Duitsers opgelicht met vakantiehuis Zeeuwse recreatiewoningen te huur aangeboden via nepsites WW?, ïïSfe;. aan de Havenpoortstraat in Philippine te redden. Zonnepanelen op het dak belemmerden het bluswerk. Het vuur kon daardoor voortwoekeren. De brandweer is vrijwel de hele dag bezig geweest met nabluswerk. In het hotel was niemand aanwezig. Het was na een grondige SJ l Mf 'J Vj- - •- :ïiï l j- »uwrng net klaar om geopend te worden. De oorzaak van de brand is nog onbekend De Duitse omroep WDR maakte een reportage over deze praktijken. Het spoor naar de daders leidt naar Duitsland. Daarom heeft de Neder landse politie het onderzoek naar de oplichtingspraktijken overge dragen aan hun de Duitse collega's. Bij het VVV-kantoor in Domburg melden zich ook deze week nog ge- dupeerde Duitse toeristen. Volgens de VVV hebben de oplichters, voor zover bekend, alleen op Walcheren en Noord-Beveland huisjes 'aange boden'. Gekopieerd Volgens de Duitse televisie gaat het om der perfecte Internetbetrug. Op de nepsites zijn foto's te zien van de vakantiewoningen. Die foto's zijn gekopieerd van de echte boekings ites. Voor zover bekend zijn alleen Duitsers slachtoffer van deze prak tijken. De bedrogen vakantiegan gers betaalden aan de oplichters normale prijzen. Het ging dus niet om mensen die goedgelovig in goedkope aanbiedingen zijn ge trapt. Kustlicht Zeeland Vakanties in Zoutelande wijst op haar website op de oplichterspraktijken. Ook andere Zeeuwse vakantiepar ken zijn volgens de VVV Zeeland geconfronteerd van deze vorm van criminaliteit. Ook bij Roompot Va kanties meldden zich enkele Duitse gezinnen die dachten een vakantie woning te hebben geboekt, maar slachtoffer bleken te zijn van op lichters. Roompot maakt hier altijd melding van bij de politie. Probleem voor de speurders is dat de boekingen vaak vele maanden van tevoren zijn gemaakt. Pas als ze op hun vakantieadres arriveren merken de slachtoffers dat ze zijn bedrogen. De oplichters hebben hun site dan al lang en breed opge doekt. De criminelen hebben alle tijd gehad om hun digitale sporen te wissen. De nep-sites veranderen continu. Wie nu bijvoorbeeld een van deze frauduleuze sites uit de WDR-reportage opent ziet een blauw scherm met de alleen de tekst 'Die Website wird derzeit be- arbeitet'. De WDR wist het adres te De pijn helemaal wegnemen kunnen wij helaas niet achterhalen van de eigenaar van een nepsite. De fraudeurs bleken een willekeurig gekozen adres in Eindhoven te hebben opgegeven. De bewoonster was zich van geen kwaad bewust. Voor zover mogelijk proberen de vakantieparken een oplossing te vinden voor de gedupeerden, maar in het hoogseizoen zijn nauwelijks vrije woningen beschikbaar. Gratis een woning ter beschikking stellen kan Roompot niet. Korting ,,We hebben te maken met de eige naren van de vakantiewoningen en dan zou dit ten koste gaan van nog een andere partij. We proberen wel een korting te geven. Het gaat toch om mensen die hebben besloten om op een van onze parken een leuke vakantie te hebben. Dan pro beren we toch de pijn iets te ver lichten, maar helemaal wegnemen kunnen wij helaas niet", zegt Bap tiste van Outryve, woordvoerder van Roompot Vakanties. It woensdag 7 augustus 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl 1 VVV V*'- -iii# sk': -r* "jf Vele tientallen Duitse toeristen zijn het slachtoffer geworden van oplichters die via een nep- site vakantiewoningen in Zee land 'verhuren'. De slachtoffers komen er bij aankomst in Zee land achter dat de vakantiewo ning al verhuurd is en kunnen naar hun centen fluiten. Theo Giele Domburg - Baptiste van Outryve, Roompot Vakanties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33