Wie wat INHOUD VOORWOORD Een paar maanden geleden keek ik met mijn zoon (16) de Netflixserie Sex Educa tion. Recht voor z'n raap seksles voor pubers, zoals de titel suggereert? Nee. Maar het gaat er natuurlijk wel over. Het mooiste aan de serie vond ik dat er nor maal wordt gedaan over - ja, eigenlijk over alles. Op een luchtige manier komt zo ongeveer elke minderheid aan bod. Af en toe zei mijn zoon dat hij het awkward vond, ongemakkelijk, om met zijn moeder naar zo'n serie te kijken. Dat was het natuurlijk ook. Gelukkig konden we gewoon naar de televisie blijven staren. En kon ik zonder mijn ogen van het scherm te halen, terloops, wat dingen aan hem vragen waarnaar ik nieuwsgierig ben. Ik: ,,Soms denk ik dat X. (een vriend van mijn zoon) homo is.'' Zoon: ,,Ja? Kweenie, zou kunnen.'' Ik: ,,Zou je dat ingewikkeld vinden?" Zoon: ,,Euh, nee. Hoezo?'' Ik: ,,O, gelukkig.'' Zoon: ,,Huh? Gelukkig?'' Ik: ,,Dat je hem niet zou afwijzen.'' Hij: „Afwijzen? Mam! Jij bent echt raar.'' M'Wie heeft het WK voetbal gewonnen: de VS of lesbiennes? Dragking Evan Wolfe bracht Evelien dichter bij haar vriendin 'Ik ben nog nooit zo celibatair geweest als in deze levensfase' Raar? Ik? Hoezo? Ik was opvoedkundig gezien juist heel tolerant en goed bezig, vond ik zelf. Ik zou mijn puberzoon er nog maar weer eens op wijzen dat er helemaal niets mis is met homo's, lesbo's, bi's en de rest. Totdat mijn zoon zei dat het hem helemaal niets uitmaakt 'wat' iemand is en of iemand 'iets' is. „Sommige mensen zijn homo, sommi gen niet, sommige meisjes zijn jongensachtig, sommige jongens zijn vrouwelijk, soms zoent een jongen met een jongen en is hij toch geen homo, sommige jongens houden van vrouwen kleren en zijn toch geen trans - nou en?'' Hij zei het zonder zijn ogen van het scherm te halen, terloops. Ik heb altijd plezier in mensen die rek brengen in wat we 'normaal' vinden. Misschien ziet u de zaken ook wel weer net iets anders nadat u dit speciale nummer heeft gelezen. 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Fijn spul 08 Pierre Valkering 14 De stand van zaken 20 Gender-abc 26 Noten kraken 28 Dragkings 32 Lezen 34 De zomer van 1979 36 Lezen 40 Eten 42 BV De Liefde 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Monica Beek, Samuel Bom, Malou van Breevoort, Shody Careman, Suzanne Eijgen- raam, Wilmie Geurtjens, Ronald Giphart, Gijs Groenteman, Marcel van Hoorn, Joost Hoving, Pieter Hulst, Jean-Pierre Jans, Annemarie Kleywegt, Tonny van der Mee, Johan Nebbe- ling, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Erik Smits, Studio Ski, Studio Vonq, Pam van der Veen, Vijselaar Sixma, Manon van der Zwaal Reageren? magazine@persgroep.nl EFacebook @admagazine De foto op de voorkant is van Manon van der Zwaal, make-up artist Radna Be- rendsen en model Dominic Rahantoknam Anniek van den Brand ZATERDAG 3 AUGUSTUS 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 83