PSV hoopt op herstel tegen het Noorse Haugesund met verlengen contract Neres 21 ook heel snel Van Wolfswinkel vastleggen Ui Edgar Miguel Ié, een 25-jarige verdediger van het Turkse Trabzon- spor en de voorbije jaren uitgeleend aan de Franse clubs Nantes en Lille, maakt daar eveneens deel vanuit. Hij tekent vermoedelijk volgende week een eenjarige (huurovereen komst in de Kuip. Vanwege prakti sche omstandigheden kan Lé niet eerder in Rotterdam arriveren. En dan onderhandelt Feyenoord ook nog altijd met het Zwitserse Basel over de komst van Ricky van Wolfswinkel. Nu Nicolai Jorgensen de komende tijd afwezig blijft van wege een knieblessure, moet de 30- jarige aanvaller het doelpuntenpro- bleem oplossen in de Kuip. Tot gis teren was van een overeenkomst met de voormalig Vitesse- en FC Utrecht-spits nog geen sprake. Lekker rustig is het voorlopig dus niet in Rotterdam-Zuid. Temeer omdat een andere speler, Jan-Arie van der Heijden, zijn vertrekwens deze week nog eens kracht bij zette richting zijn coach. ,,Maar Jan-Arie heeft me ook aangegeven dat hij, zo lang hij hier speelt, alles zal geven", probeerde Stam het onvermijde lijke vertrek van de verdediger niet al te groot te maken. Zijn lichaams taal, vergezeld door een ingehou den zucht, zei echter genoeg. De coach, die er net een voorbereiding van krap twee maanden op heeft zitten, weet dat het bouwen aan Feyenoord goed beschouwd nu pas écht gaat beginnen. Ruim in de spelers zit Feyenoord niet voor het duel van vanavond met Dinamo Tblisi (aftrap 19.30 uur). Desondanks leeft er bij de Rotterdamse club geen enkele on- duidelijkheid over de missie tegen de Georgische club. ,,We moeten laten zien dat we lering hebben ge trokken uit afgelopen seizoen", is- Feyenoord-doelman Kenneth Ver meer duidelijk. Resultaat De Rotterdamse goalie doelt daar mee op de zware nederlaag bij AS Trencm. ,,We moeten Tblisi niet onderschatten en zorgen voor een goed resultaat. En dat zal beslist niet makkelijk worden. Ze kunnen heel aardig voetballen. Aan ons in ons eigen stadion de taak om te la ten zien dat we beter zijn", aldus Vermeer. Als Feyenoord de tweestrijd met Dinamo Tblisi overleeft, treft het in de volgende ronde van de play-offs het Zweedse Norrköping of het Is raëlische Hapoel Be'er Sheva. Hoewel hij in zijn eerste seizoen als trainer van PSV geen prijs pakte, was er alom respect voor de prestaties van de ploeg van Mark van Bommel. Maar momenteel staat de druk er vol op bij de Eind- hovenaren, die de strijd om de Jo- han Cruijff Schaal machteloos verloren en daarna door FC Basel werden uitgeschakeld in de Champions League. En dus geldt de Europa League als reddings boei voor PSV. Met de uitwedstrijd tegen FK Haugesund vanavond om 19.00 uur als eerstvolgende mogelijk heid om het broze vertrouwen weer wat op te vijzelen. ,,Het is heel fijn om trainer te zijn als je wint, maar als je verliest is het he lemaal niet zo fijn", zei Van Bom mel gisteren tijdens de persconfe rentie. Verder erkende hij in het Hau- gesund Stadion dat zijn PSV 'niet Het is heel fijn om trainer te zijn als je wint, maar bij verlies is het niet zo fijn in een makkelijke situatie zit'. Ook al omdat er aan tal van spelers wordt getrokken door andere clubs. Ook aan steraanvaller Hir- ving Lozano, die tegen FC Twente (1-1) nog door Van Bommel aan de kant werd gehouden. De coach maakte ook een dui