^^■boven JOL Schilder John Vandaag bij deze krant Leveranciers lieten zakelijke klanten niet profiteren van wijziging Gaswet Walcheren Stss^ Mooier kon het EK wielrennen gisteren niet beginnen voor Piet Bruinooge, de burgemeester van Alkmaar. Hij zag bij het tijdrijden voor junior-vrouwen Shirin van Anrooij uit Kapelle winnen. „Wist je dat ik zelf ook uit Kapelle kom?" Trots poseerde Bruinooge met de wielrenster. Hij liet er zelfs zijn ambtsketting voor aanrukken. M „Dat maakt het plaatje toch net iets mooier, hè." werkt gewoon door in de vakantie Mosselrock is terug gedupeerd te zijn na een wijziging van de Gaswet per 1 april 2011, die zorgde dat het voor Eneco en Essent veel goedkoper werd om gas in te kopen voor zogenaamde 'piekmo menten', waarop bedrijven extra veel gas gebruiken. Zo'n kortdu rend, hoger gasverbruik kan bij voorbeeld ontstaan als machines moeten worden opgestart. Traditi oneel werden daarvoor relatief hoge 'flexibiliteitskosten' in reke ning gebracht. De wetswijziging doorbrak het monopolie van gasleverancier Gas- terra, dat voor de helft in handen is van de staat, waardoor concurrentie en dus een prijsdaling ontstond. Daarnaast ontstond een nieuwe re kenmethode voor gasinkoop bij piekmomenten, die eveneens voor deel opleverde. Kelderen Maar terwijl Eneco en Essent van die ontwikkelingen profiteerden, merkten tafelzurenfabriek Van der Kroon en isolatieproducent Pull Bedrijven roken lont toen ze jaren later plots een lagere rekening kregen daar jarenlang niets van. Zij roken onraad toen ze jaren later hun ener gierekeningen plotseling fiks zagen kelderen. Bij Pull gebeurde dat toen het bedrijf overstapte naar een an dere leverancier. Het bedrijf zette in 2014 al een advocaat op de materie, maar kon er de vinger niet achter krijgen. Lang onderzoek Tino Wullink van De Energiecon sultant, die voor grote bedrijven energie inkoopt, zag bij Van der Kroon en andere bedrijven dezelfde kostendaling. Eind 2012 begon hij al vragen te stellen over de gevolgen van de wetswijziging, maar ant woorden bleven lang uit. Wullink kwam na lang onder zoek wel tot de kern van de zaak en vertegenwoordigt inmiddels ook isolatieproducent Pull. Essent had volgens hem in 2012 en 2013 Pull al moeten laten meeprofiteren, Eneco heeft volgens Wullink van 2013 tot 2016 te veel in rekening gebracht. Van der Kroon claimt zo'n 130.000 euro bij Eneco, Essent zou ongeveer een ton te veel in rekening hebben gebracht bij Pull. Zowel Eneco als Essent wil niet inhoudelijk ingaan op de zaak, om dat die nog onder de rechter is. P5 donderdag 8 augustus 2019 22°C Nieuwsmedia u't9aan, lezen, I Wossetdora I Met Wosseifandag, Wosse/raceen iaren zonder M°ssetocl< I ^(nu^pj.g ^Se/icht Uittips She de Ga televisie Weer V$JI Dora the jj£j J Explorer! ZEELAND 13 Kapelle ZEELAND 2 »P 1, 2&3 Naar de rechter om duur gas Bedrijven hebben jarenlang mogelijk tonnen te veel betaald voor energie die na 2011 is gele verd. Eneco en Essent worden nu voor de rechter gesleept. Carla van der Wal Rotterdam Twee ondernemingen zijn de rechtszaken tegen de energiebe drijven begonnen. Inkoopexpert Tino Wullink verwacht dat moge lijk nog honderden andere bedrij ven die veel gas verbruiken, gedu peerd zijn. De twee ondernemingen geloven Wisselvallig zomerweer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1