OZCAN AKYOL Rechter geeft vader die IQ-test dochter eiste geen gelijk 6 All Inclusive Cruise Middellandse Zee Annuleringscruise Caribbean m HET ZIJN WEER.... 088-70 70 600 Column We zaten aan de ronde sig- neertafel, een aantal échte dichters en ik. Het poëziefestival in Deventer was zoals altijd uitverkocht. De bezoe kers, meer dan duizend mensen, slenterden door de straten, bijna allemaal met een programma boekje in hun hand. Terwijl Lévi Weemoedt met een glimlach zijn pols beurs signeerde, probeerde ik me te herpakken, want er was iets met mijn energie niveau - alsof ik hongerklop had. Ik hoorde, ondanks mijn ver moeidheid, een opvallend gesprek. 'Het is die grijze man. Ga naar hem toe en vraag een handteke ning.' De bevelen waren afkomstig van een Vlaamse dichter, iemand die ik niet direct herkende. Hij hield, iets te stevig, een dichtbundeltje van K. Schippers vast. 'Maar ik weet echt niet hoe hij eruitziet', antwoordde zijn vrouw of vriendin. 'Het spijt me.' Daar nam de Vlaamse dichter geen genoegen mee. Hij zag zijn held staan. Dan moest het haar óók lukken. Misschien was hij nooit eerder zo dicht bij hem ge- komen. Op zijn telefoon liet hij een foto zien die hij vlug via Google-afbeeldingen tevoorschijn had getoverd. Hoewel ze er weinig vertrouwen in had, toog ze weer op pad, langs de provisorische stal van de boek handel en daarna dwars door de rij van het buffet. De Vlaming schudde zijn hoofd, want ze liep twee keer langs K. Schippers, die toch een markant hoofd heeft. Een vermetele ge dachte pompte plot seling energie in mijn lichaam. 'Kom je zo ook, als je klaar bent?', vroeg ik aan Wee" moedt. Ik ging de vrouw achterna en toen ik haar vond, tikte ik haar op haar tengere schouder. 'Ja, de schrijver van deze bun del', sprak ze met een mooie Belgi sche tongval. Ze liet het omslag van het boekje zien. Op dat mo ment kwam Lévi Weemoedt naast me staan, een beetje beduusd van alle aandacht die hem ten deel was gevallen. 'U heeft geluk', zei ik. 'Dit is de beroemde dichter.' sloeg het boek open en vroeg of hij er een krabbel in wilde zetten. Dat deed hij haastig, want de pijn in zijn pols was schier ondraaglijk. De vrouw bedankte me en ver telde dat haar partner heel geluk kig zou zijn. Dat wist ik niet zo ze ker. Maar in elk geval had hij een handtekening van een groot dich ter. De vrouw vertelde dat haar partner heel gelukkig zou zijn Volgens de voorzieningenrechter heeft de vader bovendien niet kunnen aantonen dat de school expliciet had toegezegd om de test af te nemen. Het gaat om een leerlinge van basisschool De Tweeklank in Hazerswoude- Rijndijk. De schoolresultaten van het meisje zijn sinds de scheiding van haar ouders achtergebleven. Ze kreeg van haar school het ad vies vmbo basis-kader. Haar va der wilde met een IQ-test tot een nieuw schooladvies komen. Beroering Bij de rechter eiste de vader ook afgifte van diverse stukken over de schoolresultaten en het defini tieve schooladvies. Ook deze vor dering is door de rechtbank afge wezen. Volgens de school is een kopie van het definitieve eindad vies via het ouderportaal naar de vader verstuurd en is hij in het be zit van het voorlopige advies dat in groep 7 is opgesteld. De school heeft aangevoerd dat de vader beschikt over het com plete schooldossier tot en met mei 2019 en dat, wanneer de vader inzage had willen krijgen in het schooldossier na mei 2019, hij daarom had kunnen vragen. De aankondiging van de rechts zaak leidde tot de nodige beroe- W Ouders gaan vaker op stoel van leerkracht zitten ring. Onderwijsorganisaties zien de zaak als een voorbeeld van een zorgwekkende trend. ,,Ouders gaan steeds vaker op de stoel zit ten van de leerkracht. Het kind is hier de dupe van", zegt Liesbeth Verheggen, voorzitter van de Al gemene Onderwijsbond (AOb). De vader van het meisje meent juist in het belang van zijn doch ter te handelen. ,,Ik wil voorko men dat ze een opleiding gaat vol gen waar ze niet thuishoort. Ik denk dat dat erg schadelijk is voor een kind." KORTING P.P. 8 dagen 14* MS Sovereign sarins van 249 nu v.a. Nu tijdelijk 150 korting p.p. Exclusief bij Stip Reizen Vliegreis vanaf Amsterdam of Rotterdam perTransavia Fooien t.w.v. 77 p.p. O.a. Napels, Rome en Monaco Vertrek augustus t/m november S/oQ-tj ow-5 ook op Q 10 dagen 4* MSC Armonia Slechts enkele hutten per vertrekdatum van T499 nu v.a. Nu tijdelijk 500 korting p.p. Wegens annulering extra voordelig door Stip ingekocht! VOL=VOL Vliegreis 1 hotelnacht Miami Ontbijt, lunch en diner aan boord O.a. Mexico Jamaica, Kaaiman Eilanden of Key West Vertrek september oktober dinsdag 6 augustus 2019 GO ^0 @OzcanAkyol anatekenina Toen ze de bocht om was, mengde ik me ook in de mensenmassa. 'Bent u op zoek naar iemand?' Lévi Weemoedt knikte trots. Ze Een vader die bij de rechter eiste dat de basisschool van zijn dochter (12) een IQ-test bij haar zou laten afnemen, heeft geen gelijk gekregen. De rech ter oordeelt dat deze niet kan plaatsvinden zonder goedkeu ring van de moeder. Zij geeft echter geen toestemming. Sander van Mersbergen Hazerswoude-Rijndijk stol KORTINGSDAGEN I g geldig t/m\ donderdag 8 aug. 2019/ zie stipreizen.nl/sovereign zie stipreizen.nl/crmacb stipreizen.nl W Zeecruises Riviercruises Rondreizen Zonvakanties Formule 1 reizen *Prijs p.p. &o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk a lie voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6