'Iedereen moet het op zijn manier doen en ik wil iedereen in zijn waarde laten. Maar ik zeg wel wat ik vind' 7 Willy Wouters-Maljaars: ,,Ik raad klanten boeken aan waarvan ik denk dat ze hen aanspreken en verrijken." foto lex de meester we niet naar het geloof van de hulpvrager. Van onze vijf kinderen wonen alleen de twee jong- sten nog thuis. We hebben momenteel drie pleegkinderen, broers. En er komt binnenkort iemand op het erf wonen die Piet in het bedrijf kan helpen tot hij zijn leven weer op de rails heeft. Als ze vragen over het geloof hebben, kunnen ze bij ons terecht. Hopelijk is het chris telijk geloof voor hen aantrekkelijk, maar wij hebben geen directe bekeringsdrang." Hoe kwam u op het idee een boekwinkel in Meliskerke te beginnen? Een gat in de chris telijke boekenmarkt? ,,Sommige mensen denken inderdaad dat ik een christelijke boekhandel drijf. De Boeken molen heeft een behoorlijke, zichtbare afdeling met christelijke werken, maar ik verkoop alle boeken die in Nederland worden uitgegeven. Alle titels zijn te bestellen. Ik ben een boekhan del begonnen uit liefde voor het boek." Toen u de boekhandel begon, was u leraar Ne derlands? ,,Klopt. Op mijn 25ste, na mijn trouwen, ben ik nog begonnen aan een studie Nederlands. Dat wilde ik altijd al doen en nadat ik die had afge rond, heb ik voor de klas gestaan. Eerst bij het Calvijn College en vervolgens bij de CSW. Net toen ik daar was aangenomen, kreeg ik de vraag of ik de boekhandel wilde overnemen. Een boekhandel aan huis was - naast het pluimveebedrijf van mijn man Piet - makkelij ker te bestieren. Ik kon op mijn oude school zo weer als leraar terecht, maar ik kan in de boek handel nog meer mijn liefde voor boeken kwijt." Kunt u in Meliskerke alleen christelijke boe ken aanprijzen of kunt u alles wat u goed vindt loven? ,,Dat is afhankelijk van de persoon. Ik ken veel mensen en houd rekening met persoonlijke smaken en voorkeuren. Ik raad klanten boeken aan waarvan ik denk dat ze hen aanspreken en verrijken. Maar ik dring niemand iets op. Zelf lees ik echt niet alleen christelijke boeken, ik heb een heel brede smaak. Ik lees nu bijvoor beeld Een ladder naar de hemel van John Boyne. Niet dat ik alles even goed vind. De seksscènes mogen minder expliciet en de homoseksuele thema's heb ik na vier boeken wel gezien. Maar Boyne kan wèl prachtig schrijven." U nodigt regelmatig schrijvers uit in De Boe kenmolen. Zo vertelde Franca Treur vorig jaar over haar boek Hoor nu mijn stem. Treur wordt door veel dorpelingen toch als afvallige gezien? ,,Een aantal mensen heeft zich van Franca afge keerd. Ze was zenuwachtig toen ze hierheen kwam, maar ze is een dochter van ons dorp. Ze heeft hier belijdenis gedaan en ze moet kun nen zeggen wat ze wil. Ik vind De Boekenmo len daar de aangewezen plek voor. Misschien dat een enkeling mij erop aankijkt, maar Hoor nu mijn stem is prachtig. Heel mooi geschreven en een boek waarmee Franca gehoord wil wor den. Dat verdient ze ook. Ze heeft afscheid ge nomen van het geloof, maar niet van haar af komst. En bijna iedereen wil worden gehoord. Ik ook." GO ZATERDAG 3 AUGUSTUS 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55