j Thamar Zweistra ZEELAND 15 I OVERZOMEREN MET... THAMAR ZWEISTRA In onze zomerrubriek Overzomeren met... bespreken we met Zeeuwse sporters zaken die bij deze tijd van het jaar horen. Amazone Thamar Zweistra heeft deze zomer geen tijd voor vakantie en is vooral op pad voor internationale dressuurwedstrijden. i Paarden ,,Mijn ouders reden paard op een ma nege en later kregen ze zelf een paard. Ik heb heel lang tegen de eigenaar van de manage lopen zeuren of ik nou eindelijk ook eens mocht. Ik was toen vijf jaar oud, maar mocht uitein delijk pas toen ik zes was. Op mijn negende kreeg ik mijn eerste eigen pony en toen ik elf was kreeg ik een grotere pony. Die bleek niet zo ge schikt te zijn voor kinderen en dus had ik daar serieuze hulp bij nodig. Daar is het eigenlijk allemaal mee be gonnen. Toen ik twaalf was, kreeg ik twee aanbiedingen om weekend- of vakantiewerk te gaan doen. Eentje van een springstal en eentje van een dressuurstal, Stal Hexagon. Aange zien mijn moeder me, waarschijnlijk voor mijn veiligheid, liever zag 'dres- suren' ben ik bij Stal Hexagon gaan werken. En daar ben ik vervolgens nooit meer weg gegaan.'' ,,Mijn gemiddelde dag begint om 8.00 uur met paarden trainen. In de ochtend vijf tot zes paarden en in de middag ook nog eens vier paarden. Daarna geef ik nog wat lessen aan pu pillen. Gezien mijn 'levenslange' band met Stal Hexagon kun je wel zeggen dat ik trouw en vastberaden ben. Verder denk ik dat mensen mij als hardwerkend en gefocust zien in mijn werk. Als privépersoon ben ik vooral rustig en constant.'' ,,Hoogtepunt in mijn jeugd was het winnen van het goud op het Euro pees kampioenschap voor Young Ri ders individueel en drie keer zilver met het team. Bij de senioren heb ik nu echt een hele mooie tijd met Hexagons Double Dutch, met veel mooie wedstrijden in het buitenland, de Nations Cup en wereldbekerwed strijden. Over dieptepunten hebben we het natuurlijk liever niet. Maar moeilijke momenten zijn er als je denkt een heel goed jong paard te hebben (het trainen naar het hoogste niveau duurt minimaal zes jaar) en als je er dan bijna bent, gebeurt er iets of komt er een blessure, waardoor het jarenlange werk eigenlijk teniet ge daan wordt.'' ,,Deze zomer ben ik veel op pad voor internationale wedstrijden en ga ik niet op vakantie. In het najaar wil ik graag een vriendin in Israël bezoe ken. Ik ben daar al een paar keer eer- Toen ik vijf was zeurde ik net zo lang op de manege tot ik ook mocht paardrijden der op vakantie geweest om diezelfde vriendin te bezoeken. Zeker in de winter is het lekker om daar nog wat zon te zien. Om die reden ging ik begin december, maar toen viel daar voor het eerst in dertig jaar sneeuw. Verder heb ik mooie vakantieherin neringen aan Kenia en Uganda, waar we op safari zijn geweest en steden bezocht hebben. Ik vind het leuk om verschillende culturen mee te maken te zien hoe mensen daar leven.'' ,,Deze week ben ik niet op Jumpin' De Weel, want ik zit op het wereld kampioenschap jonge paarden in Er- melo. Dat gaat over de vijf- tot zeven jarige paarden. De allerbeste jonge paarden van over de hele wereld zijn hier. De laatste jaren is dat hier ge houden in Nederland. Volgend jaar gaat het weer terug naar Verden in Duitsland, waar het vroeger ook al tijd was. Daarbij is er hier een inter nationale 3* voor de Grand Prix bezig. Daarvoor ben ik hier in Ermelo met Hexagons Double Dutch. Van daag en morgen komen we aan de start.'' ,,Je hoort veel over de eikenprocessie- rups. Die is heel vervelend, maar het Jacobskruiskruid is voor de paarden en veehouderij misschien nog wel gevaarlijker. Alles staat er onder en het is heel giftig, ook voor mensen.'' ,,Ik volg weinig sport, behalve de Olympische Spelen. Dan kijk ik veel turnen, want dat vind ik het mooiste om te zien.'' ,,In mijn vrije tijd zet ik de televisie graag op Netflix. Zo'n avondje op de bank heeft absoluut mijn voorkeur. En als ik naar buiten ga, pak ik liever een dagje op het strand dan een festi val. Wel vind ik het leuk om bijvoor beeld bij Koningsdag op stap te gaan. Zo ben ik met een paar vriendinnen naar 538 Koningsdag in Breda ge weest. Ik had niets oranjes, dus heb ben we de teamkleding van TeamNL maar aangetrokken....'' PASPOORT zaterdag 3 augustus 2019 GO 'In het najaar hoop ik nog wat zon in Israël te kunnen zien' Menno Kole Schore Vastberaden Europees kampioen Thamar Zweistra (rechts) bezocht samen met haar vrien dinnen Marijke van Giesen en Amey Wa genaar de 538 Ko ningsdag in Breda: ,,Ik had niets oranjes, dus hebben we de team- kleding van TeamNL maar aangetrokken.'' Vakanties - Thamar Zweistra (36) Jumpin' De Weel Jacobskruiskruid Olympische Spelen Vrije tijd Geboren: 3 december 1982 Woonplaats: Schore Sport: paardensport. Stal: Hexagon in Schore

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43