transfer ADO'er El Khayati II Ten Hag: 'Toch wel een dompertje' 21 CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen/programma stoïcijnse spits. Het vertrouwen te rugbetalen met sterk spel zat er niet in voor Dolberg, nadat hij in de achtste minuut een heupblessure opliep. De Deen hobbelde nog wat mee tot de dertigste minuut, maar moest zich laten vervangen door Klaas-Jan Huntelaar. Uitgerekend de ervaren spits legde het fanatieke thuispubliek het zwijgen op, nadat hij met fortuin tien minuten na rust de bal via zijn been achter de Griekse doelman Alexandros Pa schalakis zag verdwijnen: 2-2. Een cruciaal moment, waarna Ajax de orde op het veld herstelde. Met geduldig positiespel probeerde de ploeg een gat te vinden in de Griekse defensie. Tien minuten voor tijd was Huntelaar nog het dichtst bij de bevrijdende voor sprong, maar de spits vond doel man Paschalakis op zijn weg. ,,We hebben een aardige uitslag neerge zet'', aldus Huntelaar. ,,Het is zonde van die slechte fase, dat was onno dig. We liepen uit de positie, dat kan niet. Maar na rust hebben we het hersteld en dan zie j e dat we ge woon volledige controle hebben. We moeten het thuis afmaken.'' goed in zijn ogen en wist dat een vertrek een reële optie was." Een week later lijkt het zover: El Khayati ontbreekt op de training en laat ook tijdens de open dag verstek gaan. De club geeft hem toestem ming om met Qatar SC te onder handelen. De Rotterdammer vliegt naar Doha en hoort dat hij daar een Ik weet niet of het nog reëel is om te denken dat El Khayati nog welkom is Ondertussen komen er geen an dere clubs voor de 30-jarige El Khayati. Wat resteert, is een situatie met alleen maar verliezers. El Khayati zit thuis, dromend van een financieel gegarandeerde toekomst. Niemand misgunt de middenvel der zijn transfer, maar de patstel ling zorgt voor onrust in de kleed kamer. Vooral ook omdat ADO te gen FC Utrecht aantoonde nog niet klaar te zijn voor 'een leven zonder El Khayati'. Dat ziet ook trainer Fons Groe nendijk, die baalt van de transfer soap rondom El Khayati. ,,Ik weet niet of het nog reëel is om te den ken dat hij nog welkom is. Al met al is het natuurlijk wel een vervelende situatie, voor ons allemaal.'' veelvoud van zijn ADO-salaris kan verdienen. Enkele tonnen Zolang zich geen grotere clubs uit gerenommeerde voetballanden melden, lijkt het lucratieve emiraat een uitkomst voor El Khayati. On danks al het oliegeld, verlopen de onderhandelingen tussen ADO en Qatar moeizaam. Snel is duidelijk dat het bod van Qatar SC niet in de buurt komt van wat El Khayati voor ADO waard is. Naar verluidt is er een kloof van enkele tonnen. Inge wijden schetsen ook een beeld van lastig zaken doen, via tussenperso nen. Daarnaast betalen clubs uit het Midden-Oosten hoge salarissen, maar zelden transfersommen. woensdag 7 augustus 2019 GO DERDEVOORRONDE Gisteren PAOK Saloniki - Ajax 2-2 APOEL Nicosia - Qarabag 1-2 Dinamo Zagreb - Ferencvaros 1-1 Club Brugge - Dynamo Kiev nnb Rode Ster - Kopenhagen nnb Vandaag 19.00 uur FC Krasnodar - FC Porto 19.45 uur Basaksehir - Olympiakos 20.00 uur CFR Cluj - Celtic 20.00 uur FC Basel - LASK Linz 20.15 uur NK Maribor - Rosenborg Alle returns zijn volgende week dinsdag PAOK Saloniki - Ajax 32. Akpom 0-1 10. Ziyech 1-1 39. Matos 2-1 2-2 57. Huntelaar Paschalakis Crespo Varela Giannoulis Jaba 79. Stoch Esiti El Kaddouri Biseswar 72. Douglas Pelkas 64. Limnios Akpom Opstellingen Onana Veltman Schuurs Martinez Tagliafico Mazraoui 82. Marin Ziyech 82. Neres Dolberg 33. Huntelaar Scheidsrechter: Vincic (Slw) Toeschouwers: 29.000 Ajax-spits Klaas-Jan Huntelaar (midden) zorgde na rust met for tuin voor de 2-2 foto bsr/soccrates THESSALONIKI Het moet wat Erik ten Hag betreft altijd beter. ,,Ajax had tegen PAOK, de ongeslagen kampioen van Grie kenland, 70 minuten het heft in handen. Dat stemt me wel tevre den. Maar ik wil dat we negentig minuten dominant zijn.'' Dat het 2-2 werd, noemde Ten Hag toch wel een dompertje. ,,Het is nog niet gelopen, we moeten het afmaken in Amster dam." In de fase dat Ajax al Dolberg moest wisselen, ging het zowel verdedigend als in de opbouw fout. Ten Hag: ,,De pressing was niet goed en we konden de juiste man niet vinden. Twee spelers besloten iets anders te doen dan was afgesproken en dan verlies je de controle. Ik heb dat in de rust rechtgezet en daarna was de veldbezetting beter.'' Aanvoerder Dusan Tadic was kritisch na afloop. ,,Het was niet goed genoeg. In de laatste 10, 15 minuten van de eerste helft gaven we het initiatief weg, had den we te veel balverlies en gaven we de tegenstander de kans te counteren. Dat leidde tot twee tegentreffers die nooit mogen vallen. In de tweede helft ging het beter. Daley Blind kwam veel aan de bal, hij is onze be langrijkste man. Daardoor kre gen we weer het initiatief." - ADO-trainer Fons Groenendijk El Khayati in het shirt van ADO. De middenvelder hoopt zich in Qatar financieel onafhankelijk te spelen. foto angelo blankenspoor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21