'Net als in het evangelie draait het bij kijken naar porno om verlangen naar vrijneid' PASPOORT Pierre Theodo- rus Valkering Geboren Privé De reactie van het bisdom op zijn boek be vestigt zijn conclusie dat de katholieke kerk 'ziek' is. In zijn boek schrijft hij dat de kerk verder 'ineenschrompelt' en 'sektarischer' wordt. Een instituut waar onwaarachtig heid, onoprechtheid en huichelachtigheid regeren als het gaat om homoseksualiteit. ,,Een collega heeft op een jongerenbijeen komst beweerd dat homoseksualiteit van de duivel is. Dat mag blijkbaar wél.'' Met zijn boek wil hij het taboe doorbre ken, eerlijkheid en oprechtheid in de kerk bevorderen. Het is nog te vroeg voor een conclusie, zegt Valkering. „Mensen praten erover, dat is al iets. Ik heb lieve reacties gehad, ook van collega's. Mensen begrijpen me en staan achter me.'' Valkering wil afrekenen met zijn 'demo nen' uit het verleden. Hij klampt zich vast aan de woorden van de Duitse kunstenaar Joseph Beuys: 'Wie zijn wonden toont, wordt genezen. Wie ze verbergt, wordt niet genezen'. Valkering: ,,Dat hoort bij de kern van het christelijk geloof.'' 10 8 augustus 1960, in Santpoort. Opleiding Katholieke Theolo gische Hogeschool Amsterdam. Loopbaan Begint in 1988 als pastoraal werker bij de R.K. Citykerk in Amsterdam. Op 12 maart 1994 wordt hij in de Sint- Nicolaaskerk in Amsterdam tot priester gewijd. Datzelfde jaar wordt hij aange steld als pastor van de Vredeskerk. Daarnaast is hij van 2008 tot 2016 pas tor van de Kerk van Onze-Lieve-Vrouw aan de Allerheilig ste Rozenkrans (Obrecht-kerk). Alleenstaand. Valkering is de oudste van vijf kinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 90