Eerste Lifesaving Event Vlissingen IN DE REGIO 6 Winkel komt aan Rijkendijk MIJN DORP, MIJN STAD Burgemeester en wethouders van Veere aarzelden om toestemming te geven. Het bestemmingsplan Stad Veere staat een winkel op die locatie niet toe. Het college van B en W was bezorgd dat meer onderne mers daar of elders in navolging van Bliek een zaak willen opzetten waar dat formeel niet mag. In het geval van Bliek willen B en W een uitzondering maken. Toen die eind vorig jaar de bakkerij bij de lunchroom sloot bij gebrek aan ba ten na het seizoen, verloor Veere niet alleen de laatste bakker maar zelfs de laatste verkoper van eerste levensbehoeften. Brood is er sinds dien enkel belegd te krijgen. On- dernemers en winkels genoeg in de stad, maar niet voor de dagelijkse boodschappen. Veerenaar Chris Koole sprong in het gat met een mobiele broodkraam. Die mocht hij tot mei houden, omdat een kraamverkoper in die periode ver stek liet gaan. Maar ruimte om daarna door te gaan, was er niet in het Veerse vergunningenstelsel voor kraamverkoop. Streepje voor Dat grootvader Bliek al begon te bakken in Veere, geeft kleinzoon Peter een streepje voor bij het ge meentehuis. Door de gevels van de bergingen te veranderen, steken ze wel een beetje uit, maar het pand zelf wordt niet groter. Bovendien zou de winkel kun nen bijdragen aan de ontwikkeling van het Oranjeplein, vindt het ge meentebestuur. De stadsraad Veere en de ondernemersvereniging MSV steunen de plannen van Bliek, mits er op het gebruik van bergingen achter de andere winkels aan de Markt gelet wordt en de winkel van Bliek voor de 'kleine' boodschap blijft. Het evenement is op touw gezet door de Dr. Stavermanbrigade uit Vlissingen en Olivier de Puit van Lifesavingshop in Oost-Souburg. Tot zeventig gediplomeerde red ders uit diverse landen komen naar het strand. Zij strijden twee dagen lang in twee leeftijdsgroe pen, tot vijftien jaar en daarboven, in verschillende disciplines. De toponderdelen zijn zondag om 13.00 uur de Oceanman en Oceanwoman. Die zijn parallel aan de Ironmanraces: 600 meter op de surfski, 400 meter op een rescue- board, daarna 300 meter zee- zwemmen, en als sluitstuk een sprint van 100 meter op het strand. Sporten worden individueel en als estafette gedaan. Zaterdag duren de wedstrijden in het water en op het strand van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdagmid dag tegen 16.00 uur bezoeken de KNRM en de Kustwachthelikop ter het evenement voor een 'search and rescue'-oefening, waarbij een drenkeling van een reddingsvlot wordt gehesen en aan boord van een KNRM-boot gebracht wordt. De zondag opent om 09.30 uur met een strandrace voor jongens en meiden. Om 11.30 uur beginnen de reanimatiewedstrijden. Daarbij kunnen toeschouwers ook een reanimatie ondernemen. Om 12.30 uur beginnen de eerste Beach Flagswedstrijden, waarbij deelnemers proberen zo snel mo gelijk een vlag te bemachtigen. Net als bij een stoelendans zijn daar steeds minder van. Inschrijven is mogelijk via lef.lifesavingshop.nl. Het evenement sluit even na 15.00 uur met de uitreiking van de prijzen. Inloopdag Concert Meezingmiddag AAGTEKERKE Zangavond dinsdag 6 augustus 2019 Veere krijgt toch weer een bakker WA AAGTEKERKE Speeltuinvereniging Aagtekerke krijgt 25.000 euro extra van de gemeente Veere om de speeltuin aan het Dorpsplein van het verval te redden. De vereniging wil de ko mende vijf jaar speeltoestellen vervangen en opknappen. Dat