0 TeamNL 22 In de hotseat Volleyballers jagen in Ahoy op ticket Spelen 'In Zuid-Korea hard werken' T^L KALENDER Schoonspringen, EK t/m h augustus Beachvolleybal, EK t/m u augustus Wielrennen, EKT/M 11 AUGUSTUS Volleybal, OKT VAN 9 T/M 11 AUGUSTUS Na de vrouwen afgelopen weekeinde speelt vanaf morgen het nationaal mannenvolleybalteam een kwalificatietoernooi om een olympisch ticket. Dit keer in eigen huis, in Ahoy. li Nimir Abdelaziz hoopt zich dit weekend met de Nederlandse volleybalmannen te plaatsen voor de Olympische Spelen van volgend jaar. BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP TEAMNL.ORG ,,Er moet wel een klein wondertje gebeuren om dat ticket te winnen, maar daar gaan we wel voor", zegt assistent-coach en lid van de gou den generatie uit 1996, Henk-Jan Held tijdens de persbijeenkomst van het Nederlands volleybal team. Morgen is in Ahoy de aftrap van het OKT-weekeinde tegen Zuid-Korea. Daarna wachten het op papier veel sterkere België en Amerika. Drie wedstrijden, één olympisch ticket. ,,En soms komt een wonder uit", zegt Roberto Pi azza, Italiaanse bondscoach in Ne derlandse dienst woensdagmid dag in zangerig Engels. Hij kan niet beschikken over het gebles seerde duo Michaël Parkinson en Tim Smit. Oranje speelt in Ahoy tegen Zuid-Korea, België en de Ver enigde Staten om één ticket voor Als wij een goede wedstrijd spelen en Amerika speelt een goede wedstrijd, dan wint Amerika Tokio. De eerste wedstrijd is mor gen tegen Zuid-Korea. Nederland is de verrassende nummer acht van het WK van vorig jaar. Op dat mondiale toernooi verbaasde het team door olympisch kampioen Brazilië en volleybalgrootmacht Frankrijk te verslaan. Aanvoerder Nimir Abdelaziz (27): ,,Dat was heel mooi, het betekent dat we stappen maken, maar het is nog wel een stap naar de échte top." Een WK wordt gespeeld met 24 landen, de Olympische Spelen met 12. En daarvan kunnen er maximaal 7 uit Europa komen, met afstand het sterkste volleybal continent. Abdelaziz: ,,En als je naar de ranking kijkt, zijn er so wieso al zeven Europese teams op papier beter dan wij." Wereldranglijst De diagonaal is liever reëel dan na ïef. ,,Op dat WK hebben we gezien dat je kunt stunten, dus dat ne men we nu mee. Maar als je heel eerlijk bent: als wij een goede wedstrijd spelen en Amerika speelt een goede wedstrijd, wint Amerika. Zij spelen al jaren op dit niveau en hebben op elke positie topspelers." Amerika staat ook tweede op de wereldranglijst, waar Nederland op plaats 15 staat en België drie plaatsen daarvoor. Abdelaziz: ,,Maar we weten ook dat je dagen kunt hebben waarop zij minder goed spelen en dat bij TER HORST ons alles lukt. We hopen dat dit weekeinde voor elkaar te krijgen." Maar eigenlijk wil de aanvoerder niet veel verder kijken dan morgen. Anders dan bij de vrouwen die af gelopen weekeinde hun Olympisch Kwalificatie Toernooi speelden en verloren van Italië, draait het bij de mannen niet vooral om één wed strijd. Abdelaziz: ,,Wij hebben eerst twee topdagen nodig, voordat we op de dag komen waarop we voor een ongelofelijke verrassing kun nen zorgen." Mocht het niet lukken dan is Nederland, mits hoog genoeg op de Europese ranglijst, veroor deeld tot een tweede en laatste kwalificatietoernooi in januari. AD Hcinckcn Rabobank donderdag 8 augustus 2019 Aanvoerder Nimir Abdelaziz aan het net. ,,We maken stappen, maar het is nog wel een stap naar de échte top." foto anp 'Gaan voor een klein wondertje' Lisette van der Geest Rotterdam -Nimir Abdelaziz (28) ROTTERDAM Als iemand uit het Nederlands team Zuid- Korea-deskundige is, dan is het wel Thijs ter Horst (27). De passer/loper speelde de afgelopen drie jaar in het land. Lange spelers zijn gewild in Zuid-Korea, vooral spelers die goed in de aanval te gebrui ken zijn. Ter Horst is 204 cen timeter en was de langste speler uit zijn team. ,,In Zuid- Korea werken ze hard, steken veel uren in hun techniek en komen qua lengte iéts tekort, wat ze weer compenseren met technische vaardighe den." Wees voorbereid op lange rally's, zo waarschuwde hij ook. Een bal komt bij de Koreanen niet zomaar tegen de grond. TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via STteamnltweets, Bteamnlinsta of n EchtTeamNL. De EK schoon springen zijn deze week in Kiev. Namens TeamNL duiken vijf spor ters in het water: Celine van Duijn (foto), Inge Jan sen, Daphne Wils, Pascal Faatz en Dylan Vork. Drie van onze duo's komen in Moskou in actie. Bij de mannen zijn dat Brou- wer/Meeuwsen en Varenhorst/ Van de Velde. Bij de vrouwen zijn het Stubbe en Van lersel. Het parkoers van de weg wedstrijd in Alkmaar lijkt ideaal voor sprintkanon nen als Dylan Groe- newegen en Lorena Wiebes. Onze volleyballers strijden om een ticket voor de Olympische Spe len van volgend jaar in Tokio. In Rotterdam Ahoy zijn de Verenigde Staten, België en Zuid-Korea de tegenstanders. HÜKASA fc NEDERLANDSE LOTERIJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22