De Heideroosjes fêteren vrijwilligers IN DE REGIO 6 Financiële tegenvallers MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 7 augustus 2019 Alles staat of valt met de vraag of het lukt een onverwacht gat in het financiële huishoudboekje van de stichting te dichten. Dat is ontstaan door een fikse tegenvaller bij de pe riodieke onderhoudsbeurt van de pont. Een belangrijk apparaat voor de voortstuwing, één van de twee schottels, bleek deze zomer zwaar beschadigd. Extra kosten: zo'n 25.000 euro. De pont is het enige alternatief voor als de brug bij Sluiskil weer eens defect is Daar komt nog bovenop dat de on derhoudsbeurt zelf duurder uitvalt dan verwacht, aldus penningmees ter Co van Schaik van de Stichting tot Behoud van de Pont te Sluiskil. Het bestuur rekent daarvoor nor maal 15.000 euro. Het is 25.000 euro geworden. Van Schaik: ,,Alles bij el kaar is dat niet te doen." Het staat vast dat de pont vanaf het nieuwe schooljaar, maandag 19 augustus, weer in de vaart komt. Scheepswerf De Schroefin Sluiskil, waar het schip in onderhoud is, werkt daarnaartoe. ,,Maar", tekent Van Schaik aan, „zonder extra middelen moeten we vanaf 1 januari tegen de kant. We hebben dan onvoldoende geld voor de exploitatie, zoals brandstof, ver zekeringen en vrijwilligersvergoe- dingen." Aftasten De stichting tast af of overheden en bedrijfsleven willen bijspringen. De gemeente Terneuzen en de pro vincie hoestten samen voor 2018 en dit jaar 70.000 euro op. Die instan ties zijn weer benaderd, evenals Rijkswaterstaat. Deze laatste is als geen ander ge baat bij behoud van de pont: ,,Als de brug bij Sluiskil defect is, en dat is dit jaar al drie keer gebeurd, is de pont het enige echte alternatief. Anders moeten fietsers via Terneu- zen of Sas van Gent." Twee politici hebben zich inmid dels opgeworpen als hoeders van de pont. Terneuzens raadslid Johan Hessing (50Plus) heeft het college van B en W voorgesteld de helft in het tekort bij te leggen, en vraagt ook alle raadsleden te verzoeken 200 euro van de eigen raadsvergoe- ding aan de pontstichting te geven. Bij de provincie is PvdA-Statenlid Ralph van Hertum een groot pleit bezorger van een provinciale bij drage aan de pont. Want die is vol gens hem een onmisbare openbaar vervoervoorziening. Havenbedrijf North Sea Port heeft al een bijdrage toegezegd. ,,Uit goed nabuurschap", verklaart woordvoerder Johan Bresseleers. Weitjerock viel letterlijk in het water op zaterdag 27 juli. Tweedui zend bezoekers - slechts de helft van het verwachte aantal festival gangers - trotseerden de regen, waardoor de organisatie met een financieel gat bleef zitten. De Hei- deroosj es vroegen al aandacht voor de vrijwilligers tijdens hun optre den op Weitjerock en de band doet er met hun uitnodiging nog een schepje bovenop. Ook de busreis wordt betaald. De Heideroosjes vieren hun dertigjarig bestaan met een select aantal optredens in 2019. Voor vrijwilligers van Weitjerock wordt ook de busreis naar het concert vergoed Steun voor Weitjerock komt van sponsors, leveranciers, artiesten en bezoekers. Vorige week werd be kend dat Weitjerock doorgaat in 2020. Om geld te genereren om de rekeningen van 2019 te betalen, zijn er super-early-birdtickets te koop. In minder dan een week is er al vijfduizend euro opgehaald. Ook zijn er meer dan vijftig 'best friends' aangemeld, die het festival financieel steunen. De organisatie is er nog niet. Daarom komt er een actie voor sponsors en leveranciers, die naast het vaste sponsorbedrag een 'zon- nebonus' kunnen geven. Er komt op