EUWS 11 Vakantie is lekker! Toch? Niet altijd. De mooiste stukjes van Europa worden tegenwoordig onder de voet gelopen door drommen toeristen. Vandaag: Cinque Terre in Italië. 'Overwinning voor het dorp' Het station van Manarola donderdag 8 augustus 2019 DIT IS WAAR TOERISTEN OP AF KOMEN EN DIT IS WAT ZE KRIJGEN DE BURGEMEESTER Het station van Manarola (het tweede dorpje vanaf La Spezia) is berucht. Er is maar één perron, waar langs treinen in twee richtingen voorbijrazen. De gemeente heeft metershoge hekken geplaatst om te voorkomen dat toeristen te dicht bij het spoor komen om selfies te nemen met de zee op de ach tergrond. Twee toeristen waren eerder dit jaar bij het maken van een selfie van schrik op het spoor gevallen toen een trein uit de tunnel tevoor schijn kwam. Wonder boven wonder kwamen ze ervanaf met lichte verwondingen. De nauwe tunnel van 100 meter die van het station naar de haven loopt, staat op drukke dagen helemaal vast waardoor het wel een uur kan duren om het station te bereiken. Bur gemeester Fabrizia Pecunia: ,,Daar hebben bewo ners ook last van. En bovendien is het levensge vaarlijk om mensen zo lang op elkaar gepakt in een nauwe ruimte te laten. Als er paniek uitbreekt op zo'n moment, is de ramp niet te overzien.'' Ze vond het zelf ook wel een dappere actie, vertelt ze lachend, de nieuwe regels voor het Italiaanse spoorbe drijf Trenitalia die ze bij de rechter afdwong. Burge meester Fabrizia Pecunia wil de balans in haar ge meentes Riomaggiore en Monterosso (twee van de vijf Cinque Terre-dorpen) tussen toeristen en inwo ners terugbrengen en een rem op het aantal bezoekers zetten. De meeste bezoekers nemen de Cinque Terre- expresstrein vanuit La Spe- zia, een haven waar veel cruiseschepen aanmeren. Pecunia: ,,Het is simpel: Trenitalia moet het aantal bezoekers dat op een station uitstapt gaan monitoren en mag geen kaartjes meer ver kopen als het maximum aantal bezoekers overschre den is. Trenitalia verdient goud aan al die bezoekers en moet verantwoordelijk heid nemen op dagen dat het echt te veel is.'' Trenitalia stapte naar de rechter met een leger advocaten, maar die stelde de burgemeester in het gelijk. Pecunia noemt het een overwinning voor alle burgemeesters van toeristische dorpen in Italië. Trenitalia ging tegen de uitspraak in hoger beroep. GO CO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11