4* NIEUWS 15 'Rico de Chileen' blijft in de cel donderdag 8 augustus 2019 SCHIPHOL Richard R., alias Rico de Chi leen, blijft voorlopig in de cel. Zijn advocaat had gevraagd hem vrij te laten met een enkelband, maar de rechtbank noemt de verdenkingen tegen R. te zwaar. De 45-jarige Chileen wordt on der meer verdacht van het lei den van een criminele organisa tie samen met de gezochte cri mineel Ridouan Taghi, drugs handel en witwassen. R. zou volgens het Openbaar Ministerie samen met Taghi en maffiakopstuk Raffaele Imperi ale criminele contacten hebben onderhouden, blijkt uit door justitie ontsleutelde geheime communicatie via PGP-tele- foons. Imperiale werd vooral bekend als heler van twee gesto len schilderijen van Vincent van Gogh Zeegezicht bij Scheve- ningen en Het uitgaan van de Hervormde Kerk te Nuenen). De doeken werden in 2016 ontdekt bij een onderzoek naar de maf fia in Napels. Imperiale zou ook vanuit Amsterdam op grote schaal in drugs hebben gehan deld. Er komt ook een andere straf zaak tegen R., waarin hij te rechtstaat voor het uitlokken dan wel medeplegen van meer dere liquidaties. Maak Huis voor Klokkenluiders enige meldpunt voor misstanden Knuffels van graf gestolen Van der Panne bij herdenking Mensen mogen terug naar huis GO Racen op snelle motoren, in dure sportwagens of in enorme Dakartrucks en ral lyauto's. Kinderen met kan ker en hun broertjes en zus sen konden gisteren even helemaal uit hun dak gaan op het TT Circuit van Assen. De gezinnen werden een dag in het zonnetje gezet om de problemen thuis even te vergeten. In totaal waren er zo'n 180 families op het evenement afgekomen die zich lieten rondscheuren in Ferrari's en Maserati's van 170 cou reurs. Ook konden ze een tochtje in een politieboot maken of een vlucht maken met een helikopter. Ook liepen ze bekende Ne derlanders tegen het lijf, zoals oud-schaatser Rintje Ritsma en tv-kok Sandra Ysbrandy van Omroep MAX. De Circuitdag Against Can cer werd voor de vijftiende keer gehouden. fotosanp Voorzitter van de instantie, Wilbert Tome- sen, pleit daarvoor in een opinieartikel in Trouw. Hij vindt dat er nu een wild groei aan meldpunten is. DEN HELDER De gemeente Den Helder gaat wegens vandalisme extra toezicht houden op de begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Een van de beheer ders constateerde dat bij meerdere kin dergraven knuffels waren weggehaald. Ook waren er voor een graf lange spij kers ingegraven met de scherpe punt naar boven. Er lagen lege blikjes bier en plastic tassen. DEN HAAG Sjors van der Panne zingt 15 augustus tijdens de nationale herdenking in Den Haag van het einde van de bezetting van Nederlands- Indië. Dat meldt Stichting Herden king 15 augustus. WHALEY BRIDGE De 6500 bewoners van het Engelse dorp Whaley Bridge mogen na een week weer terug naar huis. Dat meldt de politie van Derbyshire. De dam bij het Toddbrook-reservoir was kapot en leek door te breken, maar dat gevaar is gewe ken. Volgens de poli tie is er genoeg water weggepompt uit het reservoir, waardoor de kans op overstro ming nihil is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15