Kapelle koopt elektrische auto IN DE REGIO 6 Maximaal260.000euro 65 JAAR GETROUWD MIJN DORP, MIJN STAD 'Het college heeft besloten om aan de gemeenteraad voor te stellen om in te stemmen met een verbouwing van het dorpshuis Schore', laat de gemeente Kapelle weten. 'De maxi male investering hiervoor is 260.000 euro.' Verder rept de ge meente over een overeenkomst met de Stichting Dorpshuis Schore. In die overeenkomst wordt vastgelegd Het dorpshuis is de enige openbare plaats voor de inwoners dat de gemeente de eerste vijf jaar maximaal 20.000 euro per jaar aan exploitatiekosten betaalt. De verbouwing van het dorps huis is een belangrijke pijler uit de Dorpsvisie van Schore. 'Na sluiting van de basisschool is het dorpshuis de enige openbare plaats waar alle inwoners elkaar kunnen ontmoe ten', aldus de gemeente. 'De op waardering van het dorpshuis le- vert een belangrijk bijdrage aan de versterking van de leefbaarheid in het dorp. Door de stichting is een voorstel gedaan hoe het dorpshuis verbouwd kan worden. Daarmee wordt het dorpshuis functioneler, duurzamer en vooral een prettigere omgeving om te verblijven.' Rouwkamer De stichting, waarin alle verenigin gen uit het dorp vertegenwoordigd zijn, presenteerde vorig jaar het plan voor de verbouwing. Een plan met onder meer een nieuwe keu ken, een multifunctionele ruimte, een huiskamer met bar en biljart, en een rouwkamer. Verder is on derhoud nodig aan de technische installatie en isolatie van het pand. De hal van het dorpshuis wordt volgens de plannen verbreed en in die hal wordt een extra ingang naar de kleine zaal en de garderobe ge maakt. De grote zaal (gymzaal) wordt een ruimte voor grotere eve nementen. Dat kan variëren van bruiloften tot uitvaarten, met voor dat laatste een aparte rouwkamer. Naast de zaal zou een terras ge maakt kunnen worden, waar langs komende fietsers een kopje koffie kunnen drinken. Daarnaast krijgen de keuken en alle andere vertrek ken een opfrisbeurt. Met nieuwe meubels en gordijnen. De Stichting Dorpshuis Schore, die in maart symbolisch de sleutel van het dorpshuis kreeg overhan digd, ging aanvankelijk uit van een kostenplaatje van tussen de 200.000 en 250.000 euro. Dat mag nu van het college dus maximaal 260.000 worden. Of dat doorgaat, bepaalt de gemeenteraad op 3 sep tember. De volledig elektrische dienstauto wordt geleased voor een periode van vijf jaar. De auto, met een op gegeven rijbereik van 270 kilome ter, vervangt de huidige diesel auto. Naast het nieuwe exemplaar houdt Kapelle nog wel de beschik king over een benzineauto. Die wordt vooral gebruikt door de BOA's en de boden, vanwege de grotere laadruimte. Ook heeft de gemeente sinds kort twee elektri sche dienstfietsen. Achter het gemeentekantoor komt minimaal één openbare laadpaal voor medewerkers, gas ten en inwoners. De laadpaal wordt aangesloten op het gemeen- Burgers mogen tegen betaling ook gebruikmaken van de laadpaal tehuis, zodat bij het laden gebruik wordt gemaakt van de groene stroom die door de gemeente wordt ingekocht. Het stroomtarief voor het opla den van de nieuwe auto aan deze laadpaal is voor de gemeente gelijk aan het tariefvan stroom in het ge meentehuis. Ondernemer Derden kunnen tegen marktcon form tarief ook gebruikmaken van de laadpaal. Daartoe wordt de laadpaal door een ondernemer geëxploiteerd. Ook wordt gekeken of medewerkers hun eigen elektri sche auto tegen het lagere tarief mogen opladen. Orgelconcert Met de trein Concert Balkenende en Van der Heijdt Trammuseum in Ouddorp. foto john de pater dinsdag 6 augustus 2019 Geld voor dorpshuis in Schore BE GOES ,,Het geheim van ons 65-jarig huwelijk? Gewoon braaf wezen en luisteren", zegt de 87- jarige Jan Westdorp. Zijn vrouw Nel Westdorp-Goedegebuure moet erom lachen en bladert ver der in het boek dat zij van loco-burgemeester Derk Alssema kreeg. ,,We leerden elkaar kennen bij de sportvelden", vertelt Westdorp thuis tegen de bezoekers. ,,We hadden zo'n vier jaar verke ring voordat we trouwden." ,,Tsja, 65 jaar, het is een eind hoor", voegt zijn vrouw toe. „Maar we hebben het altijd naar onze zin gehad. En dat is nog steeds zo." foto johan van der heijden De verbouwing van het dorps huis in Schore mag maximaal 260.000 euro kosten. Daarnaast wil het Kapelse college van B en W vijf jaar lang maximaal 20.000 euro exploitatiekosten per jaar betalen aan de Stichting Dorpshuis Schore. Op 3 septem ber buigt de gemeenteraad zich over het voorstel. Willem Adriaansens Schore - College Kapelle De gemeente Kapelle haalt een volledig elektrische auto in huis. Medewerkers en bestuur ders van de gemeente kunnen die voortaan gebruiken voor za kelijke ritten. Willem Adriaansens Kapelle BROUWERSHAVEN Vincent de Vries geeft vandaag een orgelcon cert in Brouwershaven. Het concert begint om 20.00 uur en vindt plaats in de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven. De toe gang bedraagt acht euro en voor studenten vijf euro. Voor kinderen onder de 12 jaar is de toegang gratis. OUDDORP RTM-trammuseum aan de Punt in Ouddorp houdt morgen en don- derdag de Zomerkinder- dagen. Kinderen kunnen bijvoorbeeld oude trei nen bezoeken en erva ren hoe het er vroeger aan toeging. Het is ook mogelijk om mee te rij den met de historische trams van de RTM. De historische tram zal op beide dagen rijden om 11.45, 13.30, 14.30 en 15.30 uur. Zie ook rtm-ouddorp.nl. OOSTKAPELLE Stichting Oostkapelle Cultureel heeft voor haar vijfde concert Rien Balkenende en Maaike van der Heijdt uitgeno digd. Balkenende be speelt de vleugel en Van der Heijdt de fluit. Het duo brengt werken van PH. Gaubert, C. Debussy en E. Schulhoff. Het concert vindt morgen plaats, om 20.00 uur in de Dorpskerk. Toegang is gratis. Na afloop wordt gevraagd om een vrijwillige bijdrage. GOES Grote Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Centrum 't Westlicht, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luiste rend oor en koffie en thee; Historisch Mu seum de Bevelanden, 11.30 uur: Rondlei ding; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Acti viteiten voor senio ren, waaronder schil deren, biljarten en in ternetcafé; Biblio theek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé; Inloop huis Oase, Roose- veltlaan 87, 19.00 uur: Recreatieve fiets- tocht over 20 kilometer; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groep; HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten onder professionele bege leiding; KAPELLE Parkeer plaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; RILLAND Parkje bij De Kist, Cromvliets- traat 30, 13.30-16.30 uur: Springkussen, mini stormbaan en pi- ratenglijbaan voor alle bassischoolkin- deren; THOLEN Gemeente huis, vanaf 09.00 uur: Salon van Tholen met expositie vijf Thoolse kunstenaars; WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren Wol- phaartsdijk en Oud- Sabbinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50