1 Ajax geeft duidelijk signaal af Na komst van Karsdorp en Johnston wil club 20 Het is een komen en gaan van spelers bij Feyenoord. Rick Karsdorp en George Johnston verbonden zich gisteren aan de Rotterdamse club. Jeremiah St. Juste gaat naar Mainz. Kort Voetbal Zeilduo blijft op elfde plek Afrodite Zegers (links) en Lobke Berkhout staan ook na gisteren net buiten de top-io op het wereldkampioenschap 470. Het Ne derlandse duo, dat op het olympisch water van Enoshima kwalificatie voor de Spelen in Tokio probeert af te dwingen, eindigde in de drie gevaren races respectievelijk als negen tiende, elfde en vijfde. Daarmee bleven ze op de elfde plaats met 81 punten. De eerste zes duo's plaatsen zich voor Tokio. De Boer haalt bekerfinale VS Frank de Boer (foto) heeft met Atlanta Uni ted de Amerikaanse bekerfinale bereikt. De regerend landskampioen deed dat door Or lando City met 2-0 te verslaan. Eric Remedi maakte beide doelpunten voor de ploeg die in de competitie alleen Philadelphia Union boven zich weet. Tegenstander van Atlanta in de finale, die op 27 augustus in het eigen Mercedes-Benz Stadium wordt afgewerkt, is de winnaar van Minnesota United-Portland Timbers. Koopmeiners captain AZ Teun Koopmeiners (21) is de nieuwe aan voerder van AZ als opvolger van de naar Spartak Moskou vertrokken Guus Til. Van avond moet hij zijn team leiden naar de overwinning in Oekraïne tegen FC Marioe- pol. Bij AZ staan de jonkies Calvin Stengs en Myron Boadu in de basis. Het duo vormt met Idrissi de driemansaanval. Het duel be gint om 19.00 uur. AZ plaatste zich voor de derde voorronde van de Europa League door een afgetekende zege vorige week op het Zweedse Hacken. Flitsen Quote van de dag 'Dus je zegt dat je me niet aan een witte handdoek kan helpen' Diego Forlan stopt als prof voetballer. De 40-jarige spits kwam uit voor onder meer Manchester United, Inter en Atlético Ma drid. Zijn laat ste club was Kitchee SC in Hongkong. For lan speelde 112 interlands voor Uruguay. Tennis Voetbal De persconferentie voorafgaand aan het Europa League-duel Feyen oord - Dinamo Tblisi was gisteren vrijwel afgelopen toen Jaap Stam de vraag kreeg voorgelegd of het hem eigenlijk verrast, dat de Rotter damse club in deze fase van het sei zoen nagenoeg compleet in de stei gers staat. ,,Dat verrast me wel, ja", luidde het diplomatieke antwoord van de oud-verdediger. Waarna die er vervolgens maar wijselijk het zwijgen toe deed. De opmerking van Stam duidde in een notendop de geestesgesteld heid van hem en zijn club. Schiphol op een vakantie-zaterdag is een ba ken van rust in vergelijking met de huidige situatie in de Kuip. Eén dag voordat Feyenoord een van z'n be langrijkste wedstrijden van het sei zoen speelt, vanavond tegen het Georgische Dinamo Tblisi, was het in Rotterdam een komen en gaan van spelers. Rick Karsdorp kwam formeel tot overeenstemming over een contract in Rotterdam-Zuid. De rechtsback wordt voor een jaar gehuurd van AS Roma. Hij is de vervanger van Jeremiah St. Juste, die op zijn beurt zijn krabbel zette onder een vierjarige verbintenis bij het Duitse Mainz. De Duitse club betaalde negen miljoen euro voor St. Juste. Karsdorp (24) keert daar mee terug bij de club die hij twee jaar terug nog verliet voor de Itali aanse grootmacht. Ook de Schot George Johnston die overkomt van Liverpool B, is Feyenoord-speler. Hij is een 20-ja- rige rechtsback die ook als centrale verdediger uit de voeten kan. Net als Karsdorp kan Johnston van avond echter nog niet in actie ko men voor de Rotterdammers. Dat kan zondag pas, wanneer SC Hee renveen de tegenstander is in het Abe Lenstra Stadion. En precies daarin zit 'm het 'ver raste gevoel' van Stam. In het feit dus dat -ietwat gechargeerd- de sportieve toekomst pas gestalte kan We moeten Tiblisi niet onderschatten en zorgen voor een goed resultaat. Met de contractverlenging van Da vid Neres geeft Ajax een duidelijk signaal af. Van een leegloop was, is en zal deze maand geen sprake zijn. Allerlei Europese topclubs hengel den in de voorbije weken naar de Braziliaanse aanvaller, met daarbij flinke transfersommen voor de Amsterdammers in het verschiet, maar de clubleiding houdt de regie zelf in handen. De technicus had nog een contract tot medio 2022, maar heeft zich nu met een verbe terde verbintenis tot medio 2023 aan de club verbonden. De naam van Neres stond op de lijstjes van Manchester United en Atletico Madrid, terwijl begin deze week ook Napoli van zich liet ho ren. De Italiaanse club was bereid om heel ver te gaan om de Brazili aan naar de Serie A te halen, maar kreeg van Ajax nul op rekest. De Amsterdammers zien in Neres een belangrijke schakel in het aanvals- spel voor dit seizoen en willen hem nu nog niet laten gaan. Waar Neres zelf aanvankelijk twijfelde om een nieuw contract te tekenen en oren had naar een vol gende stap, blijft hij toch trouw aan Amsterdam. De Braziliaan voelt zich op zijn plek in de hoofdstad en heeft een vertrekwens voor even uit zijn hoofd gezet. Vanuit Ajax is het perspectief geschetst dat de clubleiding volgend jaar mee wil denken aan een vertrek, mocht die wens er dan zijn en een marktcon forme transfersom op tafel komt. In januari 2017 kwam Neres over van Sao Paulo, voor een transferbe drag dat opliep tot 15 miljoen euro. Na een moeizaam eerste halfjaar groeide de dribbelaar uit tot een vleugelaanvaller met een opvallend hoog rendement. In 101 officiële donderdag 8 augustus 2019 GO ZEILEN VOETBAL VOETBAL FC Utrecht mist de 25-jarige middenvelder Joris van Overeem de komende weken door een blessure. Na de Italiaan Elia Viviani heeft Cofidis de Fransman Guillaume Martin vastgelegd voor twee jaar. De 26-jarige renner eindigde als twaalfde in de laatste Tour de France. -Tennisser Nick Kyrgios ruziede met de umpire over een witte handdoek en verloor in Montreal. Serena Willi ams (foto) staat op de Forbes-lijst van bestbetaalde sportvrouwen bovenaan. De 37-jarige Ame rikaanse ver diende tussen juli 2018 en juni 2019 26 mil joen euro. 2 Paul Gladon heeft een con tract voor twee jaar getekend bij Willem II. De 27-jarige aan valler komt over van Gro ningen, waar hij vijf doelpunten maakte in an derhalf jaar. Spelers komen en gaan in de Kuip Dennis van Bergen Rotterdam Rick Karsdorp (links) keert terug bij Feyenoord. De verdedi ger wordt voor één seizoen ge huurd van AS Roma. foto epa - Kenneth Vermeer o a 0) In een periode waarin aan aller lei spelers wordt getrokken, sloeg Ajax gisteren een belang rijke slag. De Amsterdammers bereikten een akkoord met David Neres (22) over een nieuwe verbintenis. De club hoopt eveneens op de handte kening van Hakim Ziyech. Freek Jansen Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20