delijke keuze in zijn wedstrijdse lectie. Derrick Luckassen werd ge passeerd en reisde niet mee naar Noorwegen, omdat Trent Sains- bury en nieuweling Timo Baum- gartl op dit moment de voorkeur krijgen. De van VfB Stuttgart ge kochte Baumgartl zou vanavond al zijn debuut kunnen maken. ,,Hij wordt inderdaad steeds fit ter", aldus Van Bommel. Toni Lato en Ibrahim Afellay bleven juist achter in Eindhoven om verder aan hun fysieke gesteldheid te werken. Respect Van Bommel liet zich niet verlei den tot gewaagde uitspraken over FK Haugesund, de huidige num mer acht in de Noorse Eliteserien. Het bleek dat hij zijn huiswerk goed heeft gedaan. Toen een Noorse verslaggever vroeg wat Van Bommel allemaal van Hauge- sund wist, stelde hij direct een vraag terug. ,,Weet jij hoe lang Mikkel Desler is, de rechtsback van Haugesund?" Toen de journa list vervolgens het antwoord schuldig moest blijven, ant woordde Van Bommel zelf maar. ,,1 meter 78. Ik weet veel van Hau- gesund, ze hebben een spits die van een moeilijke een makkelijke bal kan maken. We hebben res pect voor deze tegenstander, het maakt niet uit wie er op papier de sterkste ploeg is. Wij moeten winnen, want we willen zo lang mogelijk in Europa voetballen." CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen/programma duels voor Ajax was de Braziliaan goed voor 29 doelpunten en 32 as sists. Buitenspeler Afgelopen winter was Neres nog dicht bij een overgang naar het Chi nese Guangzhou Evergrande, dat bereid was om een transfersom van ongeveer vijftig miljoen euro te be talen. Met het aanblijven van Neres geeft Ajax aan dat het spelers niet zomaar wil laten vertrekken. Aan het einde van vorig seizoen wist di recteur voetbalzaken Marc Over- mars ook al soortgelijke verbinte nissen af te sluiten met Andre Onana en Nicolas Tagliafico, terwijl ook Noussair Mazraoui en Dusan Tadic recent verlengden. Twee an dere sterkhouders van het afgelo pen seizoen, Donny van de Beek en Hakim Ziyech, zijn ook belangrijke targets voor de clubleiding. Van de Beek heeft een aanbieding tot ver lenging vooralsnog naast zich neer gelegd. Real Madrid wil de midden velder dolgraag naar Spanje halen. Voor Hakim Ziyech sluimert er in teresse van Bayern München, maar de kans is zeker aanwezig dat de Marokkaanse technicus, net als vo rig jaar rond deze tijd, zijn handte kening zet onder een nieuwe ver bintenis bij Ajax. Na het behouden van Neres zou een langer verblijf van Ziyech een ijzersterke daad zijn van de clubleiding van de Amster dammers. ?\\J donderdag 8 augustus 2019 GO gaan krijgen nu het seizoen feitelijk al is begonnen. Mark van Bommel (42) zit mo menteel in zijn lastigste fase als trainer van PSV. Een over winning tegen het Noorse FK Haugesund moet de druk wat van de ketel halen. Chris Ottens Haugesund - Mark van Bommel PSV-trainer Mark van Bom mel. FOTO BSR/SOCCRATES DERDEVOORRONDE Dinsdag PAOK Saloniki - Ajax 2-2 APOEL Nicosia - Qarabag 1-2 Dinamo Zagreb - Ferencvaros 1-1 Club Brugge - Dynamo Kiev 1-0 Rode Ster - Kopenhagen 1-1 Gisteren FC Krasnodar - FC Porto 0-1 Basaksehir - Olympiakos 0-1 CFR Cluj - Celtic 1-1 FC Basel - LASK Linz 1-2 NK Maribor - Rosenborg 1-3 Alle returns zijn volgende week dinsdag Ajax-aanvaller David Neres (links) viel dinsdagavond in tijdens het Champions Leagueduel met PAOK. foto bsr/soccrates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21