tv J w f ;y 9 Mé Na ruim tweeënhalf uur spelen en dieren kijken, is de batterij van onze peuter leeg mie van dichtbij zien. Maar 'm op de hand nemen? Dat is een stap te ver. Ze zijn zo onder de indruk dat nie mand iets zegt. We lopen verder door de 'jun gle' en bewonderen noorde lijke toepaja's, gekko's, fluitkikkers, geelpoot- schildpadden en grote hagedissen. De apenboom- kikker - een grote felgroene kikker - zit doodstil ach ter het glas. Nova bekijkt hem eens goed. 'Leeft die?', vraagt ze ver baasd. „Ik wil naar de dino saurussen!", roept Nova. Wij volgen naar de Dino Expo. Daar staan een enorme Stegosaurus en ook een Ty- rannosaurus-Rex. Aaien, dat vindt onze tweejarige eng. Als we uitleggen dat dit geen echte beesten zijn, durft ze met haar vinger even een neus aan te raken. Maar daar blijft het bij. De pinché aapjes, die in dezelfde ruimte wonen, vindt ze veel interessanter. De zwart-witte beestjes ruziën om een stukje boomschors. „Hij eet de hele tak op!", zegt Nova lachend. Aapje spelen Even verderop kunnen kinde ren zelf ervaren hoe het is om een aapje te zijn. De overdekte kids jungle is het hoogtepunt van een bezoek aan Berkenhof. Je kunt er spetteren met water, spe- len met modder en balance ren op houten wiebelplaten. Nova's ogen glimmen als ze het water ziet: ze wil erin, en nü. Wij heb ben zwemkleding meegenomen, maar noodzake lijk is dat niet. Sommige kin deren plonzen in korte broek of ondergoed in het water. De klein sten 'vechten' om een plekje bij het waterrad, dat je zelf rond kunt draaien. De grotere kinderen klim men als apen door de touwbruggen. Na ruim tweeënhalf uur spelen en dieren kijken, is de batterij van onze peuter leeg. We sluiten ons bezoek af met een lunch in het res taurant. Op de menukaart staan ver schillende kinderpannenkoeken in dierenthema (6 tot 8 euro), friet met snack (5,65 euro) en tomaten soep (3,75 euro). Ouders kunnen kiezen uit pan nenkoeken, kroketten en frietge rechten. Op het terras zit je lekker in de schaduw. We kijken uit op de groene buitenspeeltuin ontdekken. Kinderen ontdekken achter elk bosje weer een nieuw speeltoestel: een kabelbaan, een glijbaan, een klimtoestel, en nóg één. Nova smult van haar apenpannenkoek (met chocoladepasta en banaan). En is dolgelukkig met het cadeautje dat erbij hoort: een fluorescerende di nosaurusketting. Dat beest durft ze wél te aaien. zaterdag 3 augustus 2019 GO e-ji*- - v Nova (m) kijkt naar de Atlasvlinder, die medewerkster Madelon van der Maas vasthoudt. De familie Pfeffel uit Düsseldorf kijkt mee. fotos marieke mandemaker Eén van de pape gaaien in Berkenhof Tropical Zoo. Avontuurlijk spelen in de kids jungle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37