Het lijstje met trainers telt al meerdere namen moeten nu snel verder ZEELAND 11 Versendaal is al vertrokken woensdag 7 augustus 2019 wachten. Hoek en Vanden heede beginnen zonder Gert- Jan van Leiden, die nog in de Verenigde Staten verblijft, aan die voorbereiding. Jonathan Constansia is er wel, maar hij mist de eerste dag van het trainingskamp in Breda omdat zijn vriendin een moei zame zwangerschap door maakt. De middenvelder gaat wel mee naar het oefenduel met Sint-Eloois-Winkel Sport. Maar daar mag hij pas na ruim een uur spelen invallen. Constansia laat Vandenheede zondagavond weten daar niet van gediend te zijn, het respectloos te vinden en de maandagtraining over te zullen slaan. Voor woensdag (vanavond) wordt een ge it sprek met de technische commissie, Vanden heede en Constansia v ingepland. Op aan dringen van meer dere spelers komt de middenvelder maandag tóch Ek. naar de trai ning. Vanden- P, heede wil met hem pra ten, terwijl dat gesprek K twee dagen Hl later dus plaats zou moeten vinden. „Op een ge geven mo ment zei de trainer dat de spelers dan maar H moesten kie m zen: hij eruit, H of ik eruit", M vertelt Con- W stansia. „Zelf dacht ik er niet zo over.'' De spelers reageren verbaasd. Ver dediger Gert-Jan van Leiden: ,,Het leek wel of hij tweespalt wilde zaaien en spelers tegen elkaar op wilde zetten.'' Er wordt nog meer gepraat, in een vreemde sfeer en halverwege de training gaat Vandenheede even naar binnen. veel vlakken alleen voor staat, omdat Hoek nog geen nieuwe voorzitter heeft. Die zal overi gens maandag, tijdens de alge mene ledenvergadering, offici eel gekozen worden. Art van der Staal is begin juni gestopt als voorzitter. Hij was de afgelopen jaren bij vrijwel iedere training aanwezig en een klankbord voor de trainers. Tijdens het trainingskamp in Breda, dat de trainer zelf heeft geregeld, van ruim een week geleden ziet Vandenheede vrijwel niemand van de club. Ook dat zit hem dwars. Net als de relatie met en kele bepalende spelers. Van denheede wil ook dat alle spe lers over een hartslagmeter kunnen beschikken, maar de club zegt daar geen budget voor te hebben. Dus moeten de voet ballers zelf voor zo'n hartslag meter zorgen. Wat vervolgens maandagavond in Hoek ge beurt, heeft veel weg van een ouderwetse machtsstrijd. De trainer verliest die, waarna hij zijn conclusies trekt. Destorme Assistent-trainer David De storme blijft wel behouden voor de derdedivisionist. De oud-prof zit vanavond op de bank tijdens het oefenduel met Knokke (19.30 uur in Hoek) en zal tijdelijk als interim-trainer fungeren. Hij wil de komende tijd vooral veel leren en is geen kandidaat om hoofdtrainer te worden. In de tussentijd moet Hoek wéér op zoek naar een nieuwe trainer, terwijl het eer ste duel in de KNVB beker en de start van de competitie al bijna voor de deur staan. De spelers mogen het nu laten zien, zonder Vandenheede aan de zijlijn. Agenda Hij heeft dan al gehoord dat vier spelers niet aanwezig zullen zijn bij de voor aanstaande za terdag ingelaste oefenwedstrijd tegen Racing Gent, om 18.00 uur. Ze hebben al andere zaken op de agenda staan. Eenmaal binnen belt Vandenheede met TC-lid Jacky Lambert en vertelt hem dat hij zijn ontslag indient. Als Vandenheede weer naar buiten komt, vertelt hij dat ook aan de selectie. De trainer zegt lang over het besluit te hebben nagedacht. De Belg vindt dat hij er op HOEK Sander Versendaal is na twee weken al vertrokken bij Hoek. De rechtsback keert terug naar Oostkapelle. ,,De perikelen van de afgelopen weken hebben daar wel een rol bij gespeeld'', zegt TC-lid Jacky Lambert. „Daarnaast zou hij ook meer in het be drijf van zijn vader gaan wer ken.'' De Franse spits Ousmane Diakho, een oude bekende van Hugo Vandenheede, blijft wel bij Hoek. ,,Als het goed is meldt hij zich van avond weer, voor de oefen wedstrijd tegen Knokke.'' De selectie van Hoek bestaat nu nog uit twintig spelers. HOEK Van paniek is geen sprake in Hoek, nu Hugo Vandenheede zo kort voor de start van het nieuwe seizoen is vertrokken. ,,We moeten nu een nieuwe trai ner vinden, maar daar zijn vol doende opties voor'', zegt Jacky Lambert, lid van de technische commissie. ,,We hebben al een lijstje samengesteld. Daar stonden binnen de kortste keren zes na men op. Er zijn nog genoeg trai ners vrij.'' Het belangrijkste is, zegt Lam bert, dat er een goede trainer komt, die ook een people's mana ger is. ,,Dat is tegenwoordig nu eenmaal een belangrijke kwali teit. Of het een Nederlander of een Belg is maakt dan niet uit.'' De afgelopen jaren was er meer dere keren contact met Jasper de Muijnck, oud-trainer van onder meer Ter Leede, Quick Boys en Kozakken Boys. Eind vorig jaar was hij één van de kandidaten om Dennis de Nooijer op te volgen, maar viel de keuze uiteindelijk op Vandenheede. De Muijnck is nu geen optie, omdat de in Middelburg geboren trainer net een nieuwe uitdaging heeft gevonden. Hij gaat als hoofd jeugdopleiding aan de slag bij de Bulgaarse club Beroe Stara Zagora. Nieuwe voorzitter Naast een nieuwe trainer heeft de vereniging ook een nieuwe voor zitter nodig, die de opvolger wordt van de in juni gestopte Art van der Staal. Hij was vier jaar lang voor zitter van HSV Hoek. Maandag avond, tijdens de algemene leden vergadering, moet de 55-jarige Henk Ceelen - die in Hoek woont - gekozen worden tot nieuwe pre ses van de zaterdagclub. GO voor het echte werk begint Hugo Vandenheede is de twaalfde trainer die deze eeuw vroegtijdig vertrekt bij Hoek. De afgelopen jaren werden onder anderen Dennis de Nooijer, Ruud Pennings en Gaby Dema- net ontslagen, terwijl Eric Hel- lemons in 2012 zelf opstapte. De laatste twee trainers die hun contract uitdienden waren de Belgen Kenny Verhoene en Jannes Tant. Rik Impens, de nieuwe aanvoerder van Hoek. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43