-1 y ZEELAND 11 VAKANT/e 2o\q ep L&KKEP £V6N M. un -<\fcZs x. y Vleeshal sluit tweede editie kunstproject Rooms of Now zaterdag 3 augustus 2019 CORDEJONGE r/tj' yr MIDDELBURG Rooms of Now, het project van de Vleeshal dat kunst in huizen van Middelbur gers laat zien, sluit zondag de tweede editie af.Kunstenares Eulalia Garcia Valls deed een in terventie in de werkkamer in het huis van Yolanda en Harrie Roo- sen aan de Arnelaan 6. Eulalia Garcia Valls koos voor haar kunstproject de werkkamer uit. Ze noemt die 'interessant, omdat die vol staat met allerlei persoonlijke spullen die herin neringen oproepen'. „Dingen worden hier bewaard opdat ze niet worden vergeten. Het ver langen om dingen te bewaren, maar tegelijkertijd de onmoge lijkheid om alles vast te houden was voor mij de aanleiding voor dit project." Belangstellenden kunnen het kunstproject van Eulalia Garcia Valls zondag voor de laatste keer gaan bekijken. Dat kan tussen 13.00 en 17.00 uur in de Arnelaan 6 in Middelburg. Dit is de tweede editie van Rooms of Now. De volgende is al bekend. Die is gewijd aan een kunstproject van Afra Eisma in het pand Groenmarkt 3 in Mid delburg. Daar kan op 29 septem ber van 15.00 tot 17.00 uur voor de eerste keer gekeken worden. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Slaappil Wat ik in het artikel over slaappil len voor tieners mis (23 juli), is of er ook onderzoek is gedaan of deze jongeren kort voor het sla pen nog achter hun beeldscherm of spelcomputer hebben gezeten. Hier is namelijk wel onderzoek naar gedaan en het blijkt dat schermgebruik voor het slapen de biologische klok van het li chaam in verwarring brengt. Door het licht van het beeld scherm denkt het lichaam dat het nog geen tijd is om te slapen en de natuurlijke aanmaak van me- latonine wordt uitgesteld. Een groot deel van de slaapproblemen bij tieners en nog jonger wordt veroorzaakt door het veelvoudig gebruik van schermen. Bouw de dag af en lees als alternatief je kids voor of laat ze zelf weer eens een tastbaar boek lezen! Vallen ze vanzelf in slaap! A. Franzen Koudekerkseweg Srebenica Op 11 juli 1995 was ik bij vrienden in Zenica (Midden-Bosnië). Op hun tv zag ik dat Srebrenica ver dedigd werd door Dutchbat waardoor Mladic mede de kans kreeg tot zijn gruwelijke moor den op de gevluchte moslimbe volking. Voortijdig ben ik weer naar huis gereisd omdat ik niet kon geloven dat ook in Potocari de moslims niet beschermd wer den. Eenmaal thuis liet Jan Pronk ter plekke weten dat sprake was van genocide. Doordat Dutchbat zich heeft la ten intimideren en laten wegja gen, blijft de vraag of de 350 ver- borgenen, in de compound van Dutchbat, meer dan dertig pro cent overlevingskans (schatting Hoge raad) hadden, als zij volgens VN- opdracht, waren verdedigd (19 juli). De vraag blijft ook of de gewenste dadendrang van Dutchbat beïn vloed is door het weinig getoonde respect voor de in heftige nood verkerende moslimbevolking. Tekst op een muur in de com pound: ze heeft een snor, geen tanden en stinkt als een varken: Bosnisch meisje! Fietsprovincie Zeeland is de op één na beste fietsprovincie (24 juli). Ik ben zeer benieuwd wanneer Zeeland ook in de top 10 zal komen van beste wandelprovincies. Ik denk dat dat nooit gaat gebeuren of provincie en gemeenten zullen zich er beter voor moeten gaan inzetten. Het aantal fietspaden wordt telkens uitgebreid en ver beterd maar dit gaat regelmatig ten koste van de wandelpaden. Wandelaars worden vaak tussen de fietsers gepropt en dat noemt men dan een wandelmogelijk heid. Ik ben een wandelaar en merk dat fietsers niets hebben met wande laars en vooral niet als de wande laar ook nog met zijn of haar hond loopt. De wandelpaden die er zijn worden ook nog eens als fietspad gebruikt. Ik hoop van harte dat er voor de wandelaars meer, betere en vei lige wandelpaden (waar dus geen fietsers kunnen komen) gaan ko men. Dan kan ik zeggen dat de provincie ook een echte wandel provincie is. Nettie Zwaan-Schijvens Burghse Ring 2-17 Burgh-Haamstede Israël Vorige week (26 juli) was het weer prijs voor Israël, de zoveel ste resolutie van de VN. Ditmaal werd Israël als enige land ter we reld veroordeeld voor het schen den van vrouwenrechten. De Joodse Staat zou de vooruitgang en zelfredzaamheid van Pales tijnse vrouwen in het land be lemmeren. Voorstemmers waren onder meer Irak, Jemen, Iran, Pa kistan, Soedan, Saoedi-Arabië en Nederland. In Israël - de enige democratie in het Midden-Oos ten - hebben vrouwen exact de zelfde rechten als de mannen en dat geldt ook voor Palestijnse vrouwen, die echter onder de duim worden gehouden door hun eigen mannen! In de hier voor genoemde landen hebben vrouwen evenveel rechten als de huisdieren bij ons! En Nederland stemt voor deze VN-resolutie. Ik schaam me voor deze regering, die zich steeds meer in de anti-Is- raël hoek laat plaatsen. J. Goudswaard Burgemeester van Woelderenlaan 72 Vlissingen Rechter Natuurlijk hebt u het interview met mr. Frank Wieland (27 juli) terecht gepubliceerd! Daarmee hebt u een bijdrage geleverd aan de hopelijke bewustwording bij het publiek hoezeer onze rechts staat zich in een neergaande ont wikkeling bevindt. Een trend waarbij emotionele crime- fighting de laatste decennia de overhand heeft gekregen op het strikt handhaven van de inacht neming van correcte procedures. Laat overigens onverlet de moge lijke juistheid van het vonnis! Wat me echter als jurist van de oude stempel verbijstert, is het zó snel al naar buiten treden van deze voorzitter van de recht bank. Een voorzitter van een Meervoudige Kamer die (waar schijnlijk buiten zijn medeleden om) trots vertelt over zijn 'derde veroordeling tot levenslang' als ook hoe hij tot zijn (van hem al leen?) vonnis is gekomen, terwijl de betreffende zaak-Holleeder, (wat men ook van hem moge denken) nog in afwachting is van het ingestelde Hoger Beroep! mr. J. L. A. MRoozen Leliënlaan 38 Vlissingen PC n Zeeland is de op één na beste fietsprovincie. foto boaz timmermans Vlissingen Ton Besselink Kasteelstraat 18 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39