is hard nodig, zegt bestuurslid Freddy Blaas. ,,De speeltuin is de laatste jaren noodlijdend. We hebben veel onderhoud moeten plegen. Toestellen raken verouderd en komen straks niet meer door de certificering heen. Dan heb je de keuze: vervangen of weglaten. Maar dan bestaat de kans dat de speeltuin zelf op den duur verdwijnt. Speeltoestellen zijn in 15 jaar wel drie keer zo duur geworden." Cora (links) en Finja kunnen goed overweg met de nieuwe schommel in de speeltuin. foto lex de meester Veere krijgt toch een winkel voor de dagelijkse boodschap pen. Bliek Meesterbakkers mag de bergingen en garages achter de lunchroom aan de Markt aan de Rijkendijk, langs parkeer plaats Oranjeplein, veranderen in een bakkerijwinkel met wat le vensmiddelen. Claudia Sondervan Veere De beste strandredders van Eu ropa gaan zaterdag en zondag met elkaar in competitie op het Badstrand in Vlissingen, tijdens het eerste Lifesaving Event daar. Naast de getrainde red ders, die kampen in de races Oceanman en Oceanwoman, kan iedereen meedoen aan een afvalrace Beachflags. Claudia Sondervan Vlissingen De bergingen aan de Rijkendijk in Veere waar bakker Bliek de nieuwe winkel in wil maken. foto google streetview OOST-SOUBURG Vandaag wordt een in loopdag voor ontmoe ting en spel gehouden in de Ark (Oranjeplein 2) in Oost-Souburg. De mid dag duurt van 14.30 tot 16.30 uur. Iedereen is welkom, de toegang is gratis. OOSTKAPELLE Stichting Oostkapelle Cultureel heeft voor haar vijfde concert Rien Balkenende en Maaike van der Heijdt uitgeno digd. Balkenende be speelt de vleugel en Van der Heijdt de fluit. Het duo brengt werken van PH. Gaubert, C. Debussy en E. Schulhoff. Het concert vindt morgen plaats, om 20.00 uur in de Dorpskerk. Toegang is gratis. Na afloop wordt gevraagd om een vrijwillige bijdrage. OOST-SOUBURG In Oost-Souburg wordt morgen een meezing- middag gehouden. Nady de Boom, Kas de Boom en Janny Lous verlenen muzikale medewerking aan de meezingmiddag. Belangstellenden zijn om 14.30 uur welkom in Maaike van der Heijdt en Rien Balkenende. FOTO EDUARDUS LEE de Open Haven, Oranje plein 2 in Oost-Souburg. De toegang is gratis. In de dorpskerk in Aag- tekerke wordt morgen om 20.00 uur een zo- merzangavond gehou den. De toegang is vrij. Geert Jan Hoekman be geleidt op het orgel. AAGTEKERKE Ver enigingsgebouw Ami- citia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren; DISHOEK Toeristen kerk, 11.00-17.00 uur: Expositie 'Tekst en beeld'; Strandpaviljoen Kaapduin, 19.00 uur: Zomeravond Beach- volleybal toernooi; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+; KOUDEKERKE De Couburg, vanaf 18.45 uur: Zomeravond- bridge; MIDDELBURG Drie wegenhof, Middel burg CitySeeds, 10.30-11.30 uur: Gra tis groente voor mi nima uit Walcheren; Plein voor ZB, over dag: Expositie foto- taal; OOSTKAPELLE Terra Maris, 16.30-19.30 uur: Groot Middel eeuws Festijn 'Spelen en Spijzen'; pskerk, Dorpskerk, 19.00 20.00 uur: Openstelling kerk en mogelijkheid toren te beklimmen; Info- Knooppunt 't Wach- tertje, 19.30 uur: Wandeling met gids; De Graanschuur, 20.00 uur: Optreden Singer- Songwriter Jorinke; RITTHEM Fort Ram- mekens, 19.30 uur: Wandeling o.l.v. een gids van Staatsbos beheer; VEERE Centrum, 10.00-17.00 uur: His torische Markt; Het Akkoord, 10.00 17.00 uur: Rommel en curiosamarkt; ZOUTELANDE Willi- brordusplein en Langstraat, vanaf 10.00 uur: Seizoen- smarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38