Belg Lambrecht overlijdt na val MBeWffi ZEELAND 25 arlos Sainz jr. Pierre Gasly Lewis Hamilton Daniel Ricciardo miuM phiNé Constructeurs 2019 2018 Lambrecht smakte halverwege de rit over 150 kilometer van Chor- zów naar Zabrze tegen het asfalt. De Belg moest gereanimeerd wor den, voordat hij met een helikopter naar een ziekenhuis kon worden gebracht. Enkele uren later kwam het trieste nieuws naar buiten. Vol gens Poolse media viel Lambrecht tegen een betonnen rioolbuis. Dui delijk is dat het parcours spekglad was. Bij de finish in Zabrze gingen verscheidene renners onderuit. De Italiaan Elia Viviani stapt met ingang van komend seizoen over van Deceuninck - Quick-Step naar het Franse Cofidis. De Spanjaard Mikel Landa (29) vertrekt bij Mo- vistar en rij dt volgend seizoen voor Bahrain Merida. Hij volgt daar de Italiaan Vincenzo Nibali op, die vol gend jaar rijdt voor Trek-Segafredo. FORMULE 1 WK-stand (na 12 races) 2018 2019 [019 Geef jouw mening - - l,-v V." -'.V Help ons om het amateurvoetbal goed in kaart te brengen. Doe mee en bepaal mede het Nationale Voetbalrapport dat in de Week van het Amateurvoetbal gepresenteerd wordt. Vul de enquête in en maak kans op 2 kaarten voor de EK-kwalificatie. Ga naar pzc.nl/voetbalrapport dinsdag 6 augustus 2019 PC VOLGENDE RACE GP VAN BELGIË ZONDAG 1 SEPTEMBER 15.10 UUR 1. Mercedes 345 1. Mercedes 438 2. Ferrari 335 2. Ferrari 2 88 3. Red Bull 223 3. Red Bull 2 44 4. Renault 82 4. McLaren 82 5. Haas 66 5. Toro Rosso 43 6. Force India 59 6. Renault 39 7. McLaren 52 7. Alfa Romeo 32 8. Toro Rosso 28 8. Racing Point 31 9. Sauber 18 9. Haas 26 10. Williams 10. Williams ZABRZE De Belgische wielren ner Bjorg Lambrecht is gisteren overleden aan de gevolgen van een zware val in de derde etappe van de Ronde van Polen. De ren ner van Lotto Soudal was 22 jaar. „De grootst denkbare tragedie is zojuist de familie, vrienden en teamgenoten van Bjorg overkomen. Rust in vrede Bjorg", meldt de Bel gische wielerploeg. Lambrecht was een groot Bel gisch klimtalent en werd vorig jaar tweede op het WK voor beloften. Hij beleefde dit seizoen zijn door braak met hoge klasseringen. Zo werd hij zesde in de Amstel Gold Race en vierde in de Waalse Pijl. Lambrecht won verder het jonge- renklassement van het laatste Cri- térium du Dauphiné. De derde etappe in Polen werd gewonnen door Pascal Ackermann. De Duitser kwam als tweede over de meet achter Nederlands kampi oen Fabio Jakobsen. De renner van Deceuninck - Quick-Step sprintte echter onreglementair en werd ge diskwalificeerd. Danny van Poppel van Jumbo-Visma werd nu tweede. Ackermann leidt in het algemeen klassement. De positieve verrassing van de eer ste seizoenshelft is McLaren. Lando Norris doet het goed, Carlos Sainz jr. is best of the rest in het kampioenschap. Goed voor de For mule 1 dat het klassieke team er weer bij is gekomen. Eén schuiver, vorige week in Duitsland. Verder controleert en domineert Lewis Deze dikke onvoldoende is in eerste instan tie voor het team van Renault. Wat een hoogmoed klonk daar eind vorig jaar. Ze zouden op het niveau zitten van Red Buil fin mee gaan doen om de wereldtitel. Of Daniel Ricciardo alleen voor die woorden viel, of toch vooral voor de dollars, maakt niet uit.- Feit is dat de Fransen er niets van bakken dit seizoen. Geen snelheid, geen betrouw baarheid, amper punten. Ricciardo blijft la chen, maar hij wilde toch wereldkampioen worden? Dan was dit een beroerde keuze. Flamilton de Formule 1 nog altijd. Hij heeft de beste auto, zijn exceptionele racekwaliteiten doen de rest. Zondag moest hij tot het uiterste gaan, maar juist dan komt de beste coureur in hem boven. Hamilton wil die zeven wereldtitels van Michael Schumacher evenaren en verbeteren. Nummer 6 is alvast bijna binnen. Ook meegewogen: Hamilton denkt na en spreekt zich uit over de toekomst van de sport. Verstappen stond vorig sei zoen bij de zomerstop nog zesde en had maar liefst 76 punten minder verzameld. 1. Hamilton 213 1. Hamilton 250 2. Vettel 189 2. Bottas 188 3. Raikkönen 146 3. Verstappen 181 4. Bottas 156 4. Vettel 156 5. Ricciardo 132 5. Leclerc 132 6. Verstappen 105 6. Gasly 63 7. Hülkenberg 52 7. Sainz jr. 58 8. Magnussen 45 8. Raikkönen 31 9. Alonso 44 9. Kvyat 27 10. Pérez 30 10. Norris 24 La Régioi SAVOtE MONT:: BLANC Bjorg Lambrecht dit jaar als beste jongere bij het Critérium du Dauphiné. Auw, die grap van Lewis Hamilton zondag na de race. Het ging over Fernando Alonso en of hij niet zou moeten terugkeren in de Formule 1. ,,Jij hebt al eens met hem samen gereden, bel Toto Wolff even'', op perde Verstappen richting Hamilton. ,,Nou'', ant woordde de Brit, ,,ik heb een teamgenoot die wel- eens wint. Volgens mij is er naast jou een geschikter stoeltje voor Fernando.'' Als er door je collega's zo over je wordt gesproken, weet je wel hoe laat het is. Pierre Gasly kent een uiterst moeizaam seizoen, vanaf de testweken in Barcelona tot afgelopen zondag in Honga rije. Hij leidt het schadeklas- sement, niemand maakte meer brokken dan hij. De bazen van Red Bull Racing blijven maar herhalen dat hij beter moet presteren. Het punt is alleen dat Gasly niet harder gaat rijden van kri tiek en geroddel. De vraag is of hij het tij nog kan keren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25