Vlaams stamcafé 26 MEDIA CULTUUR TIJD VOOR PODCAST PREMIÈRE TARANTINO Stopt Quentin Tarantino (56) met films maken? Zijn ode aan de Amerikaanse televisie, Once Upon a Time... in Hollywood, kan zijn voorlaatste productie zijn. woensdag 7 augustus 2019 Waarom deze? Wat deze podcast bijzonder maakt is de mix van het serieus terug- of vooruitblikken op een wieler wedstrijd, de spitsvondige humor en de onder linge chemie. De Rode Lantaarn wordt gemaakt door een drietal jongemannen: Tim de Gier, Wil lem Dudok en Jonne Seriese. Soms schuift er ook een vriend van de show aan. Zo spraken ze voor de Tour de France uitgebreid met etappewinnaar én geletruidrager in die ronde Mike Teunissen. Naast dat ze dus over wielrennen praten, vertelt het drie tal ook hoe ze de koers beleven. Illustratiefis het verhaal tijdens de laatste Tour de France, waarin ze gezamenlijk naar Brussel afreizen om de start bij te wonen. Daar zien ze vriend van de show Teu- nissen geheel onverwacht de openingsetappe win nen. In de feestvreugde wordt een onbekende man omhelsd, die later de oom van diezelfde Teunissen blijkt te zijn. Doordat het liefhebbers van de koers zijn zonder enig belang, krijg je unieke verhalen voorgeschoteld. Die worden verteld vanuit het oogpunt van een fan. Wat Quentin Tarantino betreft is Once Upon A Time... in Hollywood zijn voorlaatste film. Wat zijn de beste films uit zijn oeuvre? Ab Zagt presenteert zijn persoonlijke top vijf: Kogels inspireren Del Rey vooral naar Amerikaanse tv-se ries'', memoreert hij. Hij somt een reeks westernseries op die bijna in de vergetelheid zijn ge raakt: Gunsmoke, The Virginian, Maverick, The Rifleman. Taran- tino ratelt het rijtje met de snel heid van een mitrailleur af. ,,Ik vermaakte mij kostelijk, maar ja, het echte leven speelde zich buiten de deur af. Maar via de nieuwsuitzendingen kreeg ik wel het een en ander mee.'' Tijdsbeeld Zijn liefde voor de Amerikaanse televisie uit die tijd keert terug in Once Upon a Time... in Holly wood. De film volgt twee vrien den - een acteur (Leonardo Di- Caprio) en zijn vaste stuntman (Brad Pitt) - die elkaar op film en televisiesets treffen. De ac teur is de buurman van het echtpaar Roman Polanski en Sharon Tate, waar later de slachtpartij door de bende van Charles Manson wordt aange richt. ,,Ik wilde in deze film vooral een tijdsbeeld geven van wat zich in Hollywood en in breder verband Amerika afspeelde'', verduidelijkt Tarantino. ,,Het was een relatief onschuldige pe riode, totdat het geweld zich aan de voordeur meldde in de vorm van Charles Manson. Tegelijker tijd beleefde de Amerikaanse te levisie een bloeiperiode die ik een keer wilde belichten. Van daar dat de hoofdpersonen twee Newton- John gaat achteruit De nieuwe film van Quentin Tarantino, Once Upon a Timein Hollywood, speelt zich af in het iconische jaar 1969. De regisseur was toen zes jaar oud, amper in staat om alle hectische gebeurtenissen van toen helemaal te bevatten. 1969 was het jaar van de lan ding op de maan, aan de lo pende band gewelddadige beto gingen tegen de Vietnamoorlog, het legendarische driedaagse popfestival in Woodstock en de geruchtmakende moord in Hol lywood op actrice Sharon Tate en vier van haar bekenden, ge pleegd door de bende van Char les Manson. Het was een tijd vol contrasten. ,,Natuurlijk had ik destijds lie ver een tiener willen zijn die zich meer bewust was van wat er zich toen in Amerika af speelde'', beaamt Tarantino tij dens het Filmfestival van Can nes, waar zijn negende speelfilm in wereldpremière ging. De regisseur zit op een hoge stoel op de zevende verdieping van het Carlton Hotel. Achter zijn rug is een glimp van de Middellandse Zee te zien en de Croisette, de plaatselijke boule vard. De Amerikaan, die op het festival een kwart eeuw geleden Mensen denken dat ik een workaholic ben die de hele dag met film bezig is. Dat valt reuze mee doorbrak met Pulp Fiction, heeft nog weinig van de buitenlucht kunnen genieten. Zijn inter views met de internationale media rijgen zich als een mara thon aaneen. Maar Tarantino is, in tegenstelling tot bij de pers conferentie van een dag eerder, in een goed humeur. De reacties op zijn film zijn vrijwel una niem positief. ,,Wat deed ik wel in 1969? Ik zat veel voor de televisie en keek DE RODE LANTAARN Drie absolute wielerhebbers praten met elkaar over de koers, maar ook over 'de rectificaties' (de fouten uit de vorige aflevering), 'een natje' (het biertje dat ze drinken) en alles rond het wielren nen van pooltjes tot de bloemen langs de weg. De sfeer zou je kunnen vergelijken met een Vlaams stamcafé waar drie jongens met een Nederlands accent hun favoriete sport bespreken. Voor wie? Het medium podcast lijkt bijna uitgevonden voor de wielerliefhebber. Wil je al het nieuws rond de koers horen, kunt u terecht bij In het Wiel van deze krant. Hoort u liever het verhaal van een wielrenner zelf, dan is daar de Live slow, ride fast- podcast van Laurens ten Dam. Maar kunt u geen genoeg krijgen van het wielerspektakel, dan krijgt u in De Rode Lantaarn de echte liefhebber aan het woord. De serie zo onregelmatig verschijnt. Tijdens het wielerseizoen hoop je op een wekelijkse dosis van De Rode Lantaarn. Tijdens de Tour kan dat drie keer per week zijn, maar zonder groot evenement is dat veel sporadischer. Ideaal als wielerliefhebber om te luisteren als je geen genoeg van de koers kan krijgen. Op vakan tie liggend aan het strand, tijdens het hardlopen of als je zelf een rondje op de fiets maakt. De Rode Lanaarn is te vinden op de vaste platforms (Spo- tify, iTunes, Google Podcasts). Tarantino bijna klaar na film negen De zomervakantie is een ideaal moment voor het ontdekken van podcasts. Waar moet u beginnen? Deze krant brengt er deze week zes onder uw aandacht. Mark den Blanken MUZIEK Lana Del Rey heeft een num mer geschreven dat is geïnspi reerd op de massaschiet partijen in de VS afgelopen weekeinde. In Looking for America bezingt ze een beeld van Amerika zonder wapens. ANGELA DE JONG is met vakantie FILM Olivia Newton- John (70), die wereldberoemd werd met haar rol in Grease, gaat achteruit. De Engelse ac trice lijdt al lange tijd aan borstkanker. Gisteren ver telde ze dat de ziekte inmiddels uitgezaaid is. Ab Zagt 44 —Quintin Tarantino, regisseur De formule Wel jammer dat... Kortom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26