i t voor iedereen nog een test Reizend F1-racecircus ligt even helemaal stil een serieuze over de veiligheid Haase/Koolhof verrassen 25 woensdag 7 augustus 2019 bW OVERLEDEN Waarom kampen zoveel renners tijdens of na hun carrières met depressies of zelfmoord neigingen? heid? Waarom zijn pelotons zo groot? Maar ook: waarom wordt er geen grootschalig onderzoek naar hartfalen onder jonge renners ge daan? Waarom kampen zoveel renners tijdens of na hun carrières met depressies of zelfs zelfmoord neigingen? We accepteren kennelijk ergens dat de dood bij wielrennen hoort. Maar waarom eigenlijk? Is het een sport? Of is het oorlog? op de vragen hoe de vrouwen teams staan opgesteld bij de start als drie mannentrio's binnen twintig seconden van elkaar de eindstreep naderen en hoe bonds- coaches zowel de mannen als vrouwen kunnen volgen vanuit de ploegleiderswagen. De plaats op de agenda verraadt ook dat het om een test gaat. Mor gen staat de individuele tijdrit voor mannen en vrouwen al op het programma. De echte specia listen riskeren het niet om een dag eerder zichzelf binnenstebuiten te keren in het ploegenonderdeel. Bij het WK zal de rustperiode langer zijn, zodat elke bondscoach over EK WIELRENNEN Programma zijn sterkst mogelijke zestal kan beschikken. Technisch lastig is het parkoers allerminst. Moerenhout: ,,Het rondje is makkelijk, er komt wei nig tactiek bij kijken. Het is voor typische hardrijders. Voor ons is het vooral zaak om elkaar niet te vroeg kapot te rijden. Je bent maar met drie man, dus je hebt vrijwel geen tijd om te herstellen.'' Moerenhout acht een medaille mooi meegenomen voor dit EK, maar kan de kansen moeilijk in schatten. ,,Het is de moeite waard om te kijken of dit onderdeel een toevoeging voor het wielrennen is. En dat is nog maar de vraag, hè?" Autosportfederatie FIA heeft ko mende weken geen mannetjes met verrekijkers bij de fabrieken gepos teerd. Dat er twee weken niet aan de auto wordt gesleuteld, niet wordt geanalyseerd en getest, is weliswaar in het regelboek van de Formule i vastgelegd, het gaat hier bij vooral om vertrouwen. De zomerstop is niet alleen be dacht om coureurs een paar weken adempauze te bieden, zeker ook het personeel heeft wel even vakantie en tijd met de familie verdiend. Dan is het niet de bedoeling dat overijverige teambazen de mon teurs alsnog aan het werk zetten. Het zal komende weken blijken uit de berichten op sociale media. Het reizende racecircus ligt even helemaal stil. De één laat ergens op een eiland de teugels vieren, de an der brengt eindelijk wat tijd door met de kinderen. Aan de sport school of het strakke schema van de personal trainer wordt even niet ge dacht. ,,Die piloten zijn zo fit, dat loopt echt niet weg in die paar we ken", zegt Christijan Albers. „Ster ker, het is heel maf, maar j e lichaam wordt van rust ook weer sterker." Hoewel zelfbenoemd workaholic vond ook Albers, goed voor 46 Fi- starts tussen 2005 en 2007, de zo merstop een welkome onderbre king. „Even de druk eraf, even ont spannen. Ook mentaal. Tussen de races door, ook als er twee weken tussen zit, is er altijd werk te doen. Trainen, pr, besprekingen. Dat hoort erbij, maar dan is een echte Max Verstappen. foto bsr agency stop van een paar weken wel pret tig. Jij hebt toch ook gewoon vakan tie?" Personeel De afgelopen jaren zijn de regels wat betreft werken in de Formule 1 strenger geworden. Er is altijd wel wat te doen, het personeel moest tegen zichzelf worden beschermd. Albers: „Daarom gaat de paddock 's avonds ook dicht, anders blijven ze bezig. Je mag steeds minder doen en er is steeds meer controle. Ieder team heeft een paar honderd man personeel, dat al het hele jaar bezig is. Niet alleen werken ze keihard, ook nog in alle hoeken van de we reld. Zeker