23 Oranje wint gemengde ploegentijdrit, nummer met toekomst Primeur bij de EK wielrennen: de mixed relay. Eerst goed voor scepsis, maar misschien wel een onderdeel met toekomst. Winnaar bij de eerste editie, hoe kan het ook anders: Nederland. WIELRENNEN EK OP DE WEGA Bertens verder in twee sets Einde carrière Van Gerner UITSLAGEN Hing Bauke Mollema ineens aan de telefoon. Of de bondscoach nog een plekje voor hem had. Op de EK, ja. Die 'mixed relay', die leek hem wel wat. Koos Moerenhout hoefde er niet lang over na te den ken. Voor Mollema is er altijd plek. Op voorhand leek het nog best lastig, een goede Nederlandse ploeg samenstellen voor het EK gemengde ploegentijdrit. Jos van Emden en Ellen van Dijk zijn wel aanwezig in Alkmaar, maar wilden zich op de dag vóór de individuele tijdrit niet leegrijden, andere ren ners en rensters hadden een te druk programma of zagen niets in het nieuwe onderdeel. Toen het vorig jaar werd gepre senteerd was er scepsis alom. Een gemengde estafette, dat klonk als een circusnummer. En hoe het precies werkte wist niemand. Dat duurde overigens tot kort voor de start. Op de ploegleidersvergade ring, eerder deze week, waren er nog veel vragen die niet of nauwe lijks werden beantwoord. Vooral het wisselen bleek nogal ingewik keld. Hoe ging dat? Met startpoort jes, zoals in het skiën? Of met startmachines, zoals op de baan? De oplossing bleek simpel - en knullig. Geen technologie, maar een man met een vlaggetje die de vrouwen een startseintje gaf zodra de tweede man van hun team over de streep kwam. Als de strijd om de titel of de medailles was uitge draaid op één of twee seconden was er geheid stront aan de knik ker geweest, maar dat bleef de or ganisatie gisteren gelukkig be- W De mixed relay is nieuw, het is anders, het is een beetje gek - maar in de praktijk blijkt het best goed te werken spaard. Nederland was het snelste land; Duitsland strandde op vijf tien seconden, Italië op bijna an derhalve minuut. Het onderdeel is een soort dub bele miniploegentijdrit; eerst rij den drie mannen een rondje, dan drie vrouwen. De Nederlandse mannen (Bauke Mollema, Ramon Sinkeldam en Koen Bouwman) zetten de snelste tussentijd neer (Sinkeldam: 'Die gasten reden hard jongen, niet normaal'). De vrouwen (Riejanne Markus, Floor tje Mackaaij en Amy Pieters) hiel den daarna de Duitse favorieten af. Tuurlijk, tuurlijk, het is 'maar' het EK, en er doen slechts acht landen mee - maar winnen is winnen. ,,Joah'', zegt Mollema na afloop, ,,Ik vind dit wel leuk, eigenlijk.'' EK WIELRENNEN Programma En gelijk heeft-ie. Het is nieuw, het is anders, het is een beetje gek - maar in de praktijk blijkt het best goed te werken. Het onderdeel lijkt (als bijnummer) toekomst te hebben, en niet alleen omdat het straks ook op de WK wordt verre den. Belangrijk pluspunt: het geeft de vrouwen de kans om mee te lif ten op de aandacht voor de man nelijke vedetten. Dat juist Nederland het eerste EK wint, is niet heel vreemd. De top is breed, zowel bij de mannen als bij de vrouwen. Nederland is een van de weinige landen die de afzegging van veel toppers redelijk goed kan opvangen. En dus staan er in Alkmaar zes Nederlanders op het hoogste podium in een blauw wit kampioenstruitje met de Europese sterren erop. Niet dat ze het truitje mogen dragen: er zijn geen wedstrijden waarin dat is toegestaan. Maar in de kast hangt-ie ook best lekker. Al km, donderdag 8 augustus 2019 GO TENNIS Kiki Bertens heeft haar eerste wedstrijd op het toernooi van Toronto eenvoudig gewonnen. In twee sets versloeg ze in de tweede ronde de Ameri kaanse Francesca di Lo renzo (6-2, 6-1). De huidige nummer vijf van de wereld zegevierde na een uur en vijf minuten op het hard court van de Canadese stad. Bertens had voor de eerste ronde van de Ro gers Cup een vrijstelling gekregen. De Wateringse verloor eind vorige maand de finale van het WTA-toer- nooi van Palermo. TURNEN Céline van Gerner heeft besloten om na 17 jaar te stoppen met turnen. ,,Ik merkte dat ik niet meer 100 procent kon geven en daarmee moest ik eerlijk naar mezelf en mijn team genoten zijn'', aldus Van Gerner. Van Gerner (24) moest in juni deelname aan de Europese Spelen laten schieten, omdat ze werd gehinderd door een enkel blessure. Eind 2018 was ze geopereerd aan haar achil lespees nadat ze ook al het WK in Doha had gemist. De 24-jarige Emmeloordse deed mee aan de Spelen in Londen en Rio. Tennis Montreal. ATP-toernooi. Mannen, tweede ronde: Zverev (Dui,3) - Ca meron Norrie (GB) 7-6, 6-4, Basi- lasjvili (Geo,13) - Struff (Dui) 2-6, 6 2, 6-3. Toronto. WTA-toernooi. Vrouwen, tweede ronde: Bertens (Ned,5) - Di Lorenzo (VS) 6-2, 6-1, Kenin (VS) - Barty (Aus,1) 6-7, 6-3, 6-4, Bouz- kova (Tsj) - Stephens (VS,7) 6-2, 7 5. Wielrennen Ronde van Polen. Mannen, vijfde etappe (153,8 kilometer): 1. Mezgec (Slo) 3.49.55, 2. Prades (Spa) z.t, 3. Swift (GBR) z.t, 4. Vakoc (Tsj) z.t, 5. Latour (Fra) z.t, 6. Majka (Pol) z.t, 7. Battaglin (Ita) z.t, 8. Sarreau (Fra) z.t, 22. Tolhoek (Ned) z.t, 44. Gesink (Ned) z.t. Klas sement na vijfde rit: 1. Ackermann (Dui) 18.06.40, 2. Mezgec (Slo) 0.04, 3. Swift (GBR) 0.16, 4. Pra des (Spa) 0.18, 5. Mohoric (Slo) 0.20, 58. Gesink (Ned) 0.24. Schoonspringen Kiev. EK. Mannen, 1-meterplank: 1. Hausding (Dui) 388,85, 2. Kolodij (Oek) 381,50, 3. Marsaglia (Ita) 380,15, 4. Houlden (GB) 379,80, 5. Lesiak (Pol) 371,95, 6. Moltsjanov (Rus) 371,90. Niet naar finale: 13. Vork (Ned), 29. Faatz (Ned). Joah, Mollema vindt dit wel leuk, eigenlijk Thijs Zonneveld Alkmaar De Nederlandse winnaars bij de EK in Alkmaar. Tussen de hoeden van links naar rechts: Floortje Mac- kaaij, Koen Bouwman, Riejanne Markus, Bauke Mollema, Amy Pieters en Ramon Sinkeldam. foto anp De manne lijke helft van de Neder landse ploeg spoedt zich door de bin nenstad van Alkmaar. FOTO COR VOS IN ALKMAAR Vandaag 10.45 uur tijdrit vrouwen 15.00 uur tijdrit mannen Zaterdag w O O c c wegrace vrouwen Zondag 11.30 uur wegrace mannen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23