Boerkaverbod Jaloezie rond ex leidt tot klappen 'Sta thuiskweek van medicinale wiet toe' 2 WENDY WAGENMAKERS AAAHHH Column Wat dacht Hendrik Jan Bie- mond toen hij zaterdag ochtend een gele boerka over zijn blonde lokken liet glij den? Dat hij lollig was? Dat hij en de andere Burqa Queens in regen boogkleuren eens lekker een vuist zouden maken tijdens de Canal Pride? En terecht. Met zijn actie maakte het Amsterdamse gemeenteraads lid - notabene werkzaam geweest- als officier van justitie - niet alleen islamitische vrouwen belachelijk, maar vooral ook zijn politieke par tij. Die partij, de PvdA, stond ooit vooraan in de strijd voor vrouwen rechten. Sterker: het manifest dat in Nederland leidde tot de Tweede Feministische Golf werd geschre ven door een sociaal-democrate. Ze werd zelfs raadslid voor de PvdA. Net als Hendrik Jan. Joke Smit, en vele Rooie Vrouwen met haar, zou zich echter in haar graf omdraaien als ze zag hoe haar opvolger aandacht vraagt. Al in 1979 uitte zij haar zorgen over ge zichtsbedekkende kleding voor vrouwen, toen in Iran de hoofd doek voor vrouwen verplicht werd gesteld. Een boerka, of zelfs de ni- kab, gaat nog een paar stappen verder. Want een boerka, beste Hendrik Jan, heeft helemaal niets met vrij heid te maken. In een woestijn is zo'n sluier misschien handig als je gezandstraald dreigt te worden, maar daarbuiten is het een sym bool voor vrouwenonderdruk king. Een boerka maakt integratie van moslims onmogelijk en is in veel landen verboden. Tijdens de Hadj kom je er zelfs de heilige stad Mekka niet mee in. boerka gezien. Erbuiten wel. De neiging het ding weg te trekken, kon ik ternauwernood onderdruk ken. Wat mij betreft worden ze helemaal verboden, overal ter we reld. Niemand hoort verborgen te worden en iedereen heeft recht op oogcontact. Niets zo fijn als de zon op je gezicht, de wind door je ha ren. Dat zou Hendrik Jan toch moeten weten. Dacht Hendrik Jan dat hij lollig was toen hij een boerka aantrok? DE STELLING Vandaag: Ik gedraag me ook weleens hufterig in het verkeer Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Kok Everse weg bij Tafel Thuis ABT wil turbines alleen bij elkaar Ritthem Bromfietser poogt ervandoor te gaan De Vlissingse had een vriend in Rotterdam en een vriend in Vlis- singen, plus een stalkende ex. Een slechte combinatie zo bleek, want G. kon dat niet verkroppen. Boven dien, zo beweerde hij, maakte hij zich zorgen om zijn drie kinderen. Toen hij ook nog eens vernam dat zij'het' met die twee vrienden deed, ging hij samen met die kennis én haar 15-jarige zus naar Rotter dam om de boel uit te praten. Het gesprek verliep voorspoedig, zo beweerde hij. Alleen werd het slachtoffer door G. met een vuur- wapen bedreigd en gedwongen G.'s ex te bellen om zo te horen wat zij allemaal had uitgespookt en met wie. De Rotterdammer werd vast gebonden en naakt achtergelaten. Voor het naakt achterlaten van het slachtoffer had G. een reden: als hij hen achterna zou gaan moest hij zich eerst aankleden en dat kostte te veel tijd. Tijdens de rechtszaak wijst iedereen naar elkaar Terug in het Zeeuwse liet G. zijn ex haar Vlissingse vriend uitnodi gen. Op het moment dat die arri veerde ontstond een vechtpartij waarbij de man ernstig gewond raakte. Tijdens de behandeling van de zaak wees iedereen naar elkaar. De 15-jarige zus van A. moet don derdag voor de rechtbank verschij nen. Haar zaak wordt achter geslo ten deuren behandeld. Naast de ge ëiste straf zou er ook een schadever goeding van 6625 euro moeten wor den betaald. D66-raadslid Peter de Kraker pleit daarvoor in schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is een uit spraak van de Middelburgse rech ter. Die oordeelde onlangs dat Ter- neuzens burgemeester Jan Lonink ten onrechte had besloten een wo ning voor drie maanden te sluiten, omdat er veertig hennepplanten waren gevonden. De bewoner kon een doktersverklaring overleggen waarin staat dat