Aanvoerder Impens: we O O) CD 10 ZEELAND Goes onderuit in duel met Halsteren Hendry blijft toch trainer van Tovaal Prioriteit Van Anrooij ligt op EK bij de tijdrit Hugo Vandenheede stapte maandag op bij Hoek. De trainer werd eind december aangesteld als opvolger van Dennis de Nooijer, maar trok nog geen acht maanden later de deur achter zich dicht. Een reconstructie van een kort huwelijk. HSV HOEK TRAINER VERTREKT Goes kreeg in het eerste bedrijf de nodige mo gelijkheden. De beste kans was voor Mart de Kroo maar hij schoot een strafschop in de 38ste minuut op de lat. Na rust openden de bezoekers de score, door een treffer van Glenn Kools (0-1). Twee minuten later - in de 61ste minuut - viel de gelijkmaker. De Kroo pun terde de bal via de binnenkant van de paal in de verre hoek: 1-1. Twintig minuten voor tijd viel de beslissing. Thomas Marijnissen be zorgde Halsteren de zege: 1-2. Brian Hendry blijft ook komend seizoen ac tief als trainer bij de Goese Rugbyclub Tovaal. De 35-jarige Schot opteerde aan het einde van het vorige seizoen nog voor een sabbatical, maar is na overleg met het bestuur van Tovaal op die beslissing teruggekomen. Richard Col lins blijft assistent-trainer. Hendry heeft er inmiddels vijf seizoenen op zitten bij Tovaal en leidde de Goesenaren in het seizoen 2017-2018 naar de titel in de derde klasse. Het afgelopen seizoen deed Tovaal lang mee in de strijd om promotie naar de eerste klasse. Shirin van Anrooij komt deze week tweemaal in actie op het EK wielrennen in Alkmaar. De juniore uit Kapelle doet vandaag mee in de tijdrit en rijdt vrijdag de wegwedstrijd. De prioriteit van de talentvolle Zeeuwse ligt bij de tijdrit. In juni werd ze in Emmen Ne derlands kampioene. In Alkmaar zal ze op het 22.4 kilometer lange parkoers proberen een podiumplek te bemachtigen. De start en fi nish zijn in het centrum, er wordt een lus ge maakt door de Noord-Hollandse polders. De eerste deelneemster vertrekt om 09.00 uur. De wegwedstrijd is vrijdagochtend, eveneens om 09.00 uur. Er worden dan zes rondes van 11.5 kilometer gereden. Selecties Zwemmen Kwam het vertrek van Hugo Vanden heede bij Hoek als een verrassing? Voor de buitenwe reld misschien wel, maar in tern stonden weinig mensen bij de club er van te kijken. Want het was al langer rumoe rig bij de derdedivisionist, waar de trainer en een aantal spelers al een tijd niet op één lijn zaten. Maandagavond trok de Belg zijn conclusies en zette een punt achter zijn korte peri ode in Hoek. Wat ging er allemaal aan vooraf? Dan moeten we eigen lijk terug naar december van het vorig jaar, als Hoek beslist om Dennis de Nooijer te ont slaan en diens assistent Gio vanni Siereveld zich solidair verklaart en opstapt. Voor veel spelers is dat een klap in het ge zicht. Als een groepje spelers een paar dagen later rond de ta fel zit met voorzitter Art van der Staal en de technische com missie wordt één ding al heel snel duidelijk: de selectie wil geen Belg als nieuwe trainer. Hoek praat met de bij Kozak ken Boys ontslagen Jasper de Muijnck, maar dat leidt niet tot een akkoord. Met Hugo Van denheede - inderdaad, een Bel gische trainer - komt de club er wel uit. De in Hoek onbekende oe- fenmeester begint dan eigenlijk al met een zekere achterstand, want veel spelers zitten nog al tijd in het 'Kamp De Nooijer'. Ze zijn door de weggestuurde trainer naar Hoek gehaald, ken nen hem al jaren en hebben weinig tot niets met de nieuwe baas. Toch begint Hoek voort varend aan 2019, met overwin ningen op Harkemase Boys (4-0) en Quick Boys (1-2). De ploeg wint ook de tweede peri- De trainer zei dat de spelers dan maar moesten kiezen: hij eruit of ik eruit ode, verliest vervolgens van DVS'33 en presteert daarna wisselvallig. De discipline is vaak ver te zoeken. Zo verschij nen voor het duel met Ajax, half maart, op maandag slechts tien spelers op de training. De promovendus eindigt uiteinde lijk wel als vierde, in de play offs om promotie is VvSb over twee wedstrijden te sterk. Na die laatste wedstrijd van het seizoen - op 1 juni - ko men vanuit de spelersgroep steeds meer geluiden dat het overgrote deel niet verder wil met Vandenheede. Hij zou geen people's manager zijn, nauwelijks aandacht besteden aan zijn wissels en een aantal spelers plaatst vraagtekens bij zijn tactische keuzes. De tech nische commissie - Jacky Lambert en Ferdie Hermans - nodigt drie spelers uit voor een gesprek, maar dat vindt vervolgens niet plaats. Re- guillo Vandepitte, de aanvoer der die zijn band na drie jaar inlevert, Gert-Jan van Leiden en Jonathan Constansia zien uiteindelijk geen heil in zo'n gesprek. Want, zo klinkt het in