Ondine Daar gingen mijn schadevrije jaren t In het nieuws Uit het nieuws Dorpentocht tegen uitbuiting kinderen AAD weg geregend van Weitjerock DEZE WEEK IN Z. Het lijkt mooi fietsweer te worden Je leert om ten koste van alles door te spelen' Ik tuurde naar het gras, maar kon er met de beste verwoest gazon in zien 6 BOEK HANDEL AAN HUIS EEN SUCCES 8 BEVRIJDING 11 EL CAMINO LEIDDE NIET GERAAKT TOTGROTE VREUGDE STEEDS VOLLER Rood van woede stond hij op zijn grasveld. ,,En wie gaat dit betalen?!", schreeuwde hij. We ston den al op het punt de boel de boel te laten, maar dat ging niet gebeuren, maakte meneer ons nog even duidelijk: ,,Wel alles meenemen!" En tegen zijn vrouw: „Volgende keer neem ik een container!" Het begon allemaal zo'n anderhalfjaar geleden. Iemand wilde graag van zijn keien af en had geen zin om er zelf mee te gaan sjouwen. Voor slechts vijftien euro mochten we ze komen halen. voor kwamen rijden. Op het gras, bedekt met een dun laagje sneeuw, lag een indrukwekkende stapel keien. De moed zonk me in de schoenen. Stapels bouwmaterialen, opgesteld over de gehele lengte van de stoep, versperden ons de weg. ,,Verderop parkeren en sjouwen dan maar", zei K. bedachtzaam. Hij keek met kennersoog naar de stapel. ,,Maak je borst maar nat. Zo'n honderddertig stuks schat ik, bijna zes kilo het stuk. En we moeten een paar keer rijden, anders wordt de lading te zwaar." Het begon te regenen. De kasseien glommen, glipten uit onze vingers, schaafden onze handen. Zwijgend werkten we door. Op de te rugweg, voor de tweede par tij, doorbrak K. de stilte. ,,Zouden we nou niet even de stoep op mogen rijden, tot bij die keien? Dat zou een hoop schelen." Het mocht, knikte me vrouw. We reden de auto de stoep op en parkeerden de aanhanger strategisch voor de berg stenen, een stukje op het besneeuwde grasveld. Een half uur later was de vreugde over het mazzeltje definitief omgeslagen in wanhoop. Eke steen leek ietsje zwaarder dan de vo rige. Alles was zeiknat. Eén wiel van de aanhanger was een paar centimeter de zom pige aarde in gezakt. K. veegde een druppel van zijn neus. lading wegrijden toen achter me de hel losbarstte. Me vrouw kwam schreeuwend naar buiten gerend: ,,Mijn gazon! Mijn gazon!" Meneer zwaaide wild met zijn ar men: ,,Stop! Ho!" Mevrouw had intussen een zenuwinzin king gekregen. ,,Zeker een kwart van het gazon verwoest!", fluisterde ze met tranen in haar ogen. Ik tuurde ingespan nen naar het gras met bandensporen in de sneeuw maar kon er, afgezien van het deukje bij de band van de aanhan ger, met de beste wil van de wereld geen verwoest gazon in zien. ,,Kan ik er in de lente niet zelf wat aarde en graszaad op gooien?", stelde K. voor. Maar nee: dit werd een verzeke ringskwestie. de verzekering weten. Of zelf de rekening betalen, natuur lijk. Na lang aandringen hadden de gedupeerden een offerte overlegd: 20 euro aan tuinaarde en 12 euro aan graszaad, als mede 150 euro aan arbeid. Knarsetandend voldeed ik de re kening. sindsdien rijd ik zo eens in de paar maanden langs het huis om te zien of de werkzaamheden al gevorderd zijn. Maar nee. Ruim een jaar na dato, nog steeds datzelfde hollebolle, hellende, pokdalige, mottige grasveld. Wel is de oprit be straat. Met graszaad, tuinaarde en voor 150 euro aan arbeid, schat ik zo. De Terre des Hommes Dorpen- tocht Walcheren vindt dit jaar voor de 23e keer plaats. Aan staande dinsdag zullen naar ver wachting zo'n drieduizend men sen op de fiets stappen. Dit jaar met thema's de inundatie van Walcheren en de Slag om de Schelde. De fietstocht gaat langs gedenkwaardige plekken als het bunkerpad, Uncle Beach, en het gemaal van Oostwatering. Goed weer is volgens organisa tor Hans Ligteringen tijdens zo'n fietsevenement van belang voor een mooie editie. Hij volgt de weersvoorspellingen dan ook op de voet. Hij is hoopvol. ,,Het ziet er goed uit", zegt hij. ,,De afgelopen jaren hadden we wat pech met het weer. Vorig jaar was het eigenlijk te warm. Het jaar daarvoor re gende het erg hard. Nu lijkt het mooi fietsweer te worden." Terre des Hommes zet zich in tegen kinderuitbuiting. Dat doet de organisatie door programma boekjes te verkopen. ,,We leven hier aan de kust zo goed, maar dit is in Kenia niet zo. Daar vinden nog afschuwelijke dingen als kin derhandel en prostitutie plaats. Wij willen daar een veilige omge ving creëren", zegt Ligteringen. Hij hoopt dit jaar tienduizend euro binnen te halen hiervoor. Deelne mers kunnen op verschillende plekken starten. Startposten zijn in Middelburg, Veere, Vlissingen en Gapinge. De Zeeuws/Rotterdamse band AAD stond vorige week voor het eerst op Weitjerock in IJzendijke. Het weer werkte niet mee: het fes tival viel in het water. Volgens zanger Adriaan van den Berg (foto) had zijn alternatieve rock band nog de meeste pech. ,,Bij ons optreden regende het het hardst", zegt hij. ,,Heel erg zonde. Er ston den maar weinig mensen op het veld. Aan de zijkanten stonden er een paar te schuilen. Daar kwam nog wat gejuich vandaan. De mensen die er wel stonden, heb ik natuurlijk bedankt", zegt hij. Hoe wel ze voor weinig mensen speel den, heeft de band zeker wat aan het optreden gehad. ,,Je leert echt om ten koste van alles door te spe len. Er vielen wat ongemakkelijke stiltes soms, maar toch moet je door om de mensen die er wel staan te blijven vermaken." De zanger is zeer te spreken over het festival. ,,De organisatie was erg goed", zegt hij. ,,Dat vind ik erg knap want het zijn volgens mij al lemaal vrijwilligers. Ook het ge luid was goed." Hij heeft de pro blemen rond het festival meege kregen en zou willen helpen. ,,Volgend jaar willen we er wel gratis staan. Dan zijn we al zo be roemd, dat we het geld niet meer nodig hebben", grapt hij. ,,Maar dan hopen we wel op beter weer. Die regen was echt jammer." Het was februari, koud en nat toen we met een aanhanger Ik wilde net met een tweede ,,Dat gaat u uw schadevrije jaren kosten", liet de dame van Ik weet niet of het onder de noemer 'stalken' valt, maar ZATERDAG 3 AUGUSTUS 2019 GO Meer informatie op dorpentocht-walcheren.nl. Jskois a -JM 10 Femke van der Laan telt steeds weer tot dertien 14 Kun je foto's en video's online nog wel vertrouwen? 16 Slapeloosheid ga je niet tegen met vroeg naar bed gaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50