de festivalweide van Weitje- rock 2020 een zonne-totempaal te staan waarop de sponsors vermeld worden, en de namen van mensen die 'friend' of 'best friend' van Weitjerock zijn. Bezoekers kun nen eromheen dansen om de re gen te verdrijven, is het idee. Oogstfeest AARDENBURG Opening Zieletaal Expositie AARDENBURG Wie trekt 't pontje van Sluiskil vlot? VL Het is (weer) erop of eronder voor de pont van Sluiskil. Het bestuur van de stichting die het veer exploiteert, beslist rond eind september over het voort bestaan. Harmen van der Werf Sluiskil - Co van Schaik, stichting De Heideroosjes willen de orga nisatie van Weitjerock een hart onder de riem steken. Vijftig vrijwilligers mogen gratis naar een concert van de Limburgse punkband in Leuven. Sophie Stockman IJzendijke OOSTBURG Paardenmelkerij Oost burg houdt vandaag weer haar jaarlijkse oogstfeest in Oostburg. Tijdens deze dag kun nen jonge gasten zelf het pas gedorste graan malen, broden bakken en trekpaarden aan het werk zien. Ook nemen de gidsen de aanwezigen mee over de boerderij. De entreekosten bedragen 4,50 euro per persoon. Of: doe aan alles mee voor 7,50 euro per per soon. Het oogstfeest start om 10.30 uur en zal om 16.30 uur de deuren weer sluiten. Anthoinette Versluijs brengt de expositie Zie- letaal in Innerlijk Land schap in Aardenburg. De expositie toont schilde rijen en gedichten. De opening vindt vrijdag plaats om 20.00 uur. Daarna is de expositie te bezoeken op 10, 11, 17, 18, 24 en 25 augustus van 14.00 tot 17.00 uur. RETRANCHEMENT Stichting d'Ouwe Kerke Oogstdag. foto irma bouff Retranchement toont vanaf morgen tot zon dag 18 augustus werken van twee kunstenaars: Dorothée Cambier en Fabrice Magnée. De expositie is alle dagen geopend van 11.00 tot 17.30 uur. Alleen morgen is de ex positie open van 17.00 tot 20.00 uur. De expositie is gratis toegankelijk. Markt, 13.00 uur: Rondommes fiets tocht (40 km.); Schuttersterrein, 19.15 uur: Schieting op staande wip; AXEL Markt, 12.30 17.00 uur: Streekmu seum Het Warenhuis; BRESKENS Keerdam, 10.00 en 11.30 uur: Rondvaart naar de zeehondjes; HULST De Lieve, 13.30 uur: Bingo; Museum Hulst, 14.00 uur: Expositie 'Bezet ting en bevrijding'; Tuinhuis Blaauwe Hoeve, 18.30 uur: Back to the sixties; 't Jagertje, 10.00 uur: Jeugd Vakantie Week met waterspel; NIEUWVLIET Parking bij Frituur 't Gemaal, 10.00 uur: Excursie Verdronken Zwarte Polder; Boerenhoeve, 13.30 uur: Adventure sportmiddag; NIEUWVLIET BAD Strandpaviljoen De Strandganger, 20.00 uur: Beach party; PHILIPPINE Mossel monument, 14.00 uur: Rondwandeling met gids; SAS VAN GENT Indu strieel museum Zee- land; 14.00 uur: Rondwandeling; SINT JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN School museum, 13.30 uur: Geopend; Speeltuin Oranjekwartier, 13.00 uur: Samenspeeldag; WATERLANDKERKJE N.H. Kerk, 20.00 uur: Zomeravond concert; ZAAMSLAG PKN kerk, 11.00 uur: Fiets tocht polders en ge huchten; (32 km.); ZUIDZANDE Dorps kern, 08.00 uur: Dorpsfeest met rom melmarkt. HULST Wil je een goede hut bouwen? Dan moet je goed leren samenwerken. Daar weten de deelnemers aan de Jeugdvakantieweek in Hulst inmiddels alles van. Gisteren staken ze de handen uit de mouwen en bouwden ze op scoutingterrein 't Jagertje hutten met pallets. Het materiaal kregen ze niet zomaar, maar moesten ze verdienen. Met verschillende spel letjes konden de kinderen muntjes winnen die ze konden inruilen voor materialen, zoals hout en doeken. De Jeugdvakantieweek duurt nog tot en met vrijdag. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51