelde ik het niet', valt meer dan eens). Ginnegap pen en momenten van ontroering gaan - als een ge sprek met vrien den in een kroeg - moeiteloos in elkaar over. In de aflevering 'Afscheid' vloeien er tranen als Berg- ström op indrukwekkende wijze vertelt over de laatste momenten met zijn overleden moeder. In 'Onzekerheid' schrikt Verschuuren van de suïci dale gedachten (uit het verleden) van de twee vrienden die hij dacht door en door te kennen. Deze mannen verdienen hun geld met vlotte praatjes, maar ze zijn niet te beroerd op te biechten dat de werkdruk om continu creatief te zijn, soms zijn tol eist. Het zegt wat over hen, maar misschien ook wel over deze generatie. De professioneel aangeleerde radiolach (altijd even bulderend, even lang en op exact hetzelfde volume) zorgt dat de komische momentjes soms wél wat geforceerd overkomen. Waarom nog naar dj's op de radio luisteren als ze in podcastvorm ongepolijster en meer zichzelf zijn? Man man man, de podcast is verslavend goed. De afleveringen zijn te vinden op manmanman- depodcast.nl en in de verschillende podcastapps. In september begint het nieuwe seizoen. Vluchteling zoekt baan Nieuwe Home Alone 1. Tori Spelling (46) Verder dan rolletjes in Scary Movie 2 en flauwe romkoms als 50 Ways to Leave You, kwam Spelling niet. Na de dood van haar vader en Beverly Hills 90210-producent Aaron Spelling zagen we haar in roddelrubrieken vooral bezig zijn met het claimen van de erfenis. Vader Spelling was 520 miljoen dol lar waard, daarvan ging na knallende familievetes 'slechts' 7 ton naar dochterlief. Bedacht en initi eerde samen met collega en beste vriendin Jennie 'Kelly' Garth het nieuwe 90210. Heeft vijf kinderen. 4. Gabrielle Carteris (58) De innemende nerd (want een bril) uit de serie, startte halverwege de ja ren 90 een eigen talkshow. Die werd al na één seizoen van de buis gehaald. Achter haar naam staan nog best wat titels, maar wie ze wilden zien, moest goed zoeken in de krochten van film en serieland. Carteris is sinds 1992 ge trouwd met Charles Isaacs. Ze hebben samen twee dochters en wonen in Los Angeles. 2. Jennie Garth (47) Garth's belangrijkste wapenfeiten na Beverly Hills 90210 waren de sitcom What I Like About You en een eigen realityserie waarin we de moeder van drie kinderen haar chique huis in Hollywood zien opknappen. Was een tijdlang getrouwd met acteur Peter Faci- nelli, bekend van de serie Nurse Jackie en is nu samen met b-acteur David Abrams. Over de befaamde en volgens geruchten letterlijk slaande ruzies op de set met Shannon Do- herty riep ze ooit: ,,Volgens mij hebben we elkaar nooit goed geraakt. Maar gekrabd? Dat kan ik niet ontkennen.'' 3. Brian Austin Green (46) Dook op in CSI: Miami en het zevende seizoen van Desperate Housewives, maar ook zijn acteercarrière werd overschaduwd door een veel breder uitgeme ten en turbulent privéleven. Vooral wat de liefde betreft. Hij was korte tijd samen met ex-collega's Tiffani-Amber Thiessen (die Shannon Doherty verving na haar ontslag) en Vanessa Marcil. Mo menteel staat hij nog dieper in de schaduw, in die van de oneindig veel succesvollere actrice Megan Fox (Transformers) met wie hij trouwde in 2010. De zomervakantie is een ideaal moment voor het ontdekken van podcasts. Waar moet u beginnen? Deze krant brengt er deze week zes onder uw aandacht. Gudo Tienhooven De formule Voor wie? Waarom deze? Wel jammer dat... Kortom donderdag 8 augustus 2019 PC TELEVISIE Filemon Wesse- link volgt vanaf 22 augustus op NPO 3 twaalf vluchtelingen die een baan zoeken. De eer ste aflevering van Grenzeloos Talent gaat over grafisch ont werper Rashad en natuurkun- deleraar Nabil uit Syrië. FILM Voor het nieuwe streamingplat- form Disney+ komt er een nieuwe versie van de kerst- klassieker Home Alone. Ook Night At The Museum, Diary Of A Wimpy Kid en Cheaper By The Dozen krijgen een 'reboot'. 3 "U 0) n Gudo Tienhooven Bijna de voltallige cast teert sinds het stoppen van Beverly Hills 90210 op vergane glorie, roddel en achterklap. Hoe dat te veranderen? Door het suc ces van toen nieuw leven in te blazen en die mislukte carriè res plottechnisch centraal te stellen, zo bedachten Tori Spelling (Donna) en Jennie Garth (Kelly). In de nieuwe reeks spelen de acteurs (uitvergrote versies van) zichzelf. Na een reünie in Las Vegas ontstaat het idee voor een herstart van de serie die hen wereldsterren maakte. Een serie in een serie, gevuld met zelfspot en satirische knipogen dus. Beverly Hills 90201, vanavond 21.00 uur, FOX speelde Donna Martin speelde Andrea Zuckerman speelde Kelly Taylor ANGELA DE JONG is met vakantie speelde David Silver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24