koor, er wordt toch niets met hun aanbevelingen gedaan. Veel gemor Tussen de laatste wedstrijd bij VVSB en de eerste training van het nieuwe seizoen zitten zes weken. Tijdens de vakan tie zal de rust wel terugkeren, hopen ze in Hoek. Het loopt anders. Binnen de spelers groep is er veel gemor, als het programma van de voorberei ding bekend wordt. Zes wed strijden tegen louter Belgische tegenstanders en slechts twee thuiswedstrijden. Op de verre ritten naar Sint-Eloois-Win- kel Sport en Mandel United (in Izegem) zit geen van de (Nederlandse) spelers te ,,We zijn nu een club zonder voor zitter en zonder trainer, nog geen twee weken voor de start van de competitie'', reageerde Impens maandagavond laat. ,,Ik baal hier echt van. Maar wij moeten nu wel verder en laten zien dat we karakter hebben. Wat binnen de lijnen ge beurt, staat los van wat er buiten de lijnen gebeurt.'' Gert-Jan van Leiden merkte na de laatste wedstrij d van het seizoen bij VVSB al dat er gemor was bin nen de groep. ,,Ik heb toen in de app-groep van de spelers de vraag gesteld wie er nog met deze trainer verder wilden'', zegt de verdediger. ,,Dat waren er niet zo heel veel. Dat ik die vraag heb gesteld, is volgens mij bij de trainer terechtgekomen. Want toen ik vorige week voor het eerst weer meetrainde, vond ik dat hij anders deed tegen mij.'' Voorbereiding Dat er in de voorbereiding veel wedstrijden diep in België gepland stonden, zorgde ook voor veel on genoegen binnen de selectie. ,,Aan de ene kant snap ik de trainer wel. Hij heeft zelf de voorbereiding in Een Nederlandse trainer past bij deze mondige groep elkaar moeten draaien en komt dan al snel bij zijn Belgische contacten uit. Volgende week spelen we tegen Mandel. Dat is voor mij een uur en drie kwartier rijden. We moeten daar om 18.00 uur zijn, dan moet ik om 16.00 uur weg. Dat is best lastig hè.'' Als het aan Van Leiden ligt, is de nieuwe trainer een Nederlander. ,,Dat past het best bij deze toch wel mondige groep. Ik snap dat er frus tratie was bij Hugo, al vind ik het wel vreemd dat hij het maandag avond op deze manier aanpakte.'' Jonathan Constansia denkt er hetzelfde over. ,,Ik heb nu begrepen dat de trainer deze zomer eigenlijk van me af wilde. Dan had hij dat te gen me moeten zeggen. Er waren in juni wat wrijvingen en dat heb ik ook met de technische commissie besproken. Een vertrek van mij was onbespreekbaar. Als spelers moeten we het nu laten zien en David De- storme de komende tijd steunen.'' woensdag 7 augustus 2019 VOETBAL De voetballers van derdedivisionist Goes ver slikten zich gisteravond in zondag-hoofdklas ser Halsteren. Na vele gemiste kansen in met name de eerste helft werd het 1-2. RUGBY Brian Hendry. foto marcelle davidse WIELRENNEN Zondag-eersteklasser VC Vlissingen speelde gisteravond in Bruinisse een oefen wedstrijd tegen Barendrecht. Het duel met de naar de derde divisie gedegradeerde ploeg duurde slechts 86 minuten en eindigde in 1-1. De ploeg van trainer Kevin Hollander kwam na drie minuten al op achterstand door een treffer van Qjell Krolis (0-1). Vlissingen kreeg vervol gens voldoende mogelijkheden om langszij te komen, maar faalde in de afwerking. Kort nadat Yarick Dorst, de middenvelder uit Brui- nisse, namens Barendrecht de lat had geraakt, wist Vlissingen toch op gelijke hoogte te komen. Na een verre inworp zorgde Thomas de Rijke in de 71ste minuut voor de 1-1. In de slotfase speelden beide elftallen bijna in het donker en werd na 86 minuten afgefloten. GO 19. Twee West- Zeeuws-Vlaam- se selecties komen van avond in actie op de velden van voetbalver eniging Oost burg. De Onder 13 speelt met twee teams (8 tegen 8) tegen de Onder 12 van Cercle Brugge. De Onder 14 van de West Zeeuws Vlaam se selectie neemt het op tegen de Onder13 van de Belgische profclub. Alle duels starten vanavond om 19.00 uur. 3.1 Nadat de eer ste zeezwem tocht vorige week moest worden afge last, hoopt de organisatie van Zwemmen langs Walche ren dat de wedstrijd van Westkapelle naar Zoute- lande vanavond wel door kan gaan. De start is om 18.30 uur, op het strand van Westka- pelle in de buurt van het KNRM station, aan de Zuider hoofdweg. De bom barst, vlak Barry van der Hooft Hoek -Jonathan Constansia (33) Hugo Vandenheede. FOTO PIETER VAN DER WOUDE/ORANGE PICTURES Omdat Reguillo Vandepitte er na drie jaar wel klaar mee was, le verde de aanvoerder zijn band in. Rik Impens is de beoogde nieuwe aanvoerder. Hij baalt als een stekker dat het vlak voor de eerste officiële wedstrijd weer onrustig is bij Hoek. Barry van der Hooft Hoek -Gert-Jan van Leiden O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42