'Gek doen op de Gay Pride? Niks voor mij' GELD GELUK Ivo en Jedrek zijn het gewend om met weinig geld rond te komen. Al kunnen ze nu eindelijk sparen voor een Auping. Ivo Jedrek Beste koop Slechtste koop Ivo: ,,Ze maakt het gezin compleet. Ze eet wekelijks voor 3,50.'' Ivo: ,,Dat hebben we met liefde voor haar over.'' Jedrek: ,,Ik ben trouwens ook blij met de grote slaapbank, waar logés op kun nen slapen.'' Ivo: ,,We vinden het leuk om bezoek te krijgen. Jedrek kookt graag en goed. De boodschappen doen we samen, een keer in de week. Ik houd als een waakhond het lijstje in de gaten, dat we niet over het budget van 75 euro heen gaan.'' Jedrek: ,,Alles halen we bij Lidl, behalve brood. Brood uit de supermarkt vind ik niet lekker, dat halen we twee keer per week bij de natuurwinkel.'' Ivo: ,,We hebben ieder een rekening. Jedrek stort het grootste deel van zijn salaris op mijn rekening, daarvan laten we het huishouden draaien.'' Jedrek: ,,Ivo moest voor mij garant staan toen ik negen jaar geleden vanuit Polen naar Nederland kwam.'' Ivo: ,,In die tijd had ik genoeg werk als regisseur en verdiende ik goed. Jedrek 6 Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Ivo van Megen (56, rechts), regisseur en huis meester in Boekhandel Dominicanen Jedrek Kupczyk (45), verkoper in schoenen winkel Monfrance Ivo en Jedrek wonen met hond Hanka in een sociale huurwoning uit 1912 in Maastricht. Ivo: ,,Een rood emaillen pannetje met een blauw deksel. We kochten het in een huishoudzaak in Polen. Met deze kleuren combinatie bekenden we de herenliefde." Jedrek: „Trouwringen, die kochten we in een Joodse wijk in Krakau voor maar 18 euro.'' Ivo: ,,Een strijkplank en -bout. Ik vind strijken bur gerlijk en heb me er lang tegen verzet dat ze in huis kwamen, maar Jedrek stond erop.'' Jedrek: „Olijfgroene muur verf bij de Gamma. Omdat we het hadden laten men gen konden we het niet terugbrengen.'' TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO MARCEL VAN HOORN Ivo: ,,Onze beste gezamenlijke koop is hond Hanka.'' Jedrek: ,,Ze is ons kind, we hebben 350 euro voor haar betaald.'' Jedrek: ,,Meer denk ik, ze eet ook brok jes en snoepjes. Het zal rond de 10 euro zijn.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 86