Matheu isde att van de kermis JA JOL Nederlandse wijnboeren Champions League Grote zorgen rond asociaal rijgedrag, geweld tegen agenten en verkeersdoden Walcheren Hij schitterde als Ciske de Rat in de gelijknamige musical en speelde al in diverse films. Matheu Hinzen (13) is een ster, die nu gewoon te bewonderen is op de kermis in Middelburg. Als hulpje van zijn ouders, bij de achtbaan. zeeland tellen hun zegeningen Het wordt wederom een topjaar Duels met Paok nu al van cruciaal belang voor Ajax»P2o Om de pakkans te vergroten, wil de politie actiever handhaven. ,,De verkeerspolitie kan het niet alleen, er ligt ook een taak voor alle andere agenten'', zegt Paul Broer, plaats vervangend portefeuillehouder verkeer van de landelijke politie en hoofd infrastructuur bij de politie Den Haag. ,,Alle politiemensen op straat en in de wijk moeten ingrij pen als ze in het verkeer asociaal ge drag waarnemen.'' Dat zit nu nog niet altijd bij iedereen in het sys teem, zegt Broer. ,,We kunnen daar nog een duidelijke slag maken.'' De politie maakt zich ernstig zor gen over het toenemende asociale gedrag op de weg. In vijfjaar tijd verdubbelde het aantal gemelde verkeersruzies van 3140 in 2013 naar 6340 vorig jaar. Tegelijk neemt het geweld tegen politieambtenaren in het verkeer hand over hand toe: vo rig jaar was het 824 maal raak, 300 keer meer dan in 2017. Ook weginspecteurs van Rijkswater staat hebben daar vaker last van. Het aantal verkeersdoden stijgt ondertussen weer na decennia van dalingen. Vorig jaar kwamen er 678 Het verkeer is een samenspel, je moet elkaar iets gunnen mensen om, een toename van ruim 10 procent. Broer beklemtoont dat asociaal gedrag niet alleen op de be langrijke verkeersaders plaatsvindt. ,,Verkeershufters vind je ook in de wijken en bij jou in de straat.'' Slimme technologie De verkeerspolitie hoopt ook meer gebruik te maken van slimme tech nologie. Zo loopt momenteel een proef met mono-camera's, die kun nen zien of automobilisten een smartphone vasthouden tijdens het rijden. ,,We hoeven overtreders dan niet meer aan de kant te zetten, waardoor agenten meer tij d hebben voor andere overtredingen.'' Vol gens de politie komt de verhufte- ring door verruwing en het ont staan van een ik-cultuur. Broer: ,,Hoe mensen zich op de weg ge dragen is een uitvergroting van ons gedrag in het dagelijkse leven. Het verkeer is een samenspel, je moet elkaar iets gunnen.'' Duidelijk is dat veel Nederlan ders zich rot ergeren aan het asoci ale gedrag van veel medewegge bruikers. In enquêtes naar verkeers- ergernissen staan agressief rijge drag, bumperkleven, te laat invoe gen en veel te hard rijden steevast bovenaan. P7 dinsdag 6 augustus 2019 Nieuwsmedia Politie pakt verkeershufters aan De politie gaat verkeershufters met man en macht aanpakken. Behalve agenten van de ver keerspolitie moeten ook alle an dere agenten asociaal gedrag op de weg vaker bekeuren, stelt Paul Broer, plaatsvervangend hoofd verkeer van de politie. David Bremmer Den Haag —Paul Broer, politie Wisselvallige zomerdagen 23°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1