hij de zelf geprodu ceerde wietolie nodig heeft om pijn te kunnen bestrijden. Lonink wil vanwege het vonnis de discussie over thuiskweek van medicinale wiet landelijk aan zwengelen. Dat gebeurde ook nadat toenmalig burgemeester Peter Noordanus van Tilburg medicinale thuiskweek in 2016 toestond na overleg met politie en Openbaar Ministerie. Tot een doorbraak heeft dit nooit geleid. D66'er De Kraker vraagt Lonink nu het voorbeeld van Tilburg op een of andere manier te volgen. In Tilburg gelden duidelijke richtlijnen voor thuiskweek, opge steld in samenspraak met de in de stad actieve Stichting Patiënten groep Medicinaal Cannabisgebrui kers. De kweker moet een dokters verklaring hebben. Verder gelden de vijf'V'-regels: Vijf planten, vei lig, verantwoord, verzekerd en ver wittig de gemeente. Brandgevaar Lonink heeft eerder aangegeven geen moeite te hebben met de kweek van maximaal vijf hennep planten voor medicinaal gebruik. De kweek van veertig planten, zoals bij de voorgenomen sluiting van de woning in Terneuzen, gaat hem evenwel te ver, ook vanwege brand gevaar. In Tilburg is dat aantal evenmin toegestaan. overheid: iedere gemeente krijgt melöpünt VOOR AGRESSIEVE HONDEN 2,3 of 4 dagen supervoordelig nabij CentrO Oberhausen dinsdag 6 augustus 2019 Hoon viel Hendrik Jan ten deel. In Zeeland heb ik nog nooit een Reageer op pzc.nl Gisteren: Knooppunt Drie Klauwen is weggegooid geld 1444 reacties MIDDELBURG Chefkok Hans Everse uit Kapelle heeft afscheid genomen als divisiema nager van Tafel Thuis in Middelburg, de grootste instellingscateraar van Zeeland. Hij wordt waar genomen door Tim Sinke. Everse, die naam maakte als pleitbezorger van lo kaal en vers instellings eten, volgde in 2017 meesterkok Sjaak Jobse op, zijn leermeester. Everse is genoodzaakt zijn taken bij Tafel Thuis neer te leggen door privé-omstandigheden. Hij zoekt een andere po sitie in het veld van koken, gezondheid en zorg. THOLEN Nieuwe windmolens op Tholen mogen alleen bij al bestaande windparken geplaatst worden, zoals op de Oesterdam en bij Windpark Krammer. Dat vindt de fractie van Alge meen Belang Tholen (ABT). De partij wil dat er regionaal overlegd wordt over het bouwen van nieuwe windmolens. Ze wil daarmee voorkomen dat buurgemeenten als Bergen op Zoom en Steenbergen molens dicht bij de gemeente grens met Tholen zetten. ABT neemt hiermee een voorschot op het ge meentelijke debat over windmolens in het najaar. Een 22-jarige bromfiet ser uit Middelburg die in de nacht naar maandag op de Moeringweg in Ritthem probeerde te ontkomen aan een poli tiecontrole, is aange houden. Agenten zagen de bromfietser rond 2.15 uur rijden en merkten op dat hij ineens de verlich ting doofde. De brom fietser probeerde weg te komen, maar kwam in de berm ten val. De Mid delburger had wat hasj bij zich en had drugs ge bruikt. Het is dit jaar al de derde keer dat hij zonder geldig rijbewijs op een brommer wordt aangehouden. Tegen de 28- jarige Vlissinger T. G. en zijn ex-partner C. M. (27) zijn gisteren in Middelburg cel straffen geëist van vijf jaar res pectievelijk achttien maanden. Daarvan zijn er zes voorwaarde lijk. De man, die als extreem ja loers bekend staat, wordt ervan verdacht twee mannen ernstig te hebben mishandeld. Tegen een kennis van G., de 26-jarige Vlissingse E. A. die hem in Rot terdam zou hebben geholpen, was vrijspraak geëist. Ad Roos Middelburg Uitspraak 19 augustus. In Terneuzen moet het mogelijk worden naar Tilburgs model wiet te kweken voor medicinaal gebruik. Harmen van der Werf Terneuzen K1ES C>E EERSTE LETTER VAN! UW ©EMEENTE. BEDOELT U t>E A VAN AALTEN? Art Inn Hotel Dinslaken 1,2 of 3 nachten in een 2-persoonskamer V 1,2 of 3 x uitgebreid ontbijtbuffet V Gratis Wi-Fi en parkeren bij het1 1 V Ideale wandel-en fietsomgeving V Tip: Oberhausen en Duisburg hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur t 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2