'Er liepen steeds meer vage figuren' 'Voetbal is gekaapt door de rijken' bolclerman.nl Voordelige Last minutes! 4 Hoera, de eredivisie start dit weekend! Maar wie wint er: de clubs of het grote geld? Zelfs volksclub Feyenoord lonkt naar buiten landse investeerders. Fans vertellen over wat vreemd geld met hun club doet. Of deed. VOETBALINVESTEERDERS INVLOED zaterdag 3 augustus 2019 Sander van Mersbergen zijn rekeningen niet meer. Het opende de deur voor het Amerikaanse hedge- fonds Elliott, ook een partij die het supportershart doet beven. In Nederland kennen we het hyperkapitalistische fonds nog van chemiecon cern AkzoNobel, dat in 2017 zonder scrupules in stukken werd gescheurd. Bij AC Mi lan stelt Elliott nieuwe mensen aan en koopt het nieuwe spelers. Dat moet leiden tot succes - en vooral een grotere economische waarde van de club. Over een jaar, of twee misschien, verkoopt het hedgefonds de club weer. Aan wie? De hoogste bieder natuurlijk. Lollobrigidi is er niet ge rust op. Als supporter is het onmogelijk om nog echt contact te maken met de club, zegt hij. ,,Ik zou niet weten hoe. De voetbalwe reld is volkomen out of con trol. Onze keeper krijgt 6 miljoen euro per jaar! Dat is echt veel te veel. Voetballers spelen voor de club die het meest betaalt. Maar ik vind eigenlijk dat wij als suppor ters beter verdienen.'' et doet me nog elke dag pijn'', zegt I Bert Jansen. ,,Iedere twee nachten word ik wakker na een nachtmerrie over Lierse SK. Hoe dat gegaan is, die hele afwikkeling Het is een verschrikkelijk verhaal.'' Lierse, in het verleden vier keer kampioen van België en in 1997 nog deel nemer aan de Champions League, is in 2007 een van de eerste clubs in West Europa die in handen komt van een buitenland se eigenaar. De Egyptenaar Maged Samy belooft gou den bergen. Het wordt een elf jaar du rend fiasco, een periode waarin eigenaar en sup porters rollebollend over straat gaan. Lierse is een handelshuis. Talloze bui tenlandse spelers komen, talloze buitenlandse spe lers gaan. Symbolisch dieptepunt is het dreigement van Samy om een kameel in het clublogo te zetten. In 2018 is hij het zat en trekt hij de stekker eruit. Lierse, een club zo beroemd dat het drie bijnamen heeft (Boe ren, Schapenkoppen en Lierke Plezierke), houdt na 112 jaar op te bestaan. Naast pijn levert het fail- lissement Jansen ook een inzicht op: topvoetbal en écht supporterschap gaan niet meer samen. ,,Het geld maakt de sport kapot. Voetbal was een sport van de armen, maar is gekaapt door de rijken. Alles draait om entertainment, ieder een gaat mee in de malle molen. Er gaat zoveel geld rond. Maar de gemeen schap achter de club, de mensen voor wie de club deel is van hun identiteit, een sociaal gegeven, die raakt uit beeld.'' Met medesupporters probeert hij het gat in zijn hart - zo voelt het - te dichten. Ze sloten zich aan bij een andere club, die 5 dagen Dresden en omgeving 5 dagen Hoogtepunten van de Harz 5 dagen Moezel en Rijn all-inclusive 5 dagen Sauerland all-inclusive 8 dagen De noordkust van Wales 8 dagen Gerlos in het Zillertal F» Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! vsgj/ \atuurlijk kent hij Van Basten, Gullit en Rijk aard, al lag Ri- cardo Lollobri- gidi nog in de wieg toen zij het rood en zwart van zijn AC Milan naar grote hoogte stuwden. Hij keek de video's telkens weer terug - en an ders was het zijn vader wel die hem vertelde over de Hollandse meesters. Het zijn de symbolen van een rijk verleden. Anno 2019 dreigt de club waar hij zo zielsveel van houdt, zijn ziel te verlie zen. Misschien is dat zelfs al gebeurd. Deze week nog werd Pa trick Cutrone ver kocht. Misschien niet de allerbeste voetbal ler ter wereld, maar wel een jongen die sinds zijn 8ste één droom had: scoren in San Siro. ,,De club is een geld- machine geworden'', ver zucht Lollobrigidi (30). Na de glorietijden onder suikeroom en voormalig premier Silvio Berlusconi is bij de Rossoneri de chaos Ricardo Lollobrigidi was al jong AC Milan-fan. uitgebroken. Drie jaar geleden werd de club gekocht door de Chinees Li Yong- hong. ,,Niemand kende die man. Maar langzamerhand liepen er steeds meer schadu wen rond bij de club, vage figuren. Ik zeg niet dat Mi lan 100 procent Italiaans moet zijn, maar je zag ge woon dat het geen goede mensen waren.'' Dat bleek. Li kwam al gauw terug op allerlei beloften en betaalde op een gegeven moment Maakt geld meer kapot ||i| ff Hf Vertrekdata: 9,30 sept/7 okt Vertrekdata: 26 aug 2,30 sept/14 okt. Vertrekdata: 1 Vertrekdata: 7,16,23,30 sept 5,21 okt 1 7,21,28 okt/4,11 nov. Vertrekdata: 31 aug 14,28 sept Vertrekdata: 31 aug/ 7.14 sept. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. lm mm 1 ml mm B mm mm 1 Brochure en (0318) 58 09 58 UOlUEr1113Iê m ff1 boekingen: www.bolderman.nl Vöpuo Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskoster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4