Nieuwe tegenslag Van de Ven: Yamaha beëindigt contract O O) CD O Door haar knieblessure kan ze ook nog eens weinig trainen Hugo Vandenheede stapt per direct op als trainer van Hoek ZEELAND 11 Het motormerk laat weten niet langer geld te stoppen in de carrières van de vrouwen. De Vlissingse rijdt nu nog twee GP-wedstrijden op de vertrouwde machine. Tolhoek Grochal Goes Aan het einde van het motorcrosssei zoen eindigt het contract van Nancy van de Ven bij Yamaha. Het Japanse motormerk heeft zondag aan de Vlis singse laten weten dat vanaf 2020 het beschikbare geld bijna alleen nog maar aan de mannen (MXGP en MX2) be steed gaat worden. ,,Het is heel vervelend", reageerde de 21-jarige nummer twee in de huidige WK-stand gisteren. ,,We hebben in de afgelopen drie jaar veel ondersteuning van Yamaha gekregen. Ik was helemaal gewend aan de machine en we wisten waar we aan toe waren. Nu zal ik mis schien moeten switchen naar een an der merk. Daar zal ik dan toch weer aan moeten wennen." Van de Ven reed in 2014, 2015 en 2016 al op een Yamaha, min of meer als pri- vépersoon. Ze liet zo'n goede indruk achter, dat het merk haar een contract aanbood. In Vlissingen sprak men van een 'droomcontract'; alles werd tot in de puntjes voor de motorcrossster ge regeld en ze kreeg de beschikking over mooi materiaal. Van de Ven stelde gis teren wel dat Yamaha het soms aan de buitenkant wat mooier eruit liet zien dat het werkelijk was. ,,We moesten nog heel veel zelf doen, hoor, met geld van eigen sponsoren." De Vlissingse rijdt nog twee Grand Prix-wedstrijden voor Yamaha, over anderhalve week in Italië en over ruim een maand in Turkije. Hoe het daarna verder gaat, weet ze niet. Concurrentes die ook op Yamaha rijden, zullen waar schijnlijk ook op zoek gaan naar een al ternatief. Knieblessure De beëindiging van het contract kan gezien worden als nieuwe tegenslag in Nu zal ik misschien moeten switchen naar een ander merk. Daar zal ik dan toch weer aan moeten wennen het seizoen 2019. Vorige week zaterdag kreeg ze een knieblessure tijdens de Grand Prix van Tsjechië, waardoor haar achterstand op nummer één Courtney Duncan opliep tot 14 pun ten. Woensdag ging ze vervolgens on der het mes, een deel van haar menis cus werd verwijderd. Ze moet nu rust houden. ,,Ik geloof nog steeds in de wereld titel", zei Van de Ven. ,,De achterstand is te overbruggen. In Imola kan ik ge woon meedoen, in het ziekenhuis is alles goed gegaan. Maar het nadeel is: na de operatie mag ik veertien dagen niet rijden. Dat betekent dat ik pas hal verwege volgende week weer mag trainen, terwijl op zaterdag al de eer ste manche is. Dat is verre van ideaal. De andere meiden hebben de afgelo pen weken gewoon door kunnen cros sen." HOEK Een kleine twee weken voor de eerste officiële wedstrijd van het nieuwe seizoen kan Hoek weer op zoek naar een nieuwe trainer. Hugo Vandenheede vertelde de spelersgroep gisteravond dat hij per direct opstapt bij de Zeeuws-Vlaamse derdedivisio nist. De Belgische trainer was pas sinds januari in dienst bij Hoek, nadat de club kort daarvoor Dennis de Nooi- jer op straat had gezet. Het vertrek van Vandenheede komt voor de club op een heel slecht mo ment. Over elf dagen, op zaterdag 17 au gustus, wacht al het eerste officiële duel van dit seizoen. Dan gaat Hoek in de eerste kwalificatieronde van de KNVB beker in Oss op bezoek bij zon dag-eersteklasser SV TOP. Een week later volgt de start van de competitie, met een thuiswedstrijd tegen FC Lisse. Vandenheede, die gisteravond niet bereikbaar was voor een reactie, ver telde de spelersgroep onder meer dat hij al enige tijd over zijn besluit had na gedacht. De trainer vond dat hij er op veel vlakken alleen voor stond, omdat de club nog geen nieuwe voorzitter heeft. Art van der Staal, die begin juni stopte, was de afgelopen jaren bij vrij wel iedere training aanwezig en een klankbord voor de trainers. Tijdens het trainingskamp in Breda van ruim een week geleden zag Vandenheede vrij wel niemand van de club. Kleedkamer Gisteravond werd er vooral veel ge praat in Hoek; voor, tijdens en na de training. Vandenheede botste met middenvelder Jonathan Constansia en vertelde halverwege de training - na een bezoek aan de kleedkamer - dat hij zijn ontslag had ingediend. dinsdag 6 augustus 2019 Ook de derde etappe van de Ronde van Polen eindigde in een massa sprint en Yer- sekenaar An- twan Tolhoek finishte in het peloton, zonder tijd te verliezen. De volgende (berg)etappes zijn geschikter voor de wiel renner van Jumbo-Visma. Joey Grochal uit Goes was één van de schakers die ongeslagen bleef tijdens het HZ-toer- nooi. In Vlissin- gen remiseerde hij gisteren tegen de Rus Ikonnikov. Hij heeft nu 3,5 punten. Derdedivisio nist Goes speelt morgen om 20.00 uur thuis de derde oefenwedstrijd van deze voor bereiding. Te genstander is Halsteren, de oude club van Goes-trainer Ruud Pennings. Roeland van Vliet Vlissingen Nancy van de Ven op haar Yamaha. De Vlissingse motorcrossster rijdt nog twee Grand Prix-wedstrijden dit jaar. FOTO FRANK DE ROO - Nancy van de Ven a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43