aan het einde van het jaar en in januari, als de auto wordt opgebouwd, is het topdrukte en wordt er met nachtdiensten ge werkt. Dus is rust in de zomer be langrijk." Ergens is het jammer dat de stek ker er nu even uit gaat, met vier spectaculaire races achter ons en een Verstappen in blakende vorm. Albers: ,,Max heeft een fantastische tijd gehad en super gepresteerd. Die gaat juist met een heerlijk gevoel op vakantie." UITSLAGEN GO of een oorlog? De ploeggenoten van Bjorg Lambrecht staan na de geneu traliseerde etappe van gisteren in de Ronde van Polen treurend bij de finish. foto cor vos Sinds het begin van deze eeuw zijn 33 wielrenners door ongevallen of een hartstilstand tijdens een koers overleden. Daarvan waren er 15 prof. Saul Morales (Spa) 28-2-2000 Ronde van Argentinië Nicole Reinhart (VS) 17-9-2000 Criterium Arlington Andrei Kivilev (Kaz) 12-3-2003 Parijs-Nice Tim Pauwels (Bel) 26-9-2004 veldrit Erpe-Mere Alessio Galetti (Ita) 15-6-2005 Subida al Naranco Isaac Galvez (Spa) 26-11-2006 Zesdaagse van Gent Bruno Neves (Por) 11-5-2008 Classica de Amarante Thomas Casarotto (Ita) 10-9-2010 Giro del Friuli Venezia Wouter Weylandt (Bel) 9-5-2011 Giro d'Italia Antoine Demoitié (Fra) 27-3-2016 Gent-Wevelgem Daan Myngheer (Bel) 28-3-2016 Criterium International Chad Young (VS) 28-4-2017 Tour of the Gila Michael Goolaerts (Bel) 8-4-2018 Parijs-Roubaix Robbert de Greef (Ned) 25-4-2019 Omloop van de Braakman Bjorg Lambrecht (Bel) 5-9-2019 Ronde van Polen IN ALKMAAR Vandaag -pk w O c c gemengde estafette Morgen 10.45 uur tijdrit vrouwen 3 3 O O ui i— tijdrit mannen Zaterdag 13.00 uur wegrace vrouwen Zondag 11.30 uur wegrace mannen Vroeger werd er, al dan niet stie kem, tijdens de zomerstop van de Formule 1 gewoon doorge werkt. Maar door de steeds strengere regelgeving betekent rust nu ook echt rust. Rik Spekenbrink Rotterdam MONTREAL Robin Haase en Wesley Koolhof hebben in de openingsronde van het mas- terstoernooi van Montreal voor een verrassing gezorgd in het dubbelspel. Het Nederlandse duo versloeg in Canada de als eerste geplaatste Colombianen Juan Sebastian Cabal en Robert Farah met 7-5 7-6 (4). Cabal en Farah pakten vorige maand de dubbeltitel op het grastoernooi van Wimble don. Haase en Koolhof vormen pas voor de tweede keer een koppel op een masterstoernooi. In april reikten ze tot de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. Voor Haase is de zege een wel kome opsteker. De laatste maanden kon hij weinig succes sen boeken in het enkelspel, waardoor de Hagenaar plekken moest prijsgeven op de wereld ranglijst. Tennis Montreal. ATP-toernooi. Enkelspel man nen, eerste ronde: Bautista (Spa,10) - Tomic (Aus) 6-3, 6-2, Basilasjvili (Geo,13) - Lajovic (Ser) 3-6, 6-4, 6-4, Monfils (Fra,16) - Polansky (Can) 6-7, 6-3, 6-3, Raonic (Can,17) - Pouille (Fra) 6-4, 6-4, Mannarino (Fra) - Koekoesjkin (Kaz) 6-4, 6-4, Paul (VS) - Schnur (Can) 6-1, 6-2, Ivasjka (WRu) - Soon-Woo (ZKo) 7-6, 6-4, Gasquet (Fra) - Paire (Fra) 7-6, 6-4. Dubbelspel eerste ronde: Dubbel eerste ronde: Haase/Kool hof (Ned) - Cabel/Farah 7,5, 7-6. Toronto. WTA-toernooi. Vrouwen, eerste ronde: Bencic (Zwi,11) - Potapova (Rus) .6- 2, 6-1, Kasatkina (Rus) - Kerber (Dui,12) 0 6, 6-2, 6-4, Jastremska (Oek) - Konta (GB,13) 6-3 ,6-2, Wozniacki (Den,15) - Poe- tintseva (Kaz) 6-4, 6-2, Kontaveit (Est,16) - Sjarapova (Rus) 4-6, 6-3, 6-4, Kenin (Vs) - Su-Wei (Tai) 6-4, 6-3, Görges (Dui) - Her- cog (Slo) 6-3, 1-6, 7-6, Di Lorenzo (VS) - Martic (Kro) 6-4, 7-5. Menerbio (Italië). Challenger. Mannen, eerste ronde: Scott Griekspoor - Bosio (Ita) 6-3, 7-6, Granollers (Spa) - Van de Zandschulp (Ned) 2-6, 6-4, 6-4. Tweede ronde: Scott Griekspoor (Ned) - Tabilo (Chl,15) 6